Microsoft nihayet Windows’u güncellerken sorunları çözüyor

Windows, kullanıcılara sorunsuz ve sorunsuz güncellemeler sunduğu hiçbir zaman bilinmedi. Aksine tam tersi. bir kurun yeni pencere güncellemesi İndirme işleminden PC’nin kurulumuna ve ardından çalıştırılmasına kadar gerçekten korkutucu bir şey haline geldi. Ancak görünen o ki Microsoft, Windows’u güncellerken ortaya çıkan sorunları nihayet ciddi bir şekilde sona erdirmeyi düşünüyor. Ve en yaygın ve görülmesi kolay hatalardan biriyle başladı: servis yığını arızaları veya Servis Yığını Güncellemesi.

Windows 10’u yükseltirken Hizmet Yığını Güncelleştirmesi nedir?

Servis yığını güncellemesi veya daha iyi bilinen adıyla Servis Yığını Güncellemesi, şunlardan sorumludur: bileşen tabanlı hizmeti güncelleme (CBS), işletim sisteminin kurulum sürecini ve güncellemelerini kontrol etmekten sorumlu Windows 10. SSU’nun yeni sürümünü yüklerken, Windows bunun kaldırılmasını engeller, bu nedenle işletim sistemiyle ilgili sorun yaşarsak geri dönmenin tek yolu sistemi geri yüklemektir.

Sorunlar nereden geliyor? Çok kolay. Belirli bir güncelleme, CBS bileşenlerinin belirli bir sürümünü gerektirebilir ve ne zaman en son SSU’ya sahip olmak, bu eşleşmiyor. Microsoft ayrıca bu bileşenlerin belirli sürümlerini aramayı da kolaylaştırmaz ve bu nedenle hem kullanıcılar hem de yöneticiler yamayı yükleyemeyebilir.

Windows SSU Güncellemesi

Görebileceğimiz hata mesajları “WU_E_NOT_UYGULANABİLİR« veya aynısı, ön koşulların karşılanmaması nedeniyle bir güncelleme yükleme sorunu.

Microsoft, toplu güncelleştirmelerde hizmet yığınları içerir

Şimdiye kadar, manuel olarak kurmak için bir Windows güncellemesi indirdiğimizde (örneğin, İnternet olmayan bir PC’de), CBS bileşenlerinin doğru sürümde olmaması nedeniyle yüklenemediğini anlayabiliyorduk. Bu bizi en son yamayı yüklemek için SSU güncellemesi olan Servicing Stack Update’i aramaya, indirmeye ve kurmaya zorladı.

Bu hafta Microsoft, Windows 10 için yeni güvenlik ve toplu düzeltme ekleri yayınladı. Çoğu kullanıcı bu güncellemeleri Windows Update’ten indirir, böylece farklı bir şey fark etmezler. Ancak güncellemeleri elle yüklemek için indirenler şanslı. bundan böyle, Microsoft Update Kataloğu’ndan indirilen toplu yamalar, hizmet yığını güncellemesini içerir otomatik olarak tek bir pakette. Bu sayede bilgisayarı güncellerken artık bu sorunları yaşamayacağız.

Şimdilik, bu yalnızca Şubat 2021 yamaları ve sonrası. Ancak önümüzdeki aylarda Microsoft, herkesin doğru SSU’suna sahip olması ve bu yamaları kullanarak Windows’u güncellemede herhangi bir sorun olmaması için önceki yamaları da güncelleyecektir.

Bu, yalnızca elle indirip yüklediğimiz güncellemeleri etkiler. Yani, Microsoft Update kataloğundan olanlar. Windows Update’ten indirilen güncellemeleri etkilemez, çünkü bunlar her zaman sorunsuz bir şekilde yükleyebilmek ve çalışabilmek için gerekli yığın güncellemesiyle birlikte gelir. Ancak güncellemeleri elle yüklemek için indirenlerden biriysek, kesinlikle takdir edeceğiz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…