Microsoft To Do ile işlerinizi her gün ücretsiz olarak düzenleyin ve planlayın

Şu anda, unutmamamız gereken, bekleyen birçok şeyle dolu, çok yoğun bir gün geçirmemiz mümkündür. Bu nedenle, tüm görevlerimizi güncel tutmamızı sağlayan yeterli bir organizasyona sahip olmamız bizim için uygun olacaktır. Bu görevde bize yardımcı olması için aşağıdaki gibi ücretsiz bir görev yöneticisi kullanabiliriz. Microsoft Yapılacaklarbundan sonra bahsedeceğiz.

Microsoft To Do, Wunderlist tarafından geliştirilen ve 2015 yılında Microsoft tarafından satın alınan basit bir uygulamadır. tüm görevlerimizi yönetmek ve yönetmek otomatik ve akıllı bir şekilde beklemeye aldık. Bu, hem ev içi (alışveriş listesi, önemli tarihleri ​​hatırlama vb.) hem de profesyonel kullanım (teslim edilecek iş tarihi, toplantı saati vb.) için kullanmamıza olanak tanır. Bu sayede, daha az pratik bir seçenek haline gelen ajandalara veya yapışkan notlara bağımlı olmaktan ve ayrıca verimliliğimizi artırmak ve stres seviyemizi düşürür.

Bu ücretsiz uygulama, renklere göre sınıflandırabileceğimiz yapılacaklar listemizi yazabileceğimiz kişiselleştirilmiş bir günlüğe sahip olmamızı sağlıyor. bu konuda yapabiliriz bir son tarih belirleyin veya hatırlatıcıları açın hem periyodik olarak hem de bir kez. Ayrıca, dosya eklememize ve bildirim alabileceğiniz Outlook ile kolayca entegre olmamıza olanak tanır. Tüm görevleri türlerine göre düzenleyebilir ve daha iyi bir organizasyon için bunları liste grupları halinde gruplayabiliriz.

Microsoft To Do aracılığıyla şunları yapabiliriz: görevlerimizi Microsoft Planner ile entegre edin böylece kullanıcımıza atanan bir projeyle ilgili tüm görevler, Atanan Görevler kategorisinde görünür. Görev tamamlanır tamamlanmaz Planner’da otomatik olarak tamamlanacak ve sorumlu kişiye tamamlandığı bildirilecektir.

Microsoft To Do’nun öne çıkan özellikleri

Uygulamayı çalıştırdığımızda, görsel olarak çekici bir arayüzle ana menüsü belirir. Sol sütunda, “Günüm”, “Önemli”, “Planlanan”, “Size atanan” ve “Görev” gibi onu oluşturan farklı bölümler görünür. Hemen altında “Yeni görev listesi” ekleme olanağımız olacak.

Listeler, görevler ve hatırlatıcılar

Uygulamayı açar açmaz boş olan “Benim günüm” fonksiyonu, odaklanmak istemediğimiz tüm görevleri ekleyin, diğer kategorilerde yaptıklarımızı eklemenin yanı sıra, olağan görevlerimiz için geçici bir kısayol olarak çalışıyor. Görevimizi yazdıktan sonra, bir bitiş tarihini etkinleştirebilir, bir hatırlatıcıyı etkinleştirebilir ve görevin ne zaman tekrarlanacağını seçmek için bir dönem seçiciyi açabiliriz.

Microsoft Yapılacaklar Listemi

Uygulama, bir sınırsız sayıda liste “Benim günüm” bölümünde ekleyebileceğimiz, ek, bitiş tarihi ve hatırlatıcı ekleyebileceğimiz, diğer kişilere delege edebileceğimiz, gün içinde yapılması gereken tüm görevleri görebileceğimiz görevler. Görevi tamamladığımızda, sadece daireyi işaretle sol için solunda görünen Tamamlandı. Benzer şekilde, bitirmemiş olmamız durumunda da işaretini kaldırabiliriz.

sahip olmamız durumunda öncelikli görevler Bunları “Önemli” bölümüne ekleyebiliriz. Bunu yapmak için sadece görevin sağ tarafında bulduğumuz yıldız şeklindeki sembolü işaretlememiz gerekecek. “Planlı” bölümünde, zamanlanmış görevlerson kullanma tarihi ve girdiğimiz hatırlatıcılarla.

