Microsoft, Windows 11’in görev çubuğunda hangi işlevleri kaybedeceğini onaylıyor

Yazılımın her zaman daha iyi olması ve daha kötü olmaması gerekmesine rağmen, microsoft Kullanıcıların kafasını karıştıran ve rahatsız eden özellikleri keyfi olarak kaldırmayı ve eklemeyi tercih ederek umursamıyor gibi görünüyor. Pratikte, uygulamada tanıtılan tüm yeni değişiklikler görev çubuğu içinde Windows 11 birçok fonksiyon kaybolduğu için daha da kötüye gitti. Şimdi, şirket kaybedeceğimiz her şeyi onayladı ve toparlanamayacağız.

Windows 11, hem görsel hem de kullanılabilirlik açısından birçok yeni özellik sunacak. DoğrudanDepolama, Kendi HDRkurulum menüsü için daha fazla özellik veya performans yükseltmesi ile hibrit CPU’lar veya Android uygulamaları doğal olarak yürütülenler, sistemde göreceğimiz yüzlerce değişiklik arasında en önemlilerinden bazılarıdır. Ancak, işlevsellik düzeyinde, Windows 11’in zorlu minimum gereksinimlerinin ötesinde, açıklanamayan bazı değişiklikler var.

Özellikleri kaldırın çünkü

Örneğin, masaüstüne sağ tıklayarak artık bir yeni içerik menüsüve eski bağlam menüsü öğelerini görmek için bir tıklama daha gerekiyor. Buna karşılık, aşağıdaki görev çubuğuna sağ tıklarsak, çubuğun yapılandırma seçeneklerini veya Görev Yöneticisi kısayolunu artık görmüyoruz, artık her şey Ayarlar menüsünde bulunuyor.

Microsoft şu anda testin son aşaması, ve muhtemelen Ekim ayının sonunda piyasaya sürmek için RTM sürümünü Eylül ortasından itibaren test etmeye başlayacaklar. Bu nedenle şirket büyük değişiklikler yapmayacak ve bazı unsurlar şimdi olduğu gibi, kullanıcıların aldığı gibi olacak.

Ve Microsoft’un kendisi onaylamıştır. görev çubuğu işlevselliğinin kaybı Bilerek yapıldı ve lansman için düzeltmeyecekler. Firmanın çok fazla eleştiri alması durumunda 2022 yılında sistemde başlattığı güncellemeler için değişiklik yapması muhtemel.

Aynı şeyleri yapmak için daha fazla zaman

yani bizde yok sağ tıklamada içerik menüsübiz de yapamayız bir dosyayı sürükleyin veya görev çubuğuna veya açtığımız programlara uygulama ve yapamadığımız öğelerin grubunu çöz aynı programın tüm çubuğunu işgal etmeleri için.

Buna, yapamayacağımız gerçeği gibi yeni sınırlamalar eklendi. gündeme madde eklemek Takvim açılır menüsünden. Şu anda, ayın altında görevler veya hatırlatıcılar ekleyebiliriz, ancak Windows 11’de bunu yapmak için tam programı açmanız gerekecek.

Alternatif olarak, Microsoft aşağıdakileri kullanmanızı önerir: takvim widget’ı takvimi görmek için, ancak bu, takvimimizi gereksiz işlevlerle doldurur, ayrıca sahip olduğumuz diğer hesapların değil, yalnızca bir Microsoft hesabının takvimini görmeye izin verir.

Bu yetmezmiş gibi, görev çubuğunun saat bölümünde yapamıyoruz. saat içindeki saniyeleri görWindows 10 ile etkinleştirebileceğimiz bir şey. Şirket, bu durumda, kullanıcı şikayetleri nedeniyle onu yeniden sunmayı düşüneceklerini, ancak maalesef işlevlerin geri kalanında üçüncü taraf yazılımı veya 11’de uygulanana kadar Windows 10’da kalın.

Microsoft, ADSLZone’da ilk olarak görünen görev çubuğunda Windows 11’in hangi özellikleri kaybedeceğini onaylıyor.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…