Microsoft Edge’in dikey sekmeleri yeniden boyutlandırılacak ve ekrandaki alandan daha iyi yararlanacak

Bu yılın başlarında, Chromium tabanlı Microsoft Edge, en belirgin ve yeni özelliklerden birinin dikey sekmeler olduğu güncellemesini yayınladı. tüm tarayıcıların kullandığı geleneksel sekme şeridini terk edin sekmeler ekranın üst kısmında yatay olarak bulunur.

Dikey sekmeler için, Microsoft, kullanıcıların kullanıcı arayüzüne erişmesine ve iki düzen arasında seçim yapmasına olanak tanıyan bir düğme ekledi. Ancak bir pürüz vardı: Herhangi bir düzenin genişliğini yeniden boyutlandıramazsınız. Bir sonraki sürümde bu değişiyor gibi görünüyor.

Deneme sürümlerinde zaten yeniden boyutlandırılmış sekmeler var

kenar sekmeleri

Ancak, bir sonraki sürümde bu gerçek değişecek. WindowsLatest tarafından yayınlandığı üzere Microsoft, “yeniden boyutlandırılabilir dikey sekmelere” sahip olabilmek için destek ekleyecek. beta sürümlerinde paneli genişletmek ve yeniden boyutlandırmak için imleci nasıl kullanabileceğinizi gösterir.. Boyutunu değiştirmek için o paneli tıklayıp sürükleyin. Deneysel olmasına rağmen, Canary (Canary Build 90.0.810.0), Dev veya Beta sürümleri indirilerek zaten test edilebilir.

Tüm bunlar, kullanıcıların Şubat ayında Redmond’un kullanıcılarına sunduğu resmi web sitesi Microsoft’un Community Tech’inden yararlanarak dikey sekmelerin çok dar göründüğünü söylemesinin ardından geldi. Var başka bir tasarım, daha geniş, ama yine de küçük ekranları olan ve alandan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için çok geniş.

Edge’den farklı olarak, Google’ın Chrome’unda dikey sekmelere sahip olmak istiyorsanız uzantıları indirmeniz gerektiğini unutmamalısınız: Şirket, Android işletim sistemi için tarayıcısında sekmelerini nasıl yapılandırdığına dair yeni özellikler getirdi, ancak şimdilik , Bilgisayarlar için tarayıcı hakkında konuştuğumuzda klasik düzenden çıkmak için uzantıları kullanmanız gerekir.. Kullanılabilir Dikey Sekmeleriniz var.

Uyuyan kirpiklerdeki yenilikler

uyku sekmeleri

Edge’in 89 sürümüyle, Microsoft ayrıca uyku sekmeleri özelliğini etkinleştirdi veya çalışırken birçok sekme açıkken bellek kullanımını azaltmak için tasarlanmış tüm kullanıcılar için “uyku”.

Bunlar, Microsoft'un kullanmaya başlamamız için argüman olarak iddia ettiği Edge tarayıcısının 9 yeni işlevidir.

Bir sekme birkaç saat boyunca etkin değilse, Microsoft Edge sekmeleri uyku moduna geçirecek ve bunları en soluk renkte gördüğünüz için bunu anlayabilirsiniz.. Farenizi solmuş sekmelerin üzerine getirdiğinizde “sekme uyuyor” uyarısını görürsünüz ve üzerine tıklarsanız sekme herhangi bir veri kaybı olmadan web sayfasını yeniden yükler. Bir diğer yenilik ise dikey pencereleri tercih ettiğinizde, web sitesinin şu anda yer kaplayan başlık çubuğunun ortadan kalkacak olmasıdır.

{«videoId»:»x7zgyst»,»autoplay»:true,»title»:»WINDOWS 10 SIFIR’dan: Kutudan çıkar çıkmaz OPTİMAL ayarlar»}

Ancak, sekmelerdeki logonun bu “soluk” tonundan rahatsız olabilecek kullanıcılar, istirahatte, Microsoft yeni bir deneysel bayrağı test ediyor bu, uyku sekmeleri özelliğini devre dışı bırakmadan bu animasyonu veya renk değişikliğini devre dışı bırakmanıza izin verir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft Edge’in dikey sekmeleri yeniden boyutlandırılacak ve ekrandaki alandan daha iyi yararlanacak aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…