Microsoft Yapılacaklar görev listesini yönetmek

Bizim beğenimize göre yapılandırma

Kullanıcı adımıza tıklarsak, “Yapılandırma” bölümüne erişebiliriz, buradan uygulamayı beğenimize göre uyarlayın. Buradan açık tema, karanlık tema ekleyebilir veya sistem temasını kullanabiliriz. Ayrıca, “Önemli”, “Planlı”, “Tamamlandı”, “Tümü” ve “Sizin için atananlar” listelerini etkinleştirip devre dışı bırakabilmemiz ve ayrıca boş akıllı listeleri otomatik olarak gizleyerek “Akıllı Listeler”i yönetmemizi sağlar.

Microsoft Yapılacaklar Ayarları

biz de yapabiliriz bildirimleri yönet, “Bildirim” ve “Paylaşılan liste etkinliği”nin etkinleştirilmesine veya devre dışı bırakılmasına izin verir. Çok platformlu bir uygulama olduğu için, tüm içeriğimiz otomatik olarak senkronize edilecektir, ancak her şeyi anında senkronize etmek için “Senkronize Et” düğmesine de basabiliriz.

Sonuçlar

Microsoft To Do, kullanılabilecek bir araçtır. son derece faydalı listeleri, görev düzenlemeleri ve hatırlatmaları sayesinde daha düzenli bir hayata sahip olmak isteyen tüm insanlara. Hem bilgisayardan hem de mobilden kullanabilmemiz sayesinde tüm içeriklerimizin senkronize olmasını sağlıyor ve atadığımız görevlere bildirimler alabiliyoruz.

Microsoft Yapılacaklar’ı indirin

Microsoft To Do, ücretsiz olarak kullanılabilen ve çoklu platform. Bu, Windows, macOS, iOS, iPadOS, Android için ve tarayıcı için çevrimiçi bir sürümde kullanılabilir olmasını mümkün kılar. Erişmek için, sadece uygulamayı indir Microsoft Store’dan veya resmi web sitesine erişin ve Microsoft hesabımıza kaydolun.

Microsoft Yapılacaklar: Listeler, Görevler ve Hatırlatıcılar

Microsoft Yapılacaklar: Listeler, Görevler ve Hatırlatıcılar

Geliştirici: Microsoft Corporation

Microsoft Yapılacaklar’a Alternatifler

Görev listemizi yönetebileceğimiz ve yönetebileceğimiz bir uygulama arıyorsak, dikkate almak için birkaç alternatif öneriyoruz.

Trello

Bu uygulama özellikle çevrimiçi ekip çalışmasını yönetmeye yöneliktir. Bu sayede, en önemlilerine öncelik vererek iş rutinlerimizi düzenleyebiliriz. Ayrıca randevu bildirimleri oluşturmamızı sağlar ve yapılan değişiklikleri bize bildirecek bir bildirim sistemine sahiptir. Ayrıca daha iyi bir organizasyon için etiketlerin kullanılmasına izin verir. Trello’yu görev yöneticiniz olarak kullanmak için web sitesine ücretsiz olarak kaydolmanız yeterlidir.

Google Keep

Google tarafından geliştirilen bu araç hem not ekleme hem de görev listeleri oluşturma imkanına sahiptir. Ek olarak, seçeneğiniz var hatırlatıcılar böylece yazdığımız hiçbir şeyi bir daha asla unutmayız. Görevlerin her birini ayrı ayrı yazabileceğiz ve tamamlandığında tamamlandı olarak işaretleyebileceğiz. Ayrıca, bir fotoğraf aracılığıyla metin taramanıza veya sesli notlar kaydetmenize olanak tanır. Google Keep, sadece web sitesine erişerek ve Gmail hesabımıza kaydolarak kullanabileceğimiz ücretsiz bir uygulamadır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…