Microsoft Store oyunlarınızı Windows’ta güvende tutun

Pratik olarak başından beri Windows 10 2015 yazında Redmond merkezli firma, tüm dünyaya ulaşmak için işletim sistemi üzerine bahse girdi. Burada, şimdi odaklanacağımız Microsoft Store’da olduğu gibi, bize çok yardımcı olan her türlü işlevi ve özelliği buluyoruz.

Birçoğunuzun diğer tekliflerde de doğruladığı gibi, şu anda kendine saygılı bir işletim sisteminin kendi mağazasına sahip olması gerektiğini belirtmekte fayda var. Bu, mobil tekliflerde gördüğümüzden daha fazlasını gördüğümüz bir şey. Android veya iOS ve aynısı Windows 10 için tahmin edilebilir. Microsoft Mağazasıfirmanın başlangıçta beklediği kabule ulaşmamış resmi bir mağaza.

Microsoft Store’un avantajları ve dezavantajları

Windows 10 işletim sisteminin çok sayıda önceden yüklenmiş uygulamayla birlikte geldiğini unutmayın. Bunlar, ilk andan itibaren çalışmaya başladığımızı iddia etseler de, aynı zamanda onları reddeden birçok kullanıcının beğenisine değil. Bununla birlikte, diğerleri için bunlar faydalıdır, web’den program indirmekten kaçınmalarına ve Windows’u kurar kurmaz çalışmaya başlamalarına izin verir.

Mail, El Tiempo, OneDrive gibi çoğunuzun aşina olduğu kesin olan yazılım öğeleri burada devreye giriyor. Hesap makinesi, vb. Buna karşılık, yukarıda bahsedilen resmi Windows mağazasını, Microsoft Mağazasını da buluyoruz. Tabii ki, her türlü indirmemize de izin veriyor. yazılım Windows 10’un kendisi için geniş bir uygulama ve oyun kataloğu içinde. Paralel olarak, çoğu bu UWP uygulamalarını reddediyor ve favori programlarını diğer kaynaklardan yüklemeyi tercih ediyor.

Her şey, bilgisayarlarını günlük olarak kullanırken her birinin zevklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Bahsettiğimiz gibi burada oyunların yanı sıra her türlü sektöre ait yazılım önerilerini de buluyoruz.

Mağaza arayüzü

Bu sayede bahsettiğimiz oyunlara ek olarak, Windows mağazasının kendisinde başka bir bölüm görüyoruz. üretkenlikveya Eğlence. Pekala, bu satırlarda size oyun indirmelerinizin yedek kopyalarını nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz. Açıkçası, Microsoft Store’dan ilk olarak indirdiklerimizden ve onları korumak için diğer sürücülere kaydedebileceğinizden bahsediyoruz.

Microsoft Store oyunlarının bir yedeğini oluşturun

Tahmin edebileceğiniz gibi, size anlattığımız tüm bunlar için yapacağımız ilk şey mağazaya bu şekilde erişmek. Bu, örneğin, işletim sisteminin Başlat menüsünde bulunur, bu yüzden onu açıp Oyunlar bölümüne gidiyoruz. Burada bizi en çok ilgilendiren başlığı seçme şansımız olacak. Bu nedenle, ücretsiz veya aboneliğin bir parçasıysa GamePasssadece Yükle düğmesine tıklamamız gerekiyor.

Oyun Mağazasını Yükle

İndirmeye başladığımızda, varsayılan olarak Microsoft Store’un kendisi oyunu işletim sisteminin kurulu olduğu sürücüye kaydeder, bu biraz zaman alabilir. Ama elbette, iş şu ya da bu nedenle yedek kopya oluşturmaya geldiğinde, onu depolamak için en iyi yer burası değildir. Bunun nedeni, eğer bir felaket olursa Windows 10etkilenen aynı disk sürücüsüdür, bu nedenle başka bir tane seçmek daha iyidir.

Windows 10 Mağaza oyunlarını başka bir sürücüye kaydedin

Bahsettiğimiz gibi, Redmond sistemi varsayılan olarak hem uygulamaları hem de mağazadan indirdiğimiz oyunları yerel birime kurar ve kaydeder. Genel bir kural olarak, bu C: olacaktır, bu yüzden bir yedekleme yapmak için söz konusu oyunu başka bir sürücüye taşımamız gerekecek. Yedekleme yaptığımız olağan verilerde olduğu gibi, burada uygun olan şey, bunu harici bir depolama biriminde yapmaktır. Burada örneğin bir kalem sürücüveya bir harici sabit disk.

Tabii ki, bu durumda genellikle çok yer kaplayan oyunlardan bahsettiğimiz için, birkaç gigabaytlık büyük bir harici sürücüye sahip olmamız en iyisidir. Ayrıca Store’da hatırı sayılır bir alan olan 100 gigabaytı aşan oyunlar olduğunu da unutmamalıyız. Bu, özellikle Microsoft Store’dan birden fazla oyunu burada yedek olarak kaydedeceksek, belirgin olan bir şeydir. Artık onu ilgili USB bağlantı noktasına bağlamamız gerekmiyor ve ardından Ayarlar uygulamasına gidiyoruz. Bu, örneğin Win + I tuş kombinasyonu aracılığıyla elde ettiğimiz bir şeydir.

ayarları aç

Gelen pencerede Uygulamalar seçeneğine tıklıyoruz ve bu satırlarda bizi ilgilendiren bölümde kendimizi konumlandırıyoruz.

Oyunu harici bir USB sürücüye taşıma

O anda, işletim sistemine kurduğumuz tüm programların ve oyunların bulunduğu bir liste görünecektir. Redmond. Bu nedenle, daha önce indirdiğimiz söz konusu başlığı içinde aramamız gerekiyor. Ekrana aldığımızda, iki yeni düğmeler, bu yüzden sözde Taşı’ya tıklıyoruz. Şimdi, oyunu depoladığımız, varsayılan olarak söylediğimiz gibi C: olacak olan hariç, tüm kullanılabilir disk sürücüleri görünecektir.

Oyun sürücü listesi

Bu nedenle, bir kez işaretlediğimiz çıkarılabilir USB sürücü, tekrar Taşı’ya tıklayın. Burada, birden fazla olması durumunda, eğer varsa, bilgisayarın kendi birimlerini bulacağımızı unutmayın. Ancak bu durumda bizi asıl ilgilendiren yedekleme olduğundan, ihtiyacımız olduğunda bağlantısını kesebileceğimiz çıkarılabilir sürücülerin kullanılması önerilir.

Oyunun boyutuna bağlı olarak bu işlem birkaç dakika sürebilir. Ayrıca o andan itibaren, Windows’ta bir sorun yaşarsak, oyunu aynı birimden çalıştırabilir veya bağlantısını kesip güvenli bir yerde saklayabiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…