MIUI 12.5, cep telefonunuzun sistem uygulamalarını kaldırmanıza izin verir

Yeni Xiaomi Mi 11, Çinli şirketin ilk terminalidir. MIUI 12.5 onun iç. Bu sürüm beraberinde birkaç ilginç yeni özellik getiriyor ve aylar geçtikçe şirketin diğer terminallerine ulaşacak.

Ama o an gelmeden önce gözden geçirmek istedik. en önemli değişikliklerden biri MIUI 12.5’i şirketin terminallerinde tanıtır, ancak bir nedenden dolayı gözden kaçmış gibi görünüyor: sistem uygulamalarını kaldırma yeteneği.

Resmi MIUI 12.5 logosu.

MIUI 12.5 ile önceden yüklenmiş uygulamalar kaldırılabilir

Mi 11 sunum konferansı sırasında şirket, şu ifadelere atıfta bulunduğu bir slayt gösterdi. MIUI’nin çalışmasında çeşitli değişiklikler en son sürümün gelmesinden sonra. İçinde, yeni sürümle birlikte sisteme önceden yüklenmiş daha da fazla uygulama kaldırılabilecekkullanıcılara imkanı vermek amacıyla kullanılmayacak olan uygulamalardan kurtulun alan boşaltmak ve kaynak kullanımını azaltmak için.

Arasında kaldırılabilen yeni uygulamalar biraz benzerini bulduk notlar uygulaması, ses kaydedici, hava durumu uygulaması veya barkod okuyucu. Ayrıca, aşağıdaki gibi uygulamaları “silme” – ancak kaldırılamadan – olasılığı da vardır. “Temalar” veya dijital içerik mağazası şirketin kendi. Bu, firmanın kendisi tarafından bir basın bülteninde belirtilmiştir:

“Yeni sistem uygulamalarının büyük çoğunluğu kaldırılabilirken, sistem çekirdeğine gömülü az sayıda uygulama gizlenebilir.”

MIUI 12.5'te kaldırılabilen yeni uygulamalar

MIUI 12.5’te kaldırılabilen uygulamalar.

MIUI yıllardır bir katman yüklü tüketicilere ulaştığı için eleştiriliyor. bloatware ve birçoğunun gereksiz olduğunu düşündüğü hizmetler. Bu nedenle şirketin bu yeni sürümde sistemdeki çok sayıda önceden yüklenmiş uygulamadan kurtulma imkanı sunması, şüphesiz ki firmanın camiasını dinlemeye ve bu yolda ilerlemeye karar verdiğini düşündürüyor. daha uygun.

Hangi telefonlar MIUI 12.5’e güncellenecek?

Etkinlik sırasında, Xiaomi’nin kendisi de onayladı Hangi telefonlar MIUI 12.5’e güncellenecek?ve ne zaman yapacakları.

Bu anlamda şunu belirtiyorlar. ilk cihaz grubu güncellemeyi alacak olan Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10, Mi 10 Pro ve Mi 11olacak 2021’in ikinci çeyreği boyunca.

Daha sonra, dağıtım kapsayacak 11 diğer cihazdaha sonra şirketin resmi web sitesinde onaylanacak.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

MIUI 12.5 girişi, sistem uygulamalarını cep telefonunuzdan kaldırmanıza izin verecek, ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…