Akışkan bileşenler Microsoft Teams'e ulaşmaya başladı

Microsoft Teams, “Pro” planı sayesinde web seminerini ve gelişmiş analitiği entegre edecek

Microsoft, abonelik planınızın iş ve eğitim aboneliklerine eklenecek Microsoft Teams odaklı yeni bir hizmet planı ekleyecektir. Teams Pro adı verilen plan Mart ayının ortalarında gelecek ve Redmond’un hizmete sunduğu iş merkezi yaklaşımını daha da geliştirecek.

Geçen hafta Microsoft Viva’nın sosyal ağ şeklinde, özellikler ve öğrenme modülleri ile çalışanlara odaklanan bir entegrasyon olacağını görseydik, şimdi bir adım daha ileri gidiyoruz. Teams Pro ile Redmond’dan gelenler, Yapay Zeka tabanlı toplantılar için web seminerlerini ve analiz araçlarını entegre edecek.

Microsoft Teams Pro, şirketlerde hizmetin değerini artırmanın bir yolu

Microsoft tarafından yayınlanan mesaja göre, Teams Pro, Mart ortasında Microsoft 365 Business Basic, Business Standard, E3, E5, A3 ve A5 ortamlarına geliyor. Şirketin belirtmediği şey ise ücretli mi yoksa ücretsiz bir eklenti mi olacağı. Microsoft 365’in bu sürümlerini farklılaştıracak ücretsiz bir eklenti düşünmek mantıksız değil.

Teams Pro, uygulamayı yapacak bir web semineri oluşturmak ve barındırmak için bir sağlayıcı daha olun, bugünlerde ne kadar modalar. Uygulama şu anda bu özelliği desteklemektedir, ancak Dynamics 365 Marketing’e bağlıdır ve tamamen kullanıcı tarafından erişilebilir bir seçenek değildir.

Bu şekilde, Redmond’dan gelenler, örneğin Microsoft Viva veya Microsoft Teams takvimi ile entegre ederek bu seçeneği arkadaşça bir şekilde sunabilirler. Bu web seminerleri, moderatörlü sohbet ile canlı, herkese açık etkinlikleri içerecektir.

Toplantı Öngörüleri, katılımcıların toplantıdan keyif alıp almadığını öğrenmek için analizler

Bu plan Teams Pro, Yapay Zekaya dayalı bir dizi analiz içerecek. Microsoft, neye dayanacaklarını belirtmemiş olsa da, amacın toplantıya katılanların memnuniyetini artırmak olduğu görülüyor. Bunu yapmak için, Meetings Insights, toplantılardan önce, sırasında ve sonrasında size içerik sunmak için belirli algoritmalar kullanır.

Meetings Insights analitiği, iOS ve Android’de Office 365 ve Microsoft 365’in iş kullanıcıları ile Web için Outlook aracılığıyla kullanılabilecektir. Bu işlevsellik, toplantı davetinde ve konferans sırasında ilgili içeriği sunmamıza yardımcı olacaktır.