MIUI 12.5: Güncellenecek tüm haberler ve Xiaomi telefonları

Xiaomi Mi 11’in uluslararası bölgeye gelmesiyle birlikte, markanın kişiselleştirilmiş katmanının yeni versiyonu Çin dışında da kullanılıyor: MIUI 12.5, Mi 11’e güç vermeye hazır. yeni yazılım sürümü ile güncellenecek gelecekteki akıllı telefonlar. Size yenilikleri ve güncellenecek cep telefonlarını anlatacağız.

Xiaomi’nin kendi yazılımı, MIUI 11’den MIUI 12’ye geçişle evrimsel bir sıçrama yaptı. Çok sayıda telefon için Android 11’i dahil etmenin yanı sıra, katman görünümünde gelişti, dikkate değer sayıda değişiklik getirdi ve gizliliğinizi geliştirdi, güncellemelerin dayandığı sütunlardan üçü. Peki ya MIUI 12.5? Evrimsel sıçrama, hala bir evrim olduğu için aşırı değildir; bu ayrıntı olmadan, var olan iyileştirmeler ihmal edilir.

Daha fazla mahremiyet ve estetik açıdan daha rafine

miui 12.5

MIUI 12’nin gizlilik açısından yaptığı sıçrama kötü bir şöhrete sahipti ve Android 11’in kendi evrimi ile uyumluydu.Kullanıcı tarafından verilen izinlerin daha fazla kontrolü, uygulamalar tarafından yapılan tüm erişimlerin izlenmesi o Sanal Kimlik, yanlış cihaz kimliğiyle uygulamaları ‘kandırmanın’ mümkün olduğu bir seçenek. Tüm bunlar, genel gizliliği güçlendirirken MIUI 12.5’te korunur.

MIUI 12'yi test ettik, bu Xiaomi cep telefonlarının yeni katmanı: daha fazla gizlilik ve yenilenmiş görünüm

Yaklaşık yerelleştirme, pano koruması, başkalarının verilerine erişmemeleri için uygulamaların izolasyonu (korumalı alan), bir erişimin özelliklerini ayırt etmek için bölümlere ayrılmış izinler, Xiaomi’nin entegre tarayıcısıyla web üzerinde daha fazla koruma ve diğer kullanıcı gizliliği korumaları, böylece uygulamalar mümkün olduğunca az veri toplayın.

MIUI 12.5 ile Xiaomi, Xiaomi Mi 11 ile başlayarak cihazlarına değer katmak için küçük bir adım atıyor. Daha fazla sayıda süper duvar kağıdıyla başlayarak kişiselleştirme olasılıkları artıyor. Ayrıca tüm sistemin akışkanlığı ve kararlılığı MIUI 12.5 ile iyileşir: Xiaomi, katmanın bu yeni sürümünün önceki sürümlerden 20 kat daha fazla performans sağlar; daha düşük kaynak tüketimi ile %25’e kadar daha az enerji (her zaman Xiaomi’ye göre). MIUI 12.5 ayrıca ortalamadan daha az yer kaplıyor: %20’ye kadar daha az.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/70/9c/b3/6021687f3bef074aec/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/00/39/a3/602169ce4bd22f8209/orijinal/mini-xiaomi-event.jpeg»}

Katman tasarımı, hem ayarlar düzeyinde hem de MIUI 12.5’e dahil olan uygulamalarda, yazılım genelinde daha tek tip bir estetikle incelik kazanır. Sese referansla, Xiaomi, doğrudan doğadan alınan katmana sesler ekler. Hayvanlar, doğal alanlar… tümü stereo ve yüksek ses kalitesiyle.

miui 12.5

Arayüz, parmak etkileşimini daha rahat hale getirmek için öğeleri iyileştirir. Ayrıca daha fazla mevcut: MIUI 12.5 hareketlerine entegre titreşim sistemi neye ve nasıl dokunulduğuna bağlı olarak farklı ‘dokunsal’ duyumlar (tek dokunuş, uzun basış…). İletilen his, her bir Xiaomi cep telefonuna entegre edilen motorun kalitesine bağlı olacaktır.

miui 12.5

MIUI 12.5’in oldukça önemli bir noktası, Xiaomi, sistem uygulamalarının iyi bir bölümünü kaldırmanıza izin verir, ayrıca bunların özetine devre dışı bırakılabilecek daha fazla uygulama ekler. Tüm cep telefonunun doğru çalışması için her zaman dokunulmaz bir temel yazılım çekirdeğini sürdürmek.

miui 12.5

MIUI 12.5 ile gelen diğer eklemeler arasında, zihinsel haritalar (zihin haritaları) oluşturmak için entegre araçlar, parmaklarınızla boyamak için geliştirilmiş bir çizim uygulaması, geliştirilmiş bir metin düzenleyici ve PC ile bağlantı, MIUI + ile güçlendirilmiştir. Xiaomi telefonları ve Windows bilgisayarlar arasında senkronizasyon.

MIUI 12.5’e güncellenecek Xiaomi telefonları

Şu anda, Xiaomi tarafından MIUI 12.5’e güncelleme yapacağı onaylanan telefonlar, kataloğun küçük bir bölümünü oluşturuyor. Aşağıdaki liste, 2021’in ikinci çeyreğinin sonunda güncelleme dönemine başlayacaktır:

– Haberler MIUI 12.5: Güncellenecek tüm haberler ve Xiaomi telefonları aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…