Minecraft’ı seviyorsanız, Windows için bu benzer oyunlara göz atın

Son yıllarda en popüler oyunlardan biri, dünya çapında milyonlarca oyuncuya sahip olan Minecraft’tır ve bu onu son zamanlarda en büyük kritik ve halk başarısına sahip oyunlardan biri haline getirir. Bu nedenle diğer geliştiriciler, popüler 3D küp oyununun tüm hayranlarına odaklanan benzer bir estetiğe sahip oyunlar başlatmak için başarısından yararlanmak istediler.

Minecraft, tek başına veya şirkette inşa etmek, yok etmek ve hayatta kalmaktan başka belirli bir hedef bulamadığımız 3B küplerden oluşan bir açık dünya oyunudur. 2011 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri başarısı artmayı bırakmadı, şu anda şu anda daha fazla olduğu hesaplanıyor. 110 milyon oyuncu dünyadaki varlıklar.

Hayatta kalmak için kaynakları toplamamız ve her türlü nesneyi yaratmamız gereken hayatta kalma modu gibi farklı oyun modları vardır. Ayrıca, tüm kaynaklara ve dikey olarak hareket etme olasılığına sahip olacağımız yaratıcı bir moda sahiptir. Hayatta kalma moduna benzer, ancak daha fazla kısıtlamaya sahip bir macera modu eksik değil. Son olarak, izleyici modu, çevre ile etkileşime girme olasılığı olmadan haritada özgürce hareket etmemizi sağlar.

Minecraft’ın başarısından sonra, onu taklit etmek için çıkan birkaç oyun yok. Minecraft evreninin hayranıysanız, Windows için kaçırmamanız gereken benzer alternatiflerin bir listesini sunuyoruz.

Minecraft benzeri ücretsiz oyunlar

Şu anda ücretsiz olma avantajıyla Minecraft temellerine dayalı çok çeşitli oyunlar bulabiliyoruz, bu yüzden onlardan zevk almak için kutuyu incelemeye gerek kalmayacak. Ünlü Minecraft tarzı 3D küpleri seviyorsanız denemeniz gereken bir dizi oyun bırakıyoruz.

Manik kazıcı, küp küp kendi evren küpünüzü yaratın

Bu bir bina oyunudur 3d bloklar Minecraft’a oldukça benzeyen estetik ve konsepte sahip, açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz. Birinci şahıs olarak oynanacak şekilde tasarlanmıştır, ancak çok oyunculu bir modu da vardır. İlerledikçe keşfedeceğimiz ıssız bir adada karakterimizle başlayacağız. Eşleme rastgele oluşturulur.

Bu oyunda envanterimizde bulunan her türlü blok ile evlerimizi, binalarımızı, anıtlarımızı ve diğer yapılarımızı oluşturabileceğiz. Oyunu beğenimize uyarlamak için bir canavar editörü, özelleştirilebilir dokuları var. Elbette Minecraft’ta bulabileceğimiz kalite veya özellikleri sunmuyor, ancak oyunun hayranları için benzer bir deneyim sunabilir.

Manic digger’ı bu linkten ücretsiz olarak indirebiliriz.

manyak kazıcı

Trove, 3D küp RPG

Bu oyun Minecraft’ta bulabileceklerimize benzer estetik ve özelliklere sahip çünkü keşfetmemiz gereken açık bir dünyada geçiyor. Çeşitli RPG yönlerine sahiptir ve kapsamlı özelleştirme seçenekleri sayesinde benzersiz bir karakter yaratabiliriz. Oyun özellikle odaklanmış çevrimiçi mod bu yüzden eğlenceli saatler garantilidir.

Trove’daki yolculuğumuzda bize yardımcı olacak benzersiz eşyalar, canavarlar ve kazı eşyalarıyla dolu sonsuz mağaraları keşfederek en derin zindanlara dalmalıyız. Kazımızda ilerledikçe, elde edeceğimiz ödüller ve üstesinden gelmemiz gereken riskler o kadar büyük olur. Belirlenen sürede boss’u yenerek bölümü geçebiliriz.

