Mobil Eğitimler Bir cep telefonunda pil tasarrufu yapmak için uygulamaların çalışması nedir?  Son yıllarda teknolojik gelişmelerin...

Mobil Eğitimler Bir cep telefonunda pil tasarrufu yapmak için uygulamaların çalışması nedir? Son yıllarda teknolojik gelişmelerin…

Son yıllarda, teknolojik gelişmeler topluma tatmin edici bir şekilde katkıda bulundu, kullanıcılara daha iyi bir tesis, ekonomi ve tabii ki, herhangi bir aktivite gerçekleştirirken güvenilirlik. İster internet üzerinden bilgi edinmek, ister cep telefonlarından uygulama indirmek veya diğer insanlarla etkileşim kurmak olsun. Ancak cep telefonunda pil tasarrufu sağlayan uygulamalardan bahsedeceğiz.

Mobil hakkında konuşursak, zaman içinde çok sayıda işveren ve alıcı elde ederek harika bir araç oldular. En küçüğünden en büyüğüne kadar değişen bir kitledir. son derece gelişmiş yenilikler etkinlik sağlamak.

Benzer şekilde, farklı marka ve modellerde, farklı boyutlarda çok sayıda cep telefonu türü vardır. Ancak bu doğru olsa da, insanlar tüm tercihlerini ve ihtiyaçlarını karşılayan bir ekip ararlar. Aynı şekilde, yüzde yüz hızlı olması ve bunun için miktarlar olmuştur. pil tasarrufu sağlayan uygulamalar, aynı şekilde uygulamalar olmadan pilden tasarruf edebiliriz.

Pil tasarrufu uygulamaları gerçekten işe yarıyor mu?

Aslında, Çalışan ve çalışmayan uygulamalar var.. Sadece onları indirdiğimizde, görmek istemediğimiz büyük miktarda reklam içeriyorlar. Bu nedenle, bu tür bir uygulamayı kullanırken seçmeliyiz. yeşillendirmek. Bu, pilimizin performansını artırmaya gerçekten yardımcı olan Uygulamalardan biridir., kullanmadığımız uygulamaları ve oyunları durdurarak en uygun şekilde çalışırlar.

yeşillendirme uygulaması

Ancak indirdiğimiz uygulamanın gerçekten doğru çalışıp çalışmadığını bilmekte fayda var. Bunu yapmanın çok hızlı bir yolu, herhangi bir uygulamayı mobil cihazımızda açma stratejisini uygulamaktır, ardından hangi pil seviyesinin kaldığını görüyoruz. Sonra veririz tasarruf uygulamasını indirdim.

Bu şekilde görebiliriz ve gerçekten çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Cep telefonunda herhangi bir şey yaparken pil tasarrufu uyguluyoruz, sonra bunu yapmayı bırakıyoruz ve uygulama ile ve uygulama olmadan pil tüketimini karşılaştırıyoruz.

Aynı işlemi kamerayı kullanırken, video kaydederken veya görüntülü arama yaparken de uygulayabiliriz, ikincisi çok büyük bir tüketim oluyor yani iyi bir kontrol seçeneği olacaktır.

Telefonu daha az pil tüketecek şekilde nasıl ayarlayabilirim?

Cep telefonumuz her gün en çok kullandığımız ekipmandır, bu nedenle günün sonunda, pil aynı noktada olmayacak, sürekli kullanımı nedeniyle. Bu nedenle, cep telefonumuzun pilinden tasarruf etmek için bazı püf noktaları veya ipuçlarını bilmek gerekir.

İlk etapta şu anda kullanmadığımız işlevleri devre dışı bırakmak veya uygulamaları durmaya zorlamak için seçeneği kullanabiliriz. Bunun bir örneği, evlerimizin dışında bir yerdeysek Wi-Fi’yi devre dışı bırakmaktır, yalnızca mobil sinyali ve dolayısıyla verileri kullanırdık. Yani bu harika bir strateji olurdu pil durumunu iyileştir.

Kullanabileceğimiz başka bir taktik de otomatik parlaklık kullanmamak. Bundan kaçınmalıyız; en iyisi ve ideali bu olurdu parlaklığı mümkün olduğunca düşük ayarlayalım. Şimdi yüksek seviyede tutmamız gerekirse biz de yapabiliriz ama o kadar etkili olmaz ama arka planda olan uygulamaları da kapatabiliriz.

Yazma sırasında titreşimleri ve sesleri kapatmak başka bir iyi fikirdir ve çok acildir. Aynı şekilde duvar kağıtlarını hareketli yerleştirmekten kaçınmalıyız, çünkü bu düzgün çalışmayı tamamen bozar. ve bilgisayar pil performansı.

Akıllı Telefonda daha fazla pil tasarrufu için En İyi Uygulamalar

Bu tür bir uygulama hakkında şüpheleriniz olduğunu biliyoruz, ancak daha önce de belirttiğimiz gibi işe yarıyorlar. Bu sadece geliştiriciye bağlıdır ve bunu göreceksiniz pilinizin bakımını yapmanın yanı sıra kullanım ömrünü de uzatmak mümkündür.. Google Play Store ve App Store’da aşağıdaki uygulamaları bulacaksınız

Sistem Durumu Lite

iPhone ve iPad için tasarlanan System Status Lite, sahip olmanızı sağlayacak çok eksiksiz bir uygulamadır. cep telefonunuzun tam izlenmesi. En güçlü iPhone ve iPad gerçek zamanlı izleme uygulamalarından biridir. İçinde bellek, CPU, pil ve ağ performansını görebilirsiniz.

