Mobil Eğitimler Hatanın çözümü: Samsung, Huawei ve Android'de 'Bağlantı sorunu veya geçersiz MMI kodu' Hepimizin sürekli ve kalıcı olarak bağlı olmamız önemlidir.…

Mobil Eğitimler Hatanın çözümü: Samsung, Huawei ve Android’de ‘Bağlantı sorunu veya geçersiz MMI kodu’ Hepimizin sürekli ve kalıcı olarak bağlı olmamız önemlidir.…

önemli olan herkesin sürekli bağlıyız ve kalıcı. Bunun nedeni, bizler insanız, sosyal hayvanlar olduğumuz için iletişim kurmak ve bilgi dağıtmak için yaratılmışız.

Bu iletişim ihtiyacı sayesinde hayatımız her geçen gün şekillenmeye başladı. daha tekno-bağımlı. Günümüzde insanoğlu, kahve yaptığımız andan, ocağı açıp bir tavayı ısıttığımız andan itibaren teknolojiyi kullandığımız için, günden güne gerçekleştirdiği faaliyetlerin %90’ında teknolojik bir cihaza ihtiyaç duymaktadır.

Bu enerji ve teknolojiden yararlanma insanın gelişmesine izin verdi şehirlerini dağıtırken, insanların gecenin ötesini görmelerini sağladı ve rüzgarın ateş yakmasına izin vermediğinde ve zaman geçtikçe biz insanlar bu enerjiyi taşınabilir bir şekilde ve her yere taşımayı öğrendik.

Bataryalar insanların her yere enerji taşımasına izin verdive neredeyse anında insanların hayatlarını iyileştirmek için kullanılmaya başlandı. Yavaş yavaş, birkaç cihazın özerkliğe sahip olduğu ve kendi başlarına çalışabileceği sağlandı. Bunlar bir telefon şebekesi ile çalışan cep telefonlarıdır.

telefonunu kontrol eden kişi

Cep telefonu ve telefon şebekesi nedir?

Bunlar küçük cihazlar, bunlar toplumumuz için büyük önem taşıyordu. Örneğin, bu makaleyi birinden okuduğunuzu şüphesiz söyleyebiliriz. Bu cihazlar, kendi aralarında ve diğer türdeki diğer cihazlarla farklı kablosuz sinyaller aracılığıyla bağlantı kurma yeteneğine sahiptir.

Senin telefonun tanımlanmasının birkaç yolu vardırMAC adresiniz, IP adresiniz veya IMEI’niz gibi. İkincisi çok önemlidir, bu nedenle telefonunuzun IMEI numarasını nasıl tanımlayacağınızı ve cep telefonunuzda neden bunlardan iki tane olduğunu öğrenmenizi öneririz.

genellikle telefonlar bir telefon ağına bağlıysa, Bu, bölgedeki bilgi trafiğini yöneten kişidir. Tüm telefonlar, numaranızı aldığınızda size verilen özel bir çip olan SIM kart aracılığıyla bu ağa bağlanabilir.

Telefon şebekesi telefonumla ne yapar?

Bunlar bilginin nasıl dağıtıldığını yönetmek, Telefonumuzun SIM kartları, şehirde dolaşırken görebileceğimiz dev antenlere bağlı. Bu antenler mevcut telefon şirketi tarafından kontrol edilir ve bu aynı zamanda milyonlarca telefonun birbirine bağlı kalabileceği altyapıyı sağlar.

farklı şekillerde sunulabilir. Bunlardan en önemlisi, telefon şirketleri için yükleme ve indirme hızı standardı olan 3G’dir. Ancak, bu günlerde 4G şebekelerini kapsama alanı zor olan alanlarda kullanmak yaygındır, bu nedenle 3G ve 4G arasındaki çakışmanın olduğu alanlarda telefonunuzda 4G modunu zorlayabilirsiniz.

Cep telefonu şirketi ve Google Playstore onlar iki farklı varlıkbu nedenle, tüm mobil cihazlarda PlayStore yoktur, Playstore’u Android sistemli herhangi bir telefona indirmek çok kolay olduğu için bu, sahip olmama koşulu değildir,

telefonda sohbet eden kadın

Samsung, Huawei ve Android için “bağlantı sorunu veya geçersiz MMI kodu” nasıl düzeltilir?

Bu bir problem hangi nadirdir. Başlıca nedenleri, hücresel şebekeyi dağıtan şirket ile ekipmanınız arasındaki bağlantıda yaşayabileceğiniz sorunlardır. Ancak, SIM’i olumsuz etkileyebilecek ve bu nedenle size aynı sorunu verebilecek bazı şeyler var.

Bu sorun çok can sıkıcı. çünkü insanlar SIM kartlarını kullanamıyor Bu süre zarfında, telefonu neredeyse işe yaramaz hale getirir. Ancak, insanların bunu düzeltmek için yapabilecekleri çok önemli iki şey var.

İlk cihazı kapatmak, iyice dinlenmesi için birkaç dakika vermek ve ardından SIM’i çıkarın ve temizleyin, böylece yeniden takıldığında telefonla temas eden herhangi bir kirletici madde kalmaz. Diğer bir çözüm ise Seçenekler’e ve ardından Ağ Bağlantıları’na gitmek ve oradayken Mobil Şebekeler bölümünü seçeceğiz.

Bu menüye girdikten sonra “Ağ Operatörleri” seçeneğini göreceğiz. Doğru operatörü seçeceğiz ve işlemi birkaç kez tekrarlayacağız çalıştığından emin olmak için.

Leave a Reply