Mobil Eğitim Çözümü: 'Cep telefonumun kamerası fotoğraf çekerken bulanık görünüyor ve iyi odaklanmıyor' Fotoğraf çekmek en çok yaptığımız etkinliklerden biri olsa da…

Mobil Eğitim Çözümü: ‘Cep telefonumun kamerası fotoğraf çekerken bulanık görünüyor ve iyi odaklanmıyor’ Fotoğraf çekmek en çok yaptığımız etkinliklerden biri olsa da…

Fotoğraf çek En çok yaptığımız aktivitelerden biridir., bu gerçeğin farkında olmasak da, bir aile etkinliğinin, hazırladığımız bir yemeğin, alışveriş listesinin, almamız gereken bazı ilaçların fotoğraflarını çekmek ve almaya gittiğimiz ismi unutmamak için her zaman mobil kameramızı kullanırız. onun fotoğrafı. kamera ile sonsuz etkileşimler. Örneğin, Web Kameranızı bir Güvenlik kamerasına dönüştürmeyi öğrenebilirsiniz.

Mutlaka kamera uygulamasını kullanmak zorunda olmadığımız anlamına gelir. biraz fotoğraf çekbazen sadece nasıl göründüğümüze veya makyajımıza rötuş yapmamız gerekip gerekmediğine bakmak isteriz.

Tüm bu etkileşimler sayesinde cep telefonu kameraları bunun için en önemli araçlardan biri haline geldi ve biliyoruz ki zaman ve yeni teknoloji ile yavaş yavaş geliştiriyorlar, çözünürlüklerini artırıyorlar. Kameranın birçok avantajı olmasına rağmen bazen bazı zorluklarla karşılaşıyoruz ve mobil cihazın çalışmasında bazı aksaklıklar olabiliyor.

android cep telefonu

Cep telefonu kameramın bulanık görünmesine neden olan nedir?

cep telefonlarımız kamera sorunları yaşayabilir, bazen bu rahatsızlıklardan biri sık görülür, örneğin bir kullanıcı fotoğraf çekmek istiyor ve söz konusu fotoğraflar bulanık ve bunun dışında otomatik odaklama düzgün çalışmıyor. Zaten başka yollar denediyseniz ve fotoğraflar hala bulanık görünüyorsa, şu anda sizin için bazı çözümlerimiz var.

Çoğu zaman, kamera lenslerimiz kir veya yağ ile tıkanmış. Ayrıca, birçok kişinin merceğin kendisinin çizilmiş veya kırılmış olduğunu anlaması uzun zaman alır, bu da fotoğraf çekmeyi büyük ölçüde etkiler.

Çözümler

senin için getirdik bazı temel çözümler ve diğerleri, fotoğraf çekerken daha iyi bir deneyim elde etmek için kameranın çalışmasını iyileştirmek ve odak ve kalitesini geri kazanabilmek için biraz daha karmaşık. Ve hayatınızın en güzel anlarını kaçırmamak için telefonunuzun kamerasına nasıl kısayol oluşturacağınızı bilmeniz önemlidir.

temiz sensör, Bazen kamera sensöründe farkında olmadan fotoğrafların bulanık görünmesine neden olan bazı kir parçacıkları olabilir.

Bundan kaçınmak için, toz izlerini gidermek için sensörleri dikkatlice temizleyin, Gözlüklerinizi temizlemek için özel bir bezle yapabilirsiniz. Bitirdiğinizde, kamera uygulamasını açın, fotoğraf iyi çıkıyorsa sensörde parçacıklar olduğu zaten biliniyor. Bundan kaçının ve zaman zaman kamera sensörlerinin temiz olup olmadığını kontrol edin, ayrıca sensörün içinde toz birikmesini önleyebilirsiniz.

Kamera uygulamasını kapatın ve açın. Bu çözüm en temel çözümdür, çünkü kamera uygulamasında geçici bir arıza olabilir, bu nedenle uygulamayı “son uygulamalar menüsünden” kapatın, böylece tamamen kapattığımızı bilelim. Tekrar açın ve bir resim çekmeye çalışın, olması gerektiği gibi iyi çıkarsa, uygulamanın anlık bir başarısızlığı olduğu ve her şeyin yolunda olduğu anlamına gelir.

iphone'da doğa fotoğrafı

Kamera odaklanmayı durdurduysa ne yapmalı?

Mobil cihazınızın kamerası ise odaklanmayı durdurdu ve zaten birkaç seçeneği denediniz Bu sorunu düzeltmeye çalışmak tek bir anlama gelebilir ve bu bir donanım arızasıdır. Bunun için bazı temel çözümler, cep telefonunuzu yeniden başlatmak, önbelleği temizlemek veya kamera uygulamasını kapatmaya zorlamak olabilir.

Ekranın kendisinin olduğu zamanlar vardır. çok kirlive çekmeye çalıştığınız fotoğrafı iyi görmenize izin vermez. Bunu önlemek için alkollü bir bez kullanarak ekranı iyice temizleyebilirsiniz. Cep telefonunuzda profesyonel fotoğraflar çekmenizi sağlayacağı için kameranın camını temiz tutmak çok önemlidir.

Bu çözümlerden hiçbiri işinize yaramadıysa, şu seçeneği tercih edebilirsiniz: cep telefonunuzu bir teknisyene götürünTelefonlar çok karmaşık terminaller olduğundan, her zaman yakılabilecek bir kısım vardır. Ayrıca, telefon size Android’de “Kamera çalışmayı durdurdu” şeklinde bir hata mesajı gösterecektir.

Leave a Reply