Milletvekilleri Kongresi siber güvenlik sözleşmesini ortaya koyuyor: dört yılda 2,5 milyon avrodan fazla

Milletvekilleri Kongresi, Resmi Devlet Gazetesi (BOE) tarafından yayınlandığı üzere, önümüzdeki dört yıl boyunca tüm bilgi ve destek sistemlerini korumak için siber güvenlik hizmetleri sözleşmesi yapmak için 2.757.755 milyon avro harcayacak. Bu amaçla, Alt Meclis, bu hizmetlerin sağlanmasını ihaleye çıkarmıştır. İlgilenen tüm şirketler 29 Mart’a kadar başvurabilir.

Milletvekilleri Kongresi tarafından sunulan sözleşme 1 Ağustos 2021’den 31 Temmuz 2025’e kadar dört yılı kapsar ve vergiler dahil yılda 689.438 Euro’dur.. Belge ayrıca, aynı yıllık değer için Temmuz 2026’ya kadar tek bir yılın olası bir uzantısını da öngörüyor, böylece toplam tutar beş yıl içinde 3.4 milyon Euro’ya yükselebilir.

İhale belgesi, yüklenicinin Temsilciler Meclisine kendi7/24 esasına göre yönetilen kapsamlı siber güvenlik hizmetleritüm cihazların ve programlarının yapılandırılması, yönetimi, çalıştırılması ve desteklenmesi, güvenlik olaylarının yönetimi ve ilgili teknoloji için gerekli donanım ve yazılım dahil.

Ayrıca, sözleşme şunları içerir: bir bilgi güvenliği yönetim sisteminin uygulanması için yardım Ulusal Güvenlik Planı (ENS), Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve Verilerin Korunması ve Dijital Hakların Garantisi Hakkındaki Organik Kanun ile yürürlükteki diğer kanunlara uymak.

'Sıfır güven' sistemi nedir ve Microsoft, Google ve Cisco neden onu kurumsal siber güvenliğin geleceği olarak görüyor?

anahtar teslimi hizmet

Belgede ayrıca siber güvenlik sağlayıcısı tarafından sağlanan hizmetin “anahtar teslimi” yani yüklenici firma olması gerektiği de belirtiliyor. fiziksel kurulumlar da dahil olmak üzere doğru çalışması için gerekli tüm unsurları sağlamalı, kurmalı ve yapılandırmalıdır. 1 Ağustos’ta başlayan hizmet sunumunun başlamasından önce elektrik güç kabloları gibi.

Bu şekilde, siber güvenlik sağlayıcısına karar verildikten sonra, Kongre tüm altyapıyı kurmak ve yapılandırmak için maksimum üç aylık bir süre tanıyacak.

Alt Meclis, bir gizlilik sözleşmesi imzaladıktan sonra tedarikçiye, önceden var olan tüm sistemlerin, mimarilerinin ve kritiklik düzeylerinin ayrıntılı dokümantasyonuYüklenicinin hizmetlerinin entegrasyonunu bunlarla ilgili olarak planlaması için.

Temsilciler Kongresi’nin BT sistem personeli, sözleşme süresince yeni araçları ve sistemleri mevcut araçlara entegre etmek için gerekli olan her şeyde siber güvenlik sağlayıcısı ile işbirliği yapacaktır. Aynı zamanda, yüklenici, sistemlerin konfigürasyonunu görüntülemek için Alt Meclis tarafından belirlenen çalışanlara erişim vermek zorunda kalacaktır. ve dağıtılan cihazlar.

Bu, İspanya'daki bir Kamu İdaresinin ilk hata ödülüydü: Katalan Generalitat'a karşı 15 bilgisayar korsanı

Dahil olan hizmetler

Seçilen siber güvenlik şirketinin Temsilciler Meclisine sağlaması gereken hizmetler arasında şunlar yer almaktadır: ağ çevre koruması, web uygulamalarının teslimi ve korunması, güvenlik olaylarının ve bilgilerinin izlenmesi ve yönetimiolaylara verilen yanıtların yapılandırılması ve yönetimi, sunucular ve uç noktalar için kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, bilgi güvenliği yönetimi, kimlik yönetimi, kullanıcılar için uzaktan destek veya ayrıcalıklı hesapların kontrolü.

Olay müdahale sistemi içinde, Alt Meclis bir olası tehditleri tespit etmek amacıyla sosyal ağları, derin web’i, forumları ve ağdaki diğer yerleri izleyen dijital gözetim hizmeti Sistem güvenlik açıklarının ifşa edilmesi veya kullanıcı kimlik bilgilerinin ifşa edilmesi gibi Kongre’ye yönelik siber saldırılar.

Sağlayıcının ayrıca bir konuşlandırılmış siber güvenlik sistemlerinde uzmanlaşmış personel ile güvenlik operasyonları merkezi. Bu, olayların ve hizmet taleplerinin yönetimi için bir portala sahip olmalıdır ve güvenlik açıkları ve kayıtlı olaylar hakkında raporlar hazırlayacaktır. Ayrıca acil istekler veya aksilikler için bir acil durum telefonu.

– Haberler Milletvekilleri Kongresi siber güvenlik sözleşmesini ortaya koyuyor: dört yılda 2,5 milyon avrodan fazla aslen yayınlandı Xataka Pablo Rodriguez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…