Trove’u web sitesine girerek ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

hazine

Minetest, kendi özel oyununuzu yaratın

Elbette Minecraft ile estetik kısımda oyunla daha büyük bir benzerlikle karşı karşıyayız. Kendi modlarımızı ekleyebilmemiz için temel olarak kullanılmak üzere geliştirilmiş iki oyun (Minetest Game ve Minitest Developmet testi) için varsayılan olarak motoru içeren açık kaynaklı bir oyundur. kendi video oyunumuzu yarat ihtiyaçlarımıza göre özelleştirilmiş.

Minetest’i sadece online olarak ya da tek sunucuda onlarca oyuncuya sahip arkadaşlarımızla oynamak mümkün. Düşman bir dünyada hayatta kalmayı, yaratıcı bir şekilde inşa etmeyi veya diğer oyunculara karşı yer almayı seçebilecek birçok oyun modu var. Geniş kullanıcı topluluğu sayesinde modlarımızı oluşturmanıza gerek kalmayacak, ancak bu oyuna neredeyse sonsuz saat sağlamak için indirebileceğimiz çok sayıda mod ve oyun var.

Minetest’i denemek istersek, resmi web sitesinden ücretsiz olarak indirebiliriz.

mayın testi

Terasology, geliştirilmiş grafiklere sahip Minecraft stili

Bu oyunun Minecraft’a oldukça benzeyen bir modeli var. geliştirilmiş grafikler, uçan bloklarda daha fazla alan derinliği ve daha yüksek grafik kalitesi ile. Mekaniği iyi biliniyor çünkü ilham aldığı oyununkine çok benziyor, bu yüzden her türlü bloğu kırabilir ve alabilir, her türlü yapıyı inşa edebilir, envanterimize ekleyebiliriz, vb. Ancak sadece kırıp inşa etmekle kalmaz, aynı zamanda silahlar, aletler vb. Yapabiliriz.

Bu nedenle, Minecraft hayranlarının göz ardı etmemesi gereken, yalnızca sunduğu harika olanaklar nedeniyle değil, aynı zamanda saatlerce eğlenmemizi sağlayacak gelişmiş grafikleri ve ses bölümü nedeniyle kendimizi bir sandbox ile buluyoruz. Tüm bunlar, sürekli güncellenen ve geliştirilen açık kaynaklı bir oyun olmasına yardımcı oldu.

Terasology’yi denemek için web sitesinden indirmeniz yeterlidir.

teraloji

Ücretli Minecraft benzeri oyunlar

Minecraft benzeri estetik bir oyun arayan ama ödemeyi dert etmeyenler için de göz ardı etmemeniz gereken çok sayıda alternatif var. Ayrıca genellikle çok pahalı oyunlar değiller, bu yüzden bu tanıdık tasarım ve estetik ile açık dünya tarzı oyunları seven biriysek, onları dikkate almalıyız.

Terraria, 2 boyutlu Minecraft evreni

Minecraft’a benzer bir aksiyon, macera ve sandbox video oyunudur, ancak 2B, silah yapmanın ve düşmanları öldürmenin tadını çıkarabileceğimiz yer. Savaş becerilerimizi test edebilmek için giderek artan zorluklarla düşman aradığımız mağaralara gitmeliyiz. Hem aksiyon oyunlarının unsurlarını hem de özgürce hareket edebildiğimiz, istediğimiz gibi inşa edip yok edebildiğimiz açık bir dünyanın yaratıcılığını birleştirir.

Oyunda hem aydınlatmayı hem de düşmanları ve onlarla etkileşimi etkileyecek şekilde gece ve gündüz döngüsü vardır, böylece yapılacak her aktivite belirli bir zamanda gerçekleştirilmeye odaklanılır. Cinsiyet ve diğer parametrelerin yanı sıra saç, gömlek, pantolon değiştirebilme gibi karakterimizin her türlü kişiselleştirmesine sahip olacağız. Ana dezavantajı ücretli bir oyun olmasıdır, bu yüzden dünyasına girmek istiyorsak ödeme yapmalıyız. 9,99 dolar.

Terraria’yı bu linkten web sitesine girerek bilgisayarımıza indirebilir ve satın alabiliriz.

teraryum

Küp Dünyası, en saf Minecraft tarzında geleneksel RPG

Minecraft’a benzer bir tasarıma sahip başka bir oyun, karakter Gelişimi inşaat mekaniğinde olduğundan daha fazla. Açık modda istediğimiz yerde keşfedebileceğimiz bir senaryomuz olacak. Karakterimizi kıyafetlerle donatabileceğiz, farklı uzmanlıklarla becerilerini geliştirebileceğiz, bu yüzden daha geleneksel RPG’lere benzer bir yaklaşıma sahip.

Karakterimiz için savaşçı, korucu, büyücü veya haydut olmak üzere dört sınıftan birini seçmeliyiz. Dövüşler toplam aksiyona dayalıdır ve hem kaçabilir, nişan alabilir, kombolar yapabilir hem de özel yeteneklere sahip olabiliriz. Dünyada bulduğumuz tüm malzemelerle silahlardan, zırhlardan, iksirlerden, iksirlerden ve yiyeceklerden kaçabileceğiz.

Cube World’ü oynamak için kutudan geçmeliyiz, çünkü oyunun bir fiyatı var. 19.99 €Steam üzerinden edinebilmek.

küp dünya

Blockstorm, 3D küplü birinci şahıs nişancı

Grafiksel olarak bize Minecraft’ı hatırlatsa da gerçek şu ki oyun tarzı farklı olan bir oyunla karşı karşıyayız. Bir sandbox’tan bir oyuna gittik Birinci şahısta FPSa, yıkılabilir bloklardan oluşan bir dünyada geçiyor. Dahil edilen tüm haritalar ve karakterler aynı araçlarla yapılır, her şeyi inşa edebilir ve yok edebilir.

Bu oyunda, oyuncu, eğlenceli bir çok oyunculu modda rekabet edebilecekleri makineli tüfeklerden patlayıcılara ve keskin nişancı tüfeklerine kadar her türlü haritayı ve karakteri kendi beğenisine göre oluşturabilir ve ayrıca silahları düzenleyebilir ve özelleştirebilir. Kuşkusuz 3D küp oyunları hayranlarının çok keyifle oynayabileceği bir video oyunu.

Blockstorm oldukça ucuz bir oyundur, çünkü onu sadece Steam’den satın alabiliriz. €4,99.

blok fırtınası

Lego Worlds, en saf Minecraft tarzında Lego macerası

Popüler oyuncak markasının tamamen Minecraft’tan ilham alan bir tasarıma sahip olarak sunduğu, özellikle oyun içi tasarımıyla öne çıkan bir oyundur. görsel bölüm bakımı. Yıkmak, inşa etmek, yeniden modellemek, kopyalamak olsun, istediğimiz her şeyi yapabileceğiz… Bu Lego evreninde istediğimiz her şey elimizin altında. Bununla, hem görevleri tamamlayarak ve yeni beceriler edinerek dünyayı keşfedebilir ya da oyunlarını beğenimize göre yapılandırmak için editörünü kullanabiliriz.

Burada, büyük dağ sıraları veya tropik adalar oluşturmak için büyük ölçekli peyzaj araçlarını kullanarak düşünebildiğimiz her şeyi yaratabiliriz. Helikopterlere, motosikletlere ve hatta ejderhalara veya gorillere yüklenen tüm haritaları keşfedebileceğiz. Bu oyunda herhangi bir elementin yeri var.

Lego Worlds’ü Steam’den satın alıp indirebiliriz. 19,95 €.

LEGO® Dünyaları

LEGO® Dünyaları

Geliştirici: Traveler’s Tales

lego dünyası

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…