Microsoft Office’i unutun ve en eksiksiz alternatif olan OfficeSuite’i kullanın

Bir ofis paketi hakkında konuşmaya gelince, akla gelen ilk şeyin Office olması muhtemeldir. Ve Microsoft programlarının popüler paketi (Word, Excel, vb.) dünya çapında en çok kullanılanıdır, ancak bu onun tek olduğu veya en iyisi olduğu anlamına gelmez. Pazarda, aralarında bulduğumuz çok çeşitli alternatifler buluyoruz. Ofis kıyafetibugün hakkında konuşacağız.

OfficeSuite tarafından geliştirilen bir ofis paketidir. Mobisistemler, her türlü ofis belgesini oluşturmak ve düzenlemek için gerekli tüm işlevlere sahiptir. Sadelik ve kullanım kolaylığını ifade eden bir isim altında bu süitte, bu tür bir aracın içermesi gereken her türlü uygulamaya sahiptir. Bunun için bir kelime işlemci, bir elektronik tablo düzenleyici, bir sunum oluşturucu, bir e-posta istemcisi ve bir PDF okuyucu ve düzenleyici bulacağız.

Bu ofis paketi aşağıdakiler gibi en popüler formatlarla uyumludur:

  • Microsoft Office (DOC, DOCX, DOCM, XLS, XLSX, XLSM, PPT, PPTX, PPS, PPSX, PPTM, PPSM)
  • OpenDocument (ODT, ODS, ODP)
  • Diğer yaygın olarak kullanılan formatlar RTF, CSV ve ZIP gibi.

OfficeSuite ayrıca herhangi bir cihazdan çalışmamıza, belgelerimizi Windows, Android veya iOS platformlarında çalışmamıza ve senkronize etmemize izin veriyor, böylece herhangi bir zamanda ve yerde PC veya mobil ile çalışırken geniş bir özgürlüğe sahip olacağız. Ayrıca birden fazla bulut hizmetiyle uyumluluk sunar. Bu sayede MobiDrive, Box, Dropbox, Google Drive, OneDrive ve Amazon Cloud Drive üzerindeki dosyalarımıza erişip senkronize edebiliyoruz.

OfficeSuite’i oluşturan uygulamalar

OfficeSuite ofis paketini kurduktan sonra, yalnızca ihtiyaç duyacağımız araçları yükleyemeden, onu oluşturan tüm araçlara sahip olacağız. Varsayılan olarak, hepsi kuruludur ve masaüstümüzde her birine doğrudan erişimimiz olacaktır. Toplamda, Office tarafından kullanılanlar da dahil olmak üzere, hemen hemen tüm ofis formatlarıyla uyumlu, emrimizde olacak altı uygulama var.

belgeler

Her şeyden önce, kelime işlemciniz Documents’ı buluyoruz. Standart sayfa kurulum seçenekleriyle birlikte temel metin biçimlendirme ve düzenleme özelliklerine sahiptir. Bu araç, belgelerinize resimler, tablolar, köprüler ve yer imleri eklememize ve sonucu PDF olarak dışa aktarmamıza, yazdırmamıza veya bulutta kaydetmemize olanak tanır. Belgelerimiz için mükemmel bir tasarımı garanti etmek için gelişmiş yerleştirme ve biçimlendirme seçeneklerine sahiptir.

Office Paketi Belgeleri

çarşaflar

Şimdi bize Microsoft Excel’e çok benzeyen tanıdık bir ortam gösteren elektronik tablo düzenleyicisine dönüyoruz. İstatistiksel verileri işlememize yardımcı olacak her tür grafiği, çok sayıda formülü ve işlevi destekler. İstenen görünümü elde etmek için önceden seçilmiş tasarımları uygulayabileceğimiz veya renk şemasını ve dağılımını değiştirebileceğimiz 30’dan fazla grafik türü oluşturup düzenleyebileceğiz. Ayrıca 250’den fazla hesaplama fonksiyonuna sahiptir.

Ofis Paketi Sayfaları

slaytlar

Ardından, grafikler ve geçiş efektleriyle tamamlanmış ilgi çekici içerik oluşturmanıza yardımcı olacak basit araçlar içeren slayt gösterisi oluşturucularına rastlıyoruz. Slaytların boyutunu ayarlayabileceğimiz veya tasarımlarını değiştirebileceğimiz varsayılan bir tema veya şablon kullanabiliriz. Kameramızdan veya internetten videolar, şekiller veya fotoğraflar ekleyerek yaratıcılığımızı şekillendireceğiz. En önemli noktaları vurgulamak için animasyonları ve geçişleri yapılandırmamızı sağlar. Ayrıca, nihai sonucu PDF formatına dönüştürebiliriz.

Office Suite Slaytları

PDF

Bu ofis paketinde ayrıca, metni görüntülemek için iki taraflı bir görüntüleyiciyi kullanabileceğimiz ve notlar eklememize, anlık görüntüler çekmemize ve masaüstünde özgürce çizim yapmamıza olanak tanıyan bir PDF okuyucusu vardır. Ayrıca, önemli veya gizli PDF’leri güvende tutmak için bir parolayla kilitlememize ve daha yüksek düzeyde güvenlik için imzalar ve zaman damgaları eklememize olanak tanır. Ayrıca, PDF belgeleri Word, Excel veya ePub formatına aktarılabilir.

Ofis Paketi PDF'si

Posta

Bu uygulamadan tüm e-posta hesaplarımızı yönetebilir, her zaman her zaman görüş alanımızda olabiliriz. Metin biçimlendirmesini ve düzenini ayarlayabilir, ayrıca belgeler ekleyebilir ve özel bir imza ekleyebiliriz. Hiçbir şeyi kaçırmamak için etkinlikler oluşturma, davetiye gönderme ve farklı e-posta hesaplarının programlarını bir Takvim’de birleştirme olanağına sahip olacağız.

OfficeSuite Microsoft Office’e basit bir alternatif mi?

Bu noktada, gerçekten Microsoft Office’e gerçek bir alternatif olup olmadığını bilmekle ilgileneceğiz. Bir yandan, OfficeSuite, tüm formatlarını desteklediğinden, Microsoft paketine iyi bir alternatif olmak için tüm uygulamaların standart işlevselliğine sahiptir, bu nedenle herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamamalıyız. Ayrıca, Office’te bulamadığımız PDF dosyaları için bir araç içerir.

Fiyat, biraz basit olmasına rağmen ücretsiz bir sürümü olduğu için OfficeSuite lehine bir başka nokta. Premium versiyonu yıllık 29,99 Euro’dan başlarken, Office’in fiyatı yıllık 69,99 Euro’dan başlıyor. Bununla birlikte, Microsoft paketinde bulabileceğimiz aynı özelliklere sahip olmadığına dikkat edilmelidir, ancak genel olarak, herhangi bir ev kullanıcısı tarafından kullanılmak üzere fazlasıyla yeterli olmalıdır.

Office Suite’i indirin

OfficeSuite’i yeni ofis paketimiz olarak denemek istersek, web sitesinden ücretsiz bir sürümünü indirebiliriz. Uygulama, hem 32 bit hem de 64 bit sürümlerinde Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 ile uyumludur. Ayrıca, Android ve iOS ile mobil cihazlarla senkronizasyona izin verir.

Ücretsiz sürüme ek olarak, OfficeSuite içerdiği tüm araçlardan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz farklı ücretli sürümlere sahiptir.

  • Özgür: Belgeler, E-Tablolar, Slaytlar, Posta ve Takvim (yalnızca PC) ve PDF uygulamalarını içerir. Sınırlıdır, çünkü yalnızca belgeleri oluşturabilir, düzenleyebilir ve kaydedebiliriz. Posta ve Takvim uygulaması yalnızca 1 kullanıcıya izin verirken, PDF uygulaması yalnızca okuma ve açıklama eklemeyi destekler.
  • Kişiye özel: Belgeler, E-Tablolar, Slaytlar, Posta ve Takvim (yalnızca PC) ve PDF uygulamalarını içerir. Bir Windows PC ve iki mobil cihaz kullanabilir ve 50 GB MobiDrive depolama alanı içerir. onun fiyatı yılda 29.99 Euro ve bir kullanıcı için geçerlidir. 30 günlük ücretsiz bir sürümü var.
  • aile: Personal versiyonu ile aynı özelliklere sahiptir ancak uygulamayı kullanabilecek kullanıcı sayısını 6’ya çıkarmaktadır. onun fiyatı yılda 49.99 Euro. 30 günlük ücretsiz deneme sürümü var
  • Ev ve İş 2021– Yalnızca Windows PC’de kullanım için Belgeler, E-Tablolar, Slaytlar, Posta ve Takvim ve PDF uygulamalarını içerir. Ayrıca 5 GB MobiDrive depolama alanı içerir. onun fiyatı 99,99 € tek bir satın alma olarak, bir kullanıcı için geçerlidir. Ayrıca, ticari kullanım için bir lisans içerir.

OfficeSuite’e Alternatifler

Bir ofis paketi arıyorsak, size OfficeSuite’e alternatif olarak kullanabileceğimiz bazı ücretsiz seçenekler sunuyoruz.

Serbest Ofis

İçinde bir kelime işlemci, bir elektronik tablo, bir sunum düzenleyici, bir çizim uygulaması, bir veritabanı uygulaması ve bir matematik formülleri düzenleme aracı bulabileceğimiz ücretsiz ve açık kaynaklı bir ofis paketidir. Ayrıca Microsoft Office’te kullanılan formatlarla da uyumludur. LibreOffice’i bu bağlantıdan ücretsiz olarak indirebiliriz.

Sadece Ofis

Bu ofis paketi Windows, macOS ve Linux’un yanı sıra Android ve iOS mobil cihazlarla uyumludur. Paketinde metin düzenleyici, elektronik tablo düzenleyici ve sunum düzenleyici gibi araçlar bulabiliriz. Tüm uygulamalar, Office Open XML biçimleri için destek sunar. OnlyOffice’i web sitesinden ücretsiz olarak indirebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…