Microsoft, Windows 10 Sun Valley’de İnsan Varlığı Denetimini Etkinleştirmek için Grup İlkesi Değişiklikleri Hazırlıyor

Yavaş yavaş, Windows 10 21H2 ile gelecek bazı iyileştirmeleri ya da şimdi bildiğimiz adı Sun Valley ile birlikte öğreniyoruz. Ve resmi olarak sonbahara kadar gelmeyecek olsa da, bunun gibi olası iyileştirmeler ortaya çıkıyor. insan varlığı kontrolü ekler güvenliği artırmak için.

Microsoft, “İnsan varlığı” adlı bir işlev için bir API eklemişti ve aslında bazı markalar bunu bazı bilgisayarlarında zaten benimsiyor. Şimdi, sonbahar güncellemesiyle bu iyileştirmeyi Windows 10’a eklemenin sırası geldi. işletim sisteminin varlığımızı algıladığını ve güvenliği güçlendirdiğini sonuçta.

Biz yoksak dinamik kilit

insan varlığı

Bu sistemin yaptığı şey izin vermek işletim sisteminin kullanıcının varlığını tespit etmesi ve güvenliği, kullanıcı deneyiminin etkilenmeyeceği şekilde uyarlayın.

{«videoId»:»x7zivh4″,»autoplay»:true,»title»:»İNTERNET GÜVENLİĞİ VPN, DNS ve HTTPS ile sayfalar nasıl geliştirilir»}

Şimdi, şirket tarafından başlatılan Yapılardan birinde grup politikalarında bir değişiklik algılandı Bu, kullanıcı olmadığında yöneticilerin bilgisayarları otomatik olarak kilitlemesine olanak tanır. Muhtemelen Windows Hello kamerasının kullanımına dayanan, ancak Bluetooth üzerinden bağlanan akıllı telefonlar veya saatler gibi taşınabilir cihazlar tarafından da desteklenen bir işlev.

Böylece Edge, Chrome ve Firefox'ta HTTPS aracılığıyla DNS'yi etkinleştirerek tarama yaparken güvenliği artırabilirsiniz.

Microsoft’un üzerinde çalışıyor Windows 10 için üç yeni yapılandırma yokluk durumlarında ekipmanın güvenliği ile ilgili:

  • Anında kilidi zorla: Etkinleştirildiğinde, PC’yi belirlediğimiz bir süre boyunca bırakırsak otomatik engellemeye izin veren bir sistem. Ayrıca mesafeyi algılayabilir ve cihazı otomatik olarak kilitleyebilir.
  • Anında uyandırmaya zorla: Bu sistem ile PC’ye dönerken temassız oturum açmaya izin verilir.
  • kilit zaman aşımı: Kilidi açmadan önce ne kadar bekleneceğini belirleme yeteneği.

Bazı takımlarda zaten mevcut olmasına rağmen, Sun Valley’in gelişiyle birlikte, Microsoft, bu seçenekleri varsayılan olarak grup ilkesi düzenleyicisine dahil edecektir. işletim sistemini kuran OEM’den bağımsız olarak.

üzerinden | Windows En Son

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft, Windows 10 Sun Valley’de İnsan Varlığı Denetimini Etkinleştirmek için Grup İlkesi Değişiklikleri Hazırlıyor aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…