Mobil Öğreticiler Çalınan bir Android cep telefonunun yeri nasıl belirlenir, engellenir ve kapatılmasını önler Bugünün makalesinde, Nasıl bulunur,…

Mobil Öğreticiler Çalınan bir Android cep telefonunun yeri nasıl belirlenir, engellenir ve kapatılmasını önler Bugünün makalesinde, Nasıl bulunur,…

Bugünün makalesinde, Çalınan bir Android cep telefonunun nasıl bulunacağı, engelleneceği ve kapatılmasının nasıl önleneceği hakkında konuşacağız. Yıllar geçtikçe daha çok cep telefonu daha ucuza bulunsa da, bazılarının yüksek değerde olması, mücevherlerin değeriyle karşılaştırılmasına neden olur. Bu değer, birkaç hırsızın telefonumuzu çalmak istemesine neden oluyor, çünkü dijital çağda ne olursa olsun taşımak zorunda olduğumuz bir iyilik.

Boyut olarak küçük olduğundan, onu kimin çaldığını belirlemek genellikle oldukça zordur. Tam olarak bu küçük boyut nedeniyle, telefonları çalmak için kullanılan birkaç yöntem vardır. gıdıklama dünya çapında en yaygın olanıdır, Kamusal alanda temkinli bir şekilde, biz dikkatli değilken bir kişinin cebimizden cep telefonunu çıkarmak üzere olması, o anda ihbar etmememize ve çok geç fark etmemize neden oluyor.

Bu sorun, telefonlar pazarlanmaya başladığından beri, hatta daha önce diğer ürünlerle birlikte mevcuttu. Diğer ürünlerden farklı olarak akıllı telefonlar, çalınan cihazları engelleme yeteneklerini artırıyor, hırsızın çalınan ekipmandan aldığı zevki azaltmakHatta Google uygulamalarından çalınan bir cihazı bulabilir ve aramalarda faturalandırmayı önlemek için SIM kartı bloke edebilirsiniz.

Bu girişten sonra, doğrudan bu makalenin ana konusuna gidebiliriz, bulma, engelleme ve engelleme yöntemlerimizi gözlemleyebiliriz.çalınan bir telefonu kapatmalarını önlemek. Bahsedeceğimiz yöntemlerin her biri Android işletim sistemine sahip telefonlara yöneliktir.

cep telefonu

Çalınan bir Android telefonun yerini nasıl bulabilir, kilitleyebilir ve kapatılmasını nasıl önleyebilirim?

Android işletim sistemi, hem telefonlarda hem de tabletlerde çalışan mobil cihazlarda en yaygın kullanılanlardan biridir. Bunu bilmek önemlidir, çünkü bu şu anlama gelir: bu adımları istersek herhangi bir Android cihaza uygulayabiliriz. Telefonumuzu kurtarmak için kullanabileceğimiz eylemlerin çoğu, hırsızlığa uğramadan önce uygulanmalıdır, bu yüzden önceden yapmak için zamanınız olması için her bir yöntem hakkında konuşacağız.

Telefonumu nasıl bulabilirim?

Android’in Google hizmetleriyle birlikte bize sunduğu ilk işlev telefon konumudur. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu fonksiyonu kullanabilmek için önceden aksiyon almamız gerekiyor bu yüzden telefonumuzda konumu aktif tutmalıyız. özellikle konumu etkinleştirmezsek, telefonu daha sonra bulamayacağız.

Çalınan cihazımızı bulmak için Google’dan “telefonunuzu bulun” yazmamız gerekiyor, burada bize telefonumuzun bulunduğu yeri gösterecek.

Telefonumu nasıl kilitlerim?

Çalınan telefonumuzu veya cihazımızı engellemek için, telefonumuzu kimdeyse koruyarak verilerimizi engelleme ve silme seçeneğine sahip olduğumuz aynı “telefonunu bul” sayfasından yapabiliriz. kişisel bilgilerimize erişiminiz yok.

Google, telefonu kilitleyerek bize ekrana bir numara veya mesaj ekleme seçeneği. Verilerimizin silinmesi durumunda, SD karta kaydetmiş olmamız olası görünmüyor. Üzerindeki verileri silmeyi seçersek, telefonumuza tekrar erişemeyeceğiz.

cep telefonu ekranı

telefonumuz internete bağlı olmanız ve aktif bir Google hesabınızın olması gerekir, bu adımlara uymazsanız onu engelleyemeyiz. Birkaç dakika içinde kolayca iyileştirebileceğimiz telefonumuzun güvenliğinin güçlendirilmesine yönelik olarak hazırlanması gereken bu gereksinimlerden söz ediyoruz.

Cep telefonumun çalınmasını nasıl engellerim?

Yakın bir kişinin telefonunun çalındığını duyduğumuzda, alarmları açarız ve sokakta kendimize daha dikkatli sorarız: Telefonumun çalınmasını nasıl önleyebilirim? Bu sorunun cevabı bir değilancak yine de riski azaltmak için izleyebileceğimiz ipuçları var.

Öncelikle telefonumuzu bu kadar göze batmayacak şekilde göstermemeye çalışmalı, gıdıklanmamak için telefonumuzu iyi tutup konumlandırmalı, kalabalık yerlerde dikkatli olmalıyız. hırsızların kalabalığın içinde kaybolması daha kolaydır. Telefonunuzun kapalı olması durumunda, bir cep telefonunun kapatıldığında, onu bulmak için ipuçları ve püf noktaları ile izlenebileceğini bilmek ilginizi çekebilir.

Leave a Reply