Microsoft, neden olduğu etkinleştirme hatasına bir çözüm olarak Ocak toplu güncelleştirmesini kaldırmayı önermektedir.

ile ilgili haberleri takip edin. Microsoft güncellemeleri ve mevcut hatalar. Mart güncellemesi ve belge yazdırma sorunları bugünlerde haberlerde yer aldıysa, şimdi KB4598291 yamasıyla gelen Ocak 2021’deki gibi önceki bir güncellemeden bahsetmenin zamanı geldi.

Bazı kullanıcılar için sorunlara neden olan ve güncellemeyi yükledikten sonra etkinleştirmeyi engelleyen bir hataya neden olan bir güncelleme. Microsoft’un artık alternatif bir çözüm önermek Oldukça radikal, bunun neden olduğu olası rahatsızlıkları azalttığı söylenmelidir.

Kaldır veya yükleme

Güncelleme

Ve Ocak ayında yayınlanan Windows 10 toplu güncellemesini yükledikten sonra, bazı kullanıcılar etkinleştirme sorunlarından şikayet ettiler. Ekranda uyardılar kurulumdan sonra 0xc004c003 hata kodu çıktı güncelleme.

{«videoId»:»x7zhl7f»,»autoplay»:true,»title»:»videolarınızda kullanmak için ÜCRETSİZ VE TAMAMEN YASAL MÜZİĞİ İNDİRebileceğiniz 17 sayfa»}

Microsoft’a öyle bir şekilde ulaştı ki şimdi, neredeyse iki ay sonra, sorun için bir geçici çözüm yayınladı destek sayfasında. Önerdikleri bir sorun, 2004 ve 20H2 sürümlerinde Windows 10 çalıştıran ve Ocak 2021 Güvenlikle İlgili Olmayan Önizleme veya sonraki bir sürümünün yüklü olduğu cihazlarda ortaya çıkabilir.

“Bu sorun, işletim sistemini bir OEM Etkinleştirme 3.0 (OA3) Dijital Ürün Anahtarı (DPK) ile etkinleştirmeye çalıştığınızda ortaya çıkabilir. 0xC004C003 hatası, bir lisans kodu bileşeni uygun erişim olmadan bir kayıt defteri kovanına erişmeye çalıştığında oluşur. Ortaya çıkan bir erişim reddedildi hatası, ürün anahtarının başarıyla ayıklanmamasına neden olur.”

Bu noktada, Microsoft, güncelleştirmenin yüklenmemesini önerir ve zaten yüklemiş olmamız durumunda, kaldırma işlemine devam edin. Ayrıca, bir çözüm üzerinde çalıştıklarını ve gelecek bir sürümde güncelleme sağladıklarını iddia ediyorlar.

“Bu sorun, Ocak 2021 güvenlik sürümünü veya daha önceki bir sürümü çalıştıran cihazlarda mevcut değil. Bu sorunu gidermek için 12 Ocak 2021 veya daha önceki bir sürümü sorun çözülene kadar çalıştırın.”

Bunlar bu hatadan etkilenen sürümler:

  • Windows 10 Enterprise, sürüm 2004
  • Windows 10 Home, sürüm 2004
  • Windows 10 Pro, sürüm 2004
  • Windows 10 Eğitim, sürüm 2004
  • Windows 10 Pro Eğitimi, sürüm 2004
  • Windows 10 Pro, sürüm 20H2
  • Windows 10 Enterprise, sürüm 20H2
  • Windows 10 Eğitim, sürüm 20H2
  • Windows 10 Home, sürüm 20H2
  • Windows 10 Pro Eğitim, sürüm 20H2

Sorunlara neden olan güncelleme zaten varsa, onu kaldırma işleminin diğer durumlarda tekrarladığımızla aynı olduğunu unutmayın. yola çıkmak zorundayız “Ayar”, “Güncelleme ve Güvenlik” ve içinde tıklayın “Güncelleme geçmişini görüntüle”.

Windows 10'da güvenlik yamaları ve isteğe bağlı güncellemeler nasıl yüklenir

Bir sonraki adım seçeneği kullanmaktır. “Güncellemeleri kaldır” Bize sorun çıkaran güncellemeyi işaretlemek ve ardından düğmesine tıklamak “Kaldır”.

üzerinden | WinFuture

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft, neden olduğu etkinleştirme hatasına bir çözüm olarak Ocak toplu güncelleştirmesini kaldırmayı önermektedir. aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…