Microsoft, Windows ve macOS için gelecek Office 2021’i duyurdu

Microsoft Office’in çeşitli alternatifleri olmasına rağmen, hiçbiri ofis paketlerinin devini gölgede bırakmayı başaramadı. Buna ek olarak, Office 365 bulut modalitesinin piyasaya sürülmesi, modelin başarısının korunmasına yardımcı oldu, ancak tek bir ödeme ile çevrimdışı seçeneğe de bahis oynamaya devam ettiler. Şimdi, Redmond merkezli şirket, yeni Microsoft Office 2021’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Windows ve macOS bu iki işletim sistemi için yıl sonunda gelecek.

Uygulamayı sorunsuz bir şekilde etkinleştirmek için Office lisansı almak, yıl sonunda gelecek olan yeni sürümde gerekli olmaya devam edecek. Şirketin resmi olarak onayladığı gibi, ofis paketinin yeni sürümü, mevcut modeli hem bulutta hem de seçeneklerle koruyacak. İnternet bağlantısı yok. Ayrıca, bu tür bir sürüme ihtiyaç duyan işletmeler için 5 yıllık desteğe sahip bir sürüm olan Microsoft Office LTSC’yi piyasaya süreceklerini doğrulama fırsatını da yakaladılar.

Microsoft Office 2021 ve Microsoft Office LTSC

Microsoft, resmi bloglarından birinde, uygulamanın gelişini doğrulayan bir girdi yayınladı. Office 2021 ev sürümü ve şirketler veya profesyoneller için Office LTSC sürümü. Birincisi hem Windows hem de macOS için gelecek ve Office 2019 ile aynı şekilde, yani Office 365 ve türevlerine abone olmak istemeyenler için bağımsız bir sürüm olarak piyasaya sürülecek.

ofis karanlık modu

Ne yazık ki, bu yeni sürümün onayı çok kısa oldu ve size sunabileceğimiz çok fazla ayrıntıya sahip değiliz. Bildiğimiz bir şey var ki, yeni Office LTSC (Uzun Süreli Hizmet Kanalı) varyantı aşağıdaki gibi yeni özellikler içerecektir: yeni karanlık mod, erişilebilirlik iyileştirmeleri ve Dinamik Diziler veya XLOOKUP gibi işlevler. Bu haberler Office 2021’de de olmalı.

Açıkça bilmemiz gereken şey, arayüzde ve işlevlerde ciddi bir değişiklik olmayacağıdır. En büyük görsel değişiklik, “gerçek” bir karanlık modun gelişidir. Bu, birkaç gün önce size bahsettiğimiz ve Word 2019’un ön sürümünde görülen bir şeydir. Bu mod, bir yeni düğme bu, üzerine yazdığımız “kağıdı” bile karartmanın yanı sıra basit bir tıklama ile etkinleştirmemize izin verecek.

Fiyat düzeyinde Microsoft, Office 2021’in bireyler ve küçük işletmeler için pazar için 2019 sürümünün mevcut fiyatlarını koruyacağını onayladı. 5 yıl destek sunacak Office LTSC’ye kıyasla bu profesyonel müşteriler için %10 daha yüksek fiyatlandırılacak. sürümler bekleniyor 32 bit ve 64 bit.

Microsoft, Windows ve macOS için gelecek Office 2021’i duyurdu ve ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…