Microsoft Store'dan otomatik güncellemeleri açmam gerekir mi?

Microsoft Store’dan otomatik güncellemeleri açmam gerekir mi?

Her gün bilgisayarın başına oturduktan sonra işimize yarayacak programlarla dolu bir bilgisayarla çalışıyoruz. Bunları geleneksel bir şekilde geliştiricilerinin ilgili web sitelerinden veya Microsoft Mağazası.

Windows tabanlı bir bilgisayarla çalışırken bu ikinci durumu seçersek, evrensel UWP uygulamaları sistemle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Unutulmamalıdır ki bahsi geçen Microsoft Store, firmanın en başından beri en çok tercih ettiği işletim sistemi unsurlarından biridir. Ancak kabulü ve kullanımı ilk etapta beklenene ulaşmadı.

Her şeyiyle ve onunla bütünleştirdikleri bu unsurda son zamanlarda önemli bir değişiklik yaptılar. Windows 11. Hepsi bu ve kullanıcıları işletim sisteminin resmi mağazası için kazanmak için. Birçok kullanıcının reddetmesine rağmen, bu resmi mağazanın bize çok ilginç özellikler sunduğunu unutmamalıyız. Ondan indirdiğimiz uygulamalara ek olarak, çok iyi entegre olurlar. pencerelerçoğu durumda daha düşük kaynak tüketimine izin verir.

Buna karşılık, bu resmi mağaza üzerinde daha fazla kontrole sahip olmamızı sağlayan çeşitli yapılandırma işlevlerine sahiptir. Bu anlamda en ilginç olanlardan biri, indirilen uygulamaların otomatik güncellemelerini etkinleştirme yeteneği olabilir. Bu, pek çok kişinin kullanması mı yoksa devre dışı bırakması mı gerektiğini merak edebileceği bir özellik, avantajlarına bakalım.

Microsoft Store’un UWP’leri güncellemesine izin verin

birçok kez alıştık programlarımızı güncelle geliştiricilerinin resmi web sitelerinden. Bu şekilde, yeni sürümler çıktıkça yazılımın kendisi bize en son çıkanı indirmemiz gerektiğini bildirir. Tahmin edebileceğiniz gibi bu, bilgisayarımızda geliştirilen en son işlevlere sahip olmamızın yanı sıra güvenlikle ilgili olası güvenlik açıklarını düzeltmemizi sağlar.

Ancak, tüm bunların faydasına rağmen, gerçek şu ki, çok sayıda programla çalışıyorsak, bu tür güncellemeler biraz can sıkıcıdır. Ancak bu, dilersek Microsoft Store’dan yukarıda belirtilen UWP ile bulamayacağımız bir rahatsızlıktır. Halihazırda kurmuş olduğumuz programların otomatik güncelleme işlevini etkinleştirmenin faydası tam olarak budur. Bunun, bu tür güncelleme görevlerini sonsuza kadar unutmamıza izin vereceğini hayal etmek zor değil.

otomatik güncellemeler Microsoft Mağazası

Bu, yalnızca resmi Windows mağazasını açarak elde edebileceğimiz bir şeydir, örneğin sistem başlat menüsü. Ardından, sağ üst köşede bulunan ve üç yatay nokta ile temsil edilen butona tıklıyoruz. Buradan, bahsettiğimiz işlevi aktif hale getirebileceğiz ve böylece buradan indirilen programların güncellemelerini unutacağız.

Tabii ki, bu tür otomatik hareket üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istemeniz durumunda, özelliği devre dışı bırakma olanağına sahip olacaksınız.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…