Microsoft ve Qualcomm’un yakında sona erecek gizli bir münhasırlık anlaşması var [Informe]

Bir işlemci tarafından desteklenen bilgisayarlar Qualcomm aceleyle ARM’de Windows çok umut verici bir gelecekleri var gibi görünüyor, şimdilik sadece adı geçen üreticinin işlemcileriyle çalışan PC’leri veya dizüstü bilgisayarları gördük ve bunun bugün keşfedilen basit bir açıklaması olabilir, burada size tüm detayları anlatıyoruz.

Microsoft ve Qualcomm arasındaki gizli anlaşmayı keşfettiler

Güvenilir siteden yeni bir rapora göre XDA Geliştiricileridev microsoft ile gizli bir münhasırlık anlaşması var Qualcomm için ARM’de Windows, Süresi dolmaya çok yakın olan ve birkaç hafta önce anlaşmanın neden onaylandığını açıklayan anlaşma. Apple Silikon Mac’ler ile uyumlu değil pencereler 11

ARM’de Windows

İki büyük şirket arasındaki bu anlaşma, görünüşe göre, diğer çip sağlayıcılarının yavaş yavaş büyüyen bu pazarda rekabet etmesini engelliyor, hatta son söylentiler bile gösteriyor ki, MediaTek ve Samsung Güney Koreli dev ile olan ilişkisinden sonra bu pazara girmek için bir SoC üzerinde çalışıyorlar. amd Çipinin hatırı sayılır bir grafik gücüne sahip olduğu anlaşıldığı için söylentiler daha gerçekçi görünüyor.

Qualcomm’un Microsoft ile her zaman güçlü bir ilişkisi olmuştur (tabii ki, Microsoft ve Intel arasındaki ilişkiye kıyasla bu hiçbir şey). Windows Phone dönemine bakarsanız, desteklenen yalnızca Qualcomm yongalarıydı. Windows telefonların modern çağında, Snapdragon yonga setinden başka bir şeye sahip bir telefon bulamazsınız; notlar XDA.

arasındaki anlaşmaya rağmen, belirtmekte fayda var. Microsoft ve Qualcomm Bittiğinde, işlemci üreticisi Nuvia’yı satın aldıktan sonra kendi özel silikonunu üretmeyi planladığı için bir avantaja sahip. ARM’de Windows 2016’da piyasaya sürülmesine rağmen hala erken aşamalarında, ancak umut verici bir geleceği olduğuna şüphe yok.

Bu yeni haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu yazın.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…