Mobil Öğreticiler Cep telefonumun pili çok az dayanıyorsa daha uzun süre dayanmasını nasıl sağlarım Bir telefon aldığımızda, her zaman en iyisini ödemeyi bekleriz…

Mobil Öğreticiler Cep telefonumun pili çok az dayanıyorsa daha uzun süre dayanmasını nasıl sağlarım Bir telefon aldığımızda, her zaman en iyisini ödemeyi bekleriz…

Bir telefon aldığımızda, her zaman piyasanın en iyisi için ödeme yapmayı bekliyoruz. Günlük görevlerimizi yerine getirmek için ihtiyaç duyduğumuz araçlara sahip bir cihaz. Bütün bunlar, şarjı yeterince ulaşmayan bir batarya ile el ele, şarj cihazına bağlanmak için bir sinyal için telefonumuzu bırakmayacak.

Ancak, bunu her zaman gerçekleştirmeyi başaramıyoruz. Bu, yapabilmek için püf noktaları bilmemiz gereken zamandır. telefonumuzun pil ömrünü uzatmak. Tüm bunlar, kullanım ömründen veya ekipmanımızın ömründen ödün vermeden.

Çok az dayanıyorsa, mobil pilimin daha uzun süre dayanmasını nasıl sağlayabilirim veya nasıl yapabilirim?

Cep telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun, size anlatacağımız bazı püf noktaları veya püf noktaları var. mobil pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayın eğer çok az sürerse. Bazı hilelerin yalnızca daha yeni bilgisayarlarda kullanılabildiğine dikkat edilmelidir.

Enerji tasarrufu modu

Belki de en yaygın seçeneklerden biridir ve bariz nedenlerden dolayı düşündüğümüzde ilk seçenektir. pil ömrünü uzat cep telefonumuz. Her ne kadar telefonumuzun ayarlarında bulabileceğimiz bir seçenek olan enerji tasarrufu modunu etkinleştirmekten ibaret olsa da.

cep telefonu kullanan kız

Kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakın

Telefonlarımız kutudan çıktığı gibi bazı mobil uygulamalarla birlikte gelir. Bu nedenle, uygun izinler olmadan bunları silmek imkansızdır. Bu uygulamalar genellikle arka planda çalışır ve biz fark etmeden pili tüketin.

Bu yüzden uygulamaların konfigürasyonuna gitmeliyiz, ardından bu uygulamaların her birini ararız ve onları devre dışı bırakıyoruz. Bu şekilde arka planda çalışamazlar.

Yalnızca gerekli parlaklığı kullanın

Görme zorluğumuz olmadığı veya dışarıda olmadığımız sürece, ekran parlaklığı minimum seviyede tutulmalı. Gözlerimizi uzun süre yüksek parlaklıkta ışığa maruz bırakmanın göz yorgunluğuna neden olabileceğini ve uzun vadede daha kötü sonuçlara yol açabileceğini unutmayın.

Ayrıca telefonunuzu, gece bittiğinde, otomatik olarak aşağı in ekranınızın parlaklığını artırır ve pilinizin şarj süresini uzatır.

Neden daha uzun süre dayanması için mobil pilimize ihtiyacımız var?

Telefon o kadar çok görevi yerine getirmemize izin veren bir cihaz ki, onsuz bir gün hayal etmemiz bile zor. İlave olarak, birçok insanın çalışabilmesi için buna ihtiyacı var diğerleri sadece eğlence için. Ancak hepimizin ortak noktası, pilimizin daha uzun süre dayanma ihtiyacı.

telefon kullanan insanlar

Bu ihtiyaç, cep telefonunun icadından bu yana bizi rahatsız etti. Şarj cihazına bağımlılık öyle bir şey ki bizi bu cihazların kullanımını sınırlar. Ancak bu, bundan yararlanamayacağımız anlamına gelmez.

Belki de bu bizim yollarımızdan biridir. telefona biraz ara verebilir miyiz ve hayatımızın bize sunduğu diğer şeylerin tadını çıkar. Veya telefonumuzla ilgili sorunlar nedeniyle her zaman ertelediğimiz görevleri gerçekleştirin.

Hangi işletim sistemi en iyi pil performansına sahiptir?

Telefonları tasarlayan şirketler her ne kadar çok daha uzun süre dayanan bir pil alın, gerçek şu ki, bu değişiklikler karşısında her zaman konformist olmamanın bir yolunu bulacağız. Eh, her gelişmesinde birden fazla cihaz beklemeye alışkınız.

Android işletim sistemine sahip cihazlar, pil konusunda en iyi performansı alma konusunda başı çekiyor. Bu, cihazın markası ne olursa olsun, diğerleri arasında Samsung, LG, Motorola olsun. Bu işletim sisteminin yeni cihazları daha fazla kullanım saati sağlamak pili şarj etmeden önce.

Ancak iPhone donanımı ve iOS işletim sisteminden bahsedecek olursak, pil performansına açıklık getirmek gerekiyor. Android ekipmanının çok altında. Kullanıcıların iPhone’ların pil ömrü konusunda fikir ayrılığı o kadar fazla ki, bu konudaki memler en popüler sosyal ağlar.

Bu nedenle, daha fazla emsali olmadan, en sevdiğiniz Netflix dizilerinin bir maratonunu izlemek için yeterli pil ömrüne sahip bir cihaz istiyorsanız şarj cihazını bağlamanıza gerek yok. O zaman en yeni Android telefon yelpazesinden bir cihaz satın almalısınız.

Leave a Reply