Microsoft’un, Windows 10’da Edge’i varsayılan tarayıcı olarak kullanmanız için başka bir gizli planı var.

Windows 10, 1.000 milyondan fazla bilgisayara kuruludur, açık ara dünyanın en çok kullanılan masaüstü işletim sistemidir ve onun sayesinde Microsoft, kendi tarayıcısının kullanımını teşvik etmek için çok avantajlı bir konumdadır..

Bu, erdemleri olan bir tarayıcı olan ilk Edge ile çalışmayan, ancak onu gömmekle sonuçlanan birçok eksikliği olan bir şey. Chromium tabanlı yeni Edge ile hikaye farklıdır ve Windows 10 kullanıyorsanız, Microsoft’un, farkında olsanız da olmasanız da sizi kullanmaya itecek birden fazla stratejisi vardır..

Restorasyon önerilir mi?

Microsoft Kenar Windows 10

Windows 10’un en son toplu güncellemesinden sonra, Sistem Yapılandırma penceresini açarsanız, panelin üst kısmında bildirimleri olan simgeler listesine yeni bir ekleme olduğunu göreceksiniz.

Yakın zamana kadar yalnızca OneDrive ile yapılan yedeklemeler, Windows Update’in durumu (güvenlik uyarılarıyla birlikte) ve ayrıca Microsoft Rewards puanlarına erişim hakkında bildirimler görüyorduk. Şimdi adında yeni bir simge var internette gezinme.

Microsoft, Edge'de bir sekme açmanın neden bu kadar çok farklı işlemin çalışmasına neden olduğunu açıklıyor

Bekleyen Windows güncellemeleri varsa, uyarı olarak Windows Update simgesinde sistemin vurgu rengine sahip bir daire görürsünüz. Web Tarama simgesinin yanında geri yüklemenin önerildiğini belirten kalıcı bir daire göreceksiniz.

internette gezinme

Windows bakımı veya güvenlik sorunu gibi görünen bir şeyi sunmanın tuhaf bir yolu.gerçekten de Microsoft’un Edge’i bir tarayıcı olarak kullanmanız için kılıfından çıkardığı sinsi bir yol olduğunda.

Bu simgeye tıklamak, yalnızca ayarlamanız için size yeni bir iletişim kutusu sunacaktır. Varsayılan tarayıcı olarak Microsoft Edge, ancak masaüstüne, görev çubuğunuza sabitlemek ve bu süreçte Bing’i varsayılan arama motoru olarak ayarlamak için.

Her iki kutu da varsayılan olarak işaretlidir ve bunların etkili olması için yalnızca Onayla’yı tıklamanız yeterlidir.. Gizlilik uyarısının biçimi ve Windows 10 için en iyi tarayıcı olması nedeniyle, belki de birden fazla kişi daha fazla bakmadan bunu kabul edecek ve Edge ile Chrome arasındaki benzerlik nedeniyle bazıları muhtemelen farkına bile varmayacak.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/09/83/c2/5ebc2cf44bd22f7494/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4b/bc/f2/5ebc3d503bef0708d0/orijinal/mini-microsoft-edge-okkk.jpeg»}

Bununla ilgili en saçma şey, benim özel durumumda Edge’i varsayılan tarayıcım olarak zaten kullanıyorum, zaten görev çubuğuma bağlı ve zaten Bing’i bir arama motoru olarak kullanıyorum (bu Ödül puanları kendileri tarafından kazanılmıyor) ve buna rağmen, Ayarlar panelimde göstergeyi hala görüyorum.

Bu simgeye tıklamak benim için hiçbir şeyi değiştirmiyor, ancak diğer kullanıcılar için son derece önemli birkaç şeyi değiştiriyor ve seçeneğin sunulma şekli, önerdikleri ürünleri kendi başıma kullanan ben için bile ağzımda kötü bir tat bırakıyor. çünkü bana iyi görünüyorlar.

Windows 10’da böyle bir şey ilk kez olmuyor, Edge söz konusu olduğunda Microsoft, başlat menüsü, görev çubuğu ve bildirim alanı gibi birçok yerde bunu zaten öneriyor. Yakında Edge Legacy otomatik olarak silinecek ve bu arada yeni Edge 600 milyon kullanıcıyı geçti.

Kapak Resmi | Michael Gillett – WallpaperHUb

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft’un, Windows 10’da Edge’i varsayılan tarayıcı olarak kullanmanız için başka bir gizli planı var. aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…