Microsoft, PC’nin kişiselleştirilmesini kolaylaştıran bir işlev olan “Ayarlar” bölümünde testleri yapıyor

Ekim 2020’de, Build 20231 aracılığıyla Microsoft’un bir dizi ekran aracılığıyla yapılandırma sürecini nasıl kolaylaştırdığını gördük. tüm süreç boyunca kullanıcılara yardımcı olun.

Windows yapılandırması için bir dizi sayfa (OOBE veya “Kutu Dışı Deneyim”) aracılığıyla, kullanıcı cihazı kullanım amacına göre özelleştirebilir ve aynı zamanda kullanıcılar daha şeffaf bir yapılandırma süreci görebilir. Geliştirilmeye devam eden ve artık adı verilen yeni bir bölümü olan bir iyileştirme “Cihaz kullanımı” ama şimdi “Ayarlar” bölümünde.

Yeni Cihaz Kullanımı bölümü

Cihaz Kullanımı

Ekranın sol alt kısmındaki dişli çark vasıtasıyla erişilebilen “Ayarlar” menüsü, giderek daha fazla seçenek sunuyor ve farklı seçeneklerin göründüğü yan çubukta artık “adlı bir bölüm de var. Cihazın kullanımı”.

Bilgisayarınızı "temizlerken" İndirilenler klasörünü yok etmeyecek şekilde Windows Temizleme

Bu, Windows 10’un geliştirme yapılarında görünen bir seçenektir, “Kişiselleştirme” bölümünde mevcut olmasına rağmen hata vermeye devam eden bir seçenektir. Unutmayın ki bu fonksiyon yalnızca Windows 10 Build 21313’te görünür ve etkinleştirmek için üçüncü taraf araçları kullanmanız gerekir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/20/d4/92/5ffc525c4bd22f6223/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2f/62/92/5ffc52473bef077262/orijinal/windows-10-8-trucos-para-master-el-sistema-operativo-bq.jpeg»}

Şimdilik ve Windows En Son’a göre, bu yeni seçenek, bilgisayarın kullanımını kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirmenize izin veriyor gibi görünüyor. Bir merak olarak, «Cihaz kullanımı» bölümü, bunun olabileceğini gösteren «SettingsUserIntentPage» dahili kod adına sahiptir. yeni OOBE yapılandırma deneyimine bağlı.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Uygun yapılandırma seçenekleri arasında, kullanıcı, ekipmanına vereceği kullanımı ayarlamak için bir dizi kategoriye güvenebilecektir. “Oyunlar”, “Aile”, “Yaratıcılık”, “Okul Çalışması”, “Eğlence” ve “İş”.

Muhtemelen, buSeçilen “moda” bağlı olarak, ekipman konfigürasyonu buna uyarlayacaktır.. Oyunları seçerseniz, cihaz, çalıştığı başlıktaki tüm potansiyelinden yararlanmak için yapılandırmasına rehberlik edecek ve o sırada alakalı olmayan diğer yönleri bir kenara bırakacaktır.

hakkında şu anda test aşamasında olan bir işlev ve bu özelliğin bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesinde uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor.

üzerinden | Windows En Son Görüntü | Twitter’da Albacore

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft, PC’nin kişiselleştirilmesini kolaylaştıran bir işlev olan “Ayarlar” bölümünde testleri yapıyor aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…