Microsoft Edge: performansı artırabilmeniz ve bellek tüketimini önleyebilmeniz için

Microsoft Edge ile daha iyi bir göz atma deneyimine sahip olmak istiyorsanız, bu makaleyi okumaya devam etmekten çekinmeyin.

Elbette bilmiyordunuz ama Microsoft’un tarayıcısında Edge’in daha iyi performans göstermesine yardımcı olan ve platformun RAM’inin doymasını engelleyen bir işlevi var.

Gittikçe daha fazla insan çalışma saatlerinde internette geziniyor, bu da Chrome ve Edge gibi büyük tarayıcıların bu konuda harekete geçmesine neden oldu.

İnternette gezinmek için saatler harcamak, tarayıcılarda aynı anda çok sayıda sekmenin açık olması anlamına gelir ve bunların birçoğu etkin olmayan zamanların çoğunu geçirir, ancak kaynak tüketmeyi bırakmaz, bu da cihazın yavaşlamasına neden olur. .

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Egde’nin performansını nasıl iyileştirebilirim ve bellek tüketimini nasıl önleyebilirim?

Bunu başarmak için Edge gibi tarayıcılar, açtığınız ancak kullanmadığınız bazı sekmeleri düzeltmenize izin veren çeşitli işlevler tasarladı.

Bu, bekleme sekmeleri veya Uyku Sekmeleri olarak bilinir. Amacı, platformun bilgisayar için çok ağır olmasını ve performansına zarar vermesini önlemektir.

Bu işlevi nasıl kullanabilirim?

Bu işlevi kullanmak çok kolaydır. Yapmanız gereken Edge’e girip üç dikey noktanın olduğu butona dokunmak. Ayarlar menüsünün açıldığını göreceksiniz ve Yapılandırma bölümüne tıklayacaksınız.

Bu özellikten nasıl yararlanabiliriz? Çok basit, yapmamız gereken ilk şey Microsoft Edge’i açmak, pencerenin sağ üst köşesindeki üç dikey noktanın ayarlar menüsüne tıklamak. Görüntülenecek menünün sonunda Yapılandırma bölümünü görüyoruz.

Tüm tarayıcı ayarlarının bulunduğu yeni bir sayfa açılacak ve orada Sistem seçeneğine gideceksiniz. Bu bölümde, beklemedeki sekmelerin işlevini bulacaksınız.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Şimdi yapmanız gereken, aktivasyonuna geçmek. Ayrıca sekmeleri “uykuda” tutmak istediğiniz