Microsoft Teams nedir ve ne için?

telekomünikasyon. Muhtemelen son aylarda en çok duyduğumuz sözlerden biri ve bu bir gecede çalışma şeklimiz kökten değişti.

Tele-çalışma için birçok uygulama ve araç vardır, ancak biri yalnızca hareket etse de işbirlikçi bir ortamda kral Microsoft Teams’dir.

Microsoft Teams ana hedefi ekip işbirliği olan güçlü bir araçana işlevi, yalnızca kendi organizasyonumuzun üyeleriyle değil, aynı zamanda onun dışından da iletişim kurmak ve işbirliği yapmak için iş mesajlaşmasıdır.

Microsoft Teams nedir

Ekipler, ortak çalışma ve uzaktan çalışma için Microsoft’un amiral gemisi uygulamasıdır

Daha önce de söylediğimiz gibi Microsoft Teams, ana hedefi ekip işbirliği olan bulut tabanlı bir platformdur. Tahmin edebileceğiniz gibi, Teams, Microsoft ürünleri grubuna aittir, bu nedenle Redmond şirketinin diğer araçlarıyla mükemmel bir şekilde bütünleşir Office paketi veya OneDrive bulut hizmeti gibi.

Bu nedenle, Microsoft Teams bir alandır. Kurumsal işbirliklerinin yanı sıra işimiz kapsamında düzenlenen konuşmaları ve sohbetleri gerçekleştirebilmekhepsi gerçek zamanlı olarak.

Daha önce de söylediğimiz gibi Teams sayesinde entegre Office veya Microsoft 365 araçlarını kullanabilmenin yanı sıra Outlook takvimine ve toplantılarına da erişebiliyoruz. Bu yetmezmiş gibi, ayrıca SharePoint, OneDrive ve OneNote’ta belgeleri paylaşabilir ve düzenleyebiliriz.

Microsoft Teams ne için?

Microsoft Teams görüntülü görüşme

Görüntülü görüşme yapmak için Zoom’a en iyi alternatiflerden biri olan Microsoft Teams.

Microsoft Teams, ekip çalışmasını çok daha kolay hale getiren bir işbirliği aracıdır. Başlıca özellikleri arasında:

  • Teçhizat: aynı proje veya alanın çalışanlarının buluştuğu veya gruplaştığı yer. Bu sayede uygulama, birbirleriyle gerçek zamanlı olarak iletişim kurmalarını sağlar.

  • Etkinlik Feed’i– Microsoft Teams’de olan her şey tek bir yerde. Aldığımız bildirimlerin gruplandığı yer burasıdır, bu sayede bir konuşmada bizden alıntı yapıp yapmadığını, birilerinin arama yapmaya çalışıp çalışmadığını veya bizimle bir belge paylaşıp paylaşmadığını bir bakışta görebiliriz.

  • sohbet etmek: kolay ve basit. Adından da anlaşılacağı gibi, sohbet işlevi, geri kalanı bilmeden çalışma grubunun diğer üyeleriyle iletişim kurmak için kullanılır. Takımlar bölümünde yeri olmayan konular için özel görüşme gibi bir şey.

  • aramalar: Bu seçenek ile hem grubun diğer üyelerini hem de harici müşterileri sesli veya görüntülü arama ile arayabiliriz. Sabit hatlara veya cep telefonlarına arama yapmak da mümkündür, ancak bunun için ödeme yapmamız gerekecek.

  • çevrimiçi toplantılar: Teams’in yıldız işlevlerinden biri, aynı grubun üyeleri arasında çevrimiçi toplantılar yapabilmek… ve hatta üçüncü taraflar ekleyebilmektir.

  • Kayıtlar: Microsoft Teams ile farklı üyeler arasında dosya paylaşımı gerçekten çok kolay. Ayrıca silebilir, yeni dosyalar yükleyebilir, düzenleyebilir ve hatta diğer üyelerle paylaşabilirsiniz. Bütün bunlar, harici araçlara ihtiyaç duymadan arayüzün kendisinden.

Microsoft Teams'de sohbet edin ve arayın

Teams’de kişileri bulun ve onlarla sohbet etmeye başlayın

Bu nedenle Microsoft Teams, ister küçük ister büyük olsun, ekipler ve şirketler için en iyi araçlardan biridir. Ekstra işlevler ekleyen bir ödeme planı olmasına rağmen, çoğu seçenek tamamen ücretsizdir ve Teams’i kullanmak için yalnızca bir Microsoft hesabıyla ilişkilendirilmiş bir e-postaya sahip olmanız gerekir.

Tüm bunlara ek olarak Microsoft Teams, bilgisayarlarda, Android ve iOS cep telefonlarında ve tabletlerde kullanılabilir, bu nedenle kullandığınız işletim sistemi ne olursa olsun, Microsoft Teams her zaman yanınızda olacak.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Microsoft Teams nedir ve ne için olduğu girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…