Microsoft, Java dil geliştirme kiti olan OpenJDK 11’in kendi uygulamasının ‘önizlemesini’ yayınladı

Azure’dan LinkedIn’e, SQL Server’dan Minecraft’a… Microsoft “Java’yı insanların hayal edebileceğinden daha fazla kullanıyor”, en popüler ürün ve hizmetlerinden birkaçını geliştirirken. Şirketin kendi dahili sunucuları çalışmaya devam ediyor yarım milyon Java sanal makinesi.

Ama şimdi, onu kullanmanın yanı sıra, kum tanesini dil gelişimine katkıda bulunacak. kendi OpenJDK yapınızı yayınlamak“müşterilerimiz ve dahili kullanıcılarımız için önemli olduğunu düşündüğümüz tüm düzeltmeleri ve iyileştirmeleri” içerir.

Böylece, ilk önizleme sürümünün ikili dosyaları bu ‘Microsoft Build of OpenJDK’ artık indirilebilir Microsoft web sitesinde x64 macOS, Linux ve Windows sistemleri için sürümlerde (her üç durumda da hem masaüstü hem de sunucu için).

Miguel de Icaza’nın sözleriyle Microsoft, OpenJDK 11 sürümünü “en az 2024’e kadar” destekleyecek.

Ancak, bu önizlemeyi denemenin tek yolu onu indirip yüklemek değil: Şirketin duyurduğu gibi, Azure müşterileri ayrıca Azure Cloud Shell kullanarak test edin tarayıcılarında veya Windows terminalinde.

Java 25 yaşına giriyor ve Oracle bunu programlama dili tarihindeki en iyi 25 uygulamayı isimlendirerek kutluyor

Ve ‘önizleme’ olarak üretim ortamlarında kullanıma hazır olmamasına rağmen, evet Java 11 spesifikasyonlarına uygundur ve diğer OpenJDK dağıtımlarının yerini alabilir.

Öte yandan, Java 17’nin lansmanının bu yılın sonunda yapılması planlandığından, Microsoft şimdiden Microsoft OpenJDK 17 hemen sonra kullanıma sunulacak.

Microsoft’un Java taahhüdünde bir başka adım

Bu, Microsoft’un kendi Java teknolojisi uygulamasını ilk kez gerçekleştirişi değil: zaten o sırada bir Microsoft Java Sanal Makinesi geliştirdiOracle’ın Sun Microsystems’i satın almasının ardından askıya alınan bir proje (aynı zamanda Oracle ve Google arasında Java API üzerinden yakın zamanda sonuçlanan yasal savaşın da başlangıcı olan bir satın alma).

“Java, günümüzde kullanılan programlama dilleri arasında en önemlilerinden biridir. Microsoft’ta, bulut hizmetlerimizin ve geliştirme araçlarımızın müşteri kullanımında bir patlama gördük.”

{«videoId»:»x80ghf5″,»autoplay»:true,»title»:»Azure nasıl çalışır? (İngilizcede)”}

Yok canım, Microsoft, iki yıldır Java üzerinde yoğun bir şekilde bahis oynuyor– Geliştirme departmanında Java Engineering Group’u oluşturduğundan ve Azure platformunda Java iş yüklerini optimize etmek için jClarity’yi satın aldığından beri. Ayrıca geçen yıl, Windows 10 ARM OpenJDK için ‘port’u yayınladı.

üzerinden | microsoft

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft, Java dil geliştirme kiti olan OpenJDK 11’in kendi uygulamasının ‘önizlemesini’ yayınladı aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…