Microsoft: Neden Windows 9 yok da Windows 10 var?

Kulağa garip gelebilir, ancak Windows 9’un hiç olmamasının, dünyadaki büyük teknoloji şirketlerinin 9’u kullanmamalarını engelleyecek bir lanet veya batıl inançla ilgisi olduğuna inananlar var. bundan korkmak büyük bir başarısızlıktır. Ama dürüst olalım, Microsoft’un büyük fiyaskosu Windows 8’di ve işin içinde 9 olması gerekmiyordu..

Peki neden Windows 9 yok?

Cevabın birçok katmanı var ve aşağıda gösterdiğimiz tüm nedenler kesinlikle gerçek, ancak resmi olması gerekmiyor. Eh, Microsoft’tan bu konuda hiçbir şey söylenmedi.

Başlangıç ​​olarak, geleneksel masaüstünü tamamen ortadan kaldırarak dokunma dünyasını masaüstü bilgisayarlara getirme girişimi ile Windows 8’in başarısızlığına geri dönelim. ve farklı uygulamalar içeren kare simgelerle dolu bir ekranla değiştirmek.

Bunun tüketiciler için çok kafa karıştırıcı olduğu ortaya çıktı ve bu nedenle şirketin en büyük hayal kırıklıklarından biri olarak sona erdi.

Windows 8’e çok benzer bir adla bir ürünü piyasaya sürmenin, yalnızca fazladan bir sürücü eklemenin daha fazla kafa karışıklığına yol açabileceğine inanılıyor, çünkü insanlar bunun yalnızca bir güncelleme olduğunu düşünebilir. ve tamamen yeni bir sistem değil, bu yeni sistemden denemeden uzaklaşmalarına neden oluyor.

Windows 10, adından selefine göre tamamen farklı hissettirdiği için kesinlikle mantıklı. Bunun nedeni, 10 sayısının mükemmellik, mükemmellik ve kalite anlamına gelmesidir, hepimizin farkında olmadan algıladığımız bir şeydir.. 9, 8’e çok yakınken, 10’un sağladığı mükemmelliğin gerisinde kalan bir sayıdır.

Başka bir sebep: geçmiş

Ayrıca Windows 95 veya 98 gibi eski isimlere çok benzeyebileceği için Windows 9 adını kullanmamaya karar verdikleri de söyleniyor. Eskisi gibi olmaktan yalnızca bir numara uzakta olduklarından, bazı üçüncü taraf program ve ürünlerinde sorun olabilir..

Bunu bir Microsoft geliştiricisi sayesinde biliyoruz. Reddit’te şunları söyledi:

Dahili söylentiler, ilk testin aşağıdakilere benzer kodlara sahip birçok üçüncü taraf ürününü ortaya çıkardığını gösteriyor:

if(version.StartsWith(“Windows 9”))

{ /* 95 ve 98 */}

Başka{

Bu, pek çok yazılım 95 veya 98 sürümüne atıfta bulunabileceğinden, iyi çalışamayacakları veya yalnızca 9 ile yeni bir ürün başlatırken birçok sorun olacağı anlamına gelir. Bunun olmasını önlemenin bir yolu olduğuna ve en iyi çözümün 10’dan yeni bir sayım başlatmak olduğuna inanılıyor..

Bunlar en çok kabul edilen iki cevaptır, ancak yine de, geliştiriciler bile %100 resmi bir cevap veremez, bu yüzden spekülasyon yapmaya devam edeceğiz.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…