Microsoft Office 2021 artık resmi ve buna bir LTSC sürümü eşlik ediyor

Ofis, hem ev hem de profesyonel ortamlarda en yaygın kullanılan ofis paketidir. Word, Excel ve PowerPoint, genellikle herhangi bir bilgisayarda, özellikle de Windows kullananlarda bulunan temel programlardır. Bu paketin iki sürümü vardır: bir yanda belirli sürümler hakkında endişelenmeden her zaman güncel olmamızı sağlayan abonelik olan Office 365’e ve diğer yanda Office 2016 veya 2019 gibi belirli sürümlere sahibiz. Microsoft, ofis paketinin geliştirilmesi üzerinde sürekli çalışıyor ve bu nedenle yeni sürümün ne olacağını duyurdu: Ofis 2021.

Bu yeni sürüm, yalnızca sahip oldukları programın belirli bir sürümü için lisansa sahip olmak isteyen kullanıcılar için ilgi çekici olacaktır. Office 365 aboneleri, bu paketin getireceği tüm haberlere ve çok daha fazlasına zaten sahip olacak.

Office 2021: Microsoft paketinin yeni sürümü hakkında her şey

Microsoft Office 2021 artık resmi. Sadece birkaç saat önce şirket, her şeyden önce onlar için tasarlanmış bir sürüm olan bu yeni sürümün geldiğini onayladı. buluta güvenmeyen kullanıcılar ve Office 365 için ödeme yapmak istemiyorlar. Bu yeni sürüm, mevcut 2019 sürümünün yerini alacak ve 365 kullanıcılarının deneyebildiği tüm yeni özellikleri getirecek.

Office’in bu yeni 2021 sürümü pek çok harika haber getirmeyecek 2019 sürümüyle karşılaştırıldığında. Ve elbette, Office 365’te zaten olmayan hiçbir şey. Paketin bu yeni sürümünde en çok göze çarpan şey, yeni gelişmiş karanlık mod belgelerimizi yazarken hepimizin zevk alabileceği bir şey. Ayrıca Excel’de yeni özellikler ve süite yayılmış çeşitli iyileştirmeler bulacağız. Office 365 kullanıcılarının yavaş yavaş aldığı tüm değişiklikler şimdi yeni bir sürümde.

Yeni karanlık mod Word 2021

Microsoft, kullanılabilirlik tarihi konusunda çok net değil, ancak her şey bunun bu yılın üçüncü dördüncü çeyreği için, yani Eylül veya Ekim civarında olacağını gösteriyor. Elbette Microsoft’un Office’in fiyatını yükseltmeyi planladığını da belirtelim. Örneğin Professional Plus, Standard ve bireysel uygulamalar Fiyatlarını yaklaşık %10 oranında artıracaklar. Office 365’in getirdiği çok sayıda avantajla bu sürümler için ödeme yapmak giderek daha az değer kazanıyor.

Office LTSC, şirketler için işleri kolaylaştırıyor

Yeni Office 2021’e ek olarak Microsoft, şirketlere olan ilgisini bir kez daha gösterdi. Hala buluta geçiş yapmaya hazır olmayan birçok şirket var ve bu nedenle, paketin çevrimdışı bir sürümüne, yani sonsuza kadar kurulmuş sürümlere sahip olmaları gerekiyor.

LTSC, Uzun Süreli Hizmet Kanalı veya uzun süreli bakım kanalı, paketin bu şirketler için tasarlanmış versiyonudur. Windows LTSC’de olduğu gibi, Office’in bu sürümünün temel amacı, bu iş kullanıcılarına güncellemeleri ve sürüm değişikliklerini unutmalarını sağlayan bir sürüm, uzun bir yol kat eden bir sürüm sunmaktır.

Şimdilik Microsoft, nelerin yeni olacağını veya bu sürümdeki özellikleri onaylamadı, ancak her şey, geliştirilmiş karanlık mod, erişilebilirlik iyileştirmeleri ve Dinamik Diziler ve Excel’de XLOOKUP gibi gelişmiş özellikler gibi özellikleri dahil etmeye odaklanacağını gösteriyor.

Bu yeni Office LTSC’nin desteği değişecek. Diğer versiyonlar gibi 7 yıl saklanmak yerine artık 5 yıl boyunca “sadece” desteklenecek. Bu sürümün de 2021’in ikinci yarısında, muhtemelen Windows 10’un yeni LTSC sürümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte gelmesi bekleniyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…