Aynı şekilde uygulama tarafından kaydedilen bilgileri istediğiniz amaç için yazdırabilirsiniz. Pil durumunda, üç durumu belirtirken bir çalışma yürüten birçok işlevselliğe sahiptir: tam şarj, fişe takılı değil ve şarj.

telefon şarjı

Akü doktoru

Android cihazlar için Battery Doctor, pilinizin ömrünü uzatmak için en iyi uygulamalardan biridir. Bu Uygulama size izin verir gereksiz dosyaları silin, arka plan uygulamalarını kapatın ve optimum şarj için uygulamalar önerir.

Benzer şekilde, aşırı ısınmayı önlemek Sıcaklık ölçen yüksek teknoloji ile mobil pile zarar verebilecek. Ayrıca, dahil olan farklı faktörlere (sinyal, parlaklık, kullanım) bağlı olarak pilin ne kadar süreceğini söyleme olanağına da sahiptir.

Mobil pilin hasar görmesine neden olan bazı nedenler

Bildiğimiz gibi, mobil pillerin her şey gibi bir kullanım ömrü vardır, bu yüzden onlara zarar veren bazı şeyleri bilmek güzel. İlk etapta kötü sinyal, yani bir WiFi ağına bağlanacağımız zaman. düşük sinyal gücüne sahip. En iyisi cep telefonumuzu uçak moduna almak olacaktır.

Ayrıca cep telefonlarını aşırı sıcaklıklara maruz bırakmak piller için tamamen zararlı bir şeydir. Her ne pahasına olursa olsun bundan kaçınmalı ve cep telefonumuzu bir bilgisayar veya PC üzerinden şarj etmekten kaçınmalıyız. A) Evet aynı yoğunluk üretilmez ne de şarj olurken aynı hızda, pile zarar verebilir.

Cep telefonunda daha az pil tüketmek için ipuçları

Cep telefonunun yanlış kullanımının pilinin hasar görmesine neden olduğu, bilmemiz gereken bir şeydir. Ancak, biz de yapabiliriz Kullanım ömrünü uzatmak için önlemler almak. Bu şekilde, değiştirmek zorunda kalmadan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Cep telefonunuzun daha az pil tüketmesi ve dolayısıyla daha uzun süre dayanması için burada size bazı ipuçları sunuyoruz.

Ekran parlaklığını manuel olarak ayarlayın

Mobil cihazlar, ekranın parlaklık yoğunluğunu dışarının parlaklığına göre ayarlayan ‘otomatik parlaklık’ seçeneği ile geliyor. Ancak bu fonksiyon çok fazla pil tüketebilir parlaklık ne kadar yüksekse, o kadar fazla enerji tüketilmesi gerçeğiyle birleştiğinde. bu yüzden cep telefonunuzun parlaklığını düşük seviyede tutun Daha az pil tüketmenize yardımcı olabilir.

Arka plan uygulamalarını kapat

Her zaman bir uygulamaya, sonra bir diğerine, sonra bir başkasına vb. gireriz ve onları kapatmayı unuturuz. Bunu yapmayarak, bunlar pil tüketmeye devam ediyor daha hızlı indirmeleri için işlemlerini gerçekleştirmek için. tavsiye ederiz kullanmayacağınız tüm uygulamaları kapatın, arka planda çalışmasını engeller.

Ekran uykusunu 15 saniyeye çevirin

Pilden tasarruf etmenin ve daha uzun süre dayanmasını sağlamanın başka bir yolu ekranın açık olduğu kadar az, kullanmadığınız zaman. Cep telefonunu kullanmadığınız ve uyku durumuna geçtiği bu süre, gereksiz yere tüketilen saniyeler veya dakikalardır. bu yüzden 15 saniye sonra ekran uykusunu etkinleştir Bundan kaçınmanın ve böylece pili uzatmanın bir yoludur.

Klavye sesini ve titreşimi devre dışı bırakın

Genellikle bazı modeller, klavyede bir tuşa basıldığında titreşmelerini ve ses çıkarmalarını sağlayan işlev etkinleştirilmiş olarak gelir. bu işlevler zaman içinde çok fazla pil tüketin ve kullanın. Ekranın parlaklığına ek olarak, mobil pilin daha az dayanmasının ana nedenlerinden biridir. En iyisi bu klavye seçeneklerini devre dışı bırak ve böylece önemli olan şey için pilden tasarruf edin.

Gördüğünüz gibi, pil tasarrufu için bir uygulama kullanmak mümkün. Bunların gelişimlerine bağlı olduğu düşünüldüğünde size değerli bilgiler verebilir ve uyarılar gönderebilirler cep telefonunuzu en uygun şekilde çalışır durumda tutmak için. Bu şekilde pilinizin ve cep telefonunuzun ömrünü uzatırsınız.