Milyonlarca Amerikalı hala 3G kullanıyor ve neden düşündüğünüzden daha önemli?

5G zaten aramızda ve yıllar geçtikçe daha da önem kazanacak olsa da, 4G teknolojisinin hüküm sürmeye devam ettiği aşikar. Bu, her birimiz tarafından en çok kullanılan ağdır ve bugün 5G’den çok az farkı var veya hiçbir farkı yok, bu arada önümüzdeki yıllarda değişeceğini umduğumuz bir şey.

Ancak, birçok kullanıcının daha eski bir teknolojiye bahis yapmaya devam ettiği görülüyor: 3G. Bu, Android Authority tarafından bildirilen ve aşağıdakilerden bahseden Opensignal firması tarafından yapılan bir çalışma ile onaylanmıştır. sadece 3G ağlarını kullanmaya devam eden 30 milyona kadar Amerikalının varlığıinanılmaz gibi görünse de yeterince önemi olan bir şey.

3G’nin sahip olduğu milyonlarca kullanıcı neden 5G teknolojisi için bu kadar önemli?

5g

Çalışma doğruladı bu insan kitlesi hala 3G kullanıyorBunu üç nedenden dolayı yapar. Bu kullanıcıların %83’ü, sözleşmeli bir 4G veri planına sahip olmadıkları için, %13’ü 4G bağlantılarına erişemediği için ve geri kalanı ise sadece 4G özellikli bir telefonları olmadığı için kullanıyor.

Operatörlerin 5G’yi dağıtmak için daha geniş bir bant yelpazesine ihtiyacı olduğundan, ilk bakışta sadece bir anekdot gibi görünen şey, göründüğünden daha ciddi bir sorundur. Buradaki fikir, 3G bantlarını kademeli olarak kaldırmak ve bunları 4G ağları için ve ardından 5G için değiştirmektir, ancak birkaç milyon insan bunları özel olarak kullanıyorken, görev kolay değil.

Bu nedenle telefon şirketleri, kullanıcılarını 3G’nin modası geçmiş bir teknoloji olduğuna ve veri planlarını yükseltmelerinin hayati önem taşıdığına ikna etmelidir. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri’nde Verizon veya AT&T gibi operatörler en geç 2022’nin sonuna kadar tüm 3G ağlarını geri çekmeyi umuyor.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Milyonlarca Amerikalı hala 3G kullanıyor ve neden Andro4all’da ilk yayınlandığını düşündüğünüzden daha önemli olduğunu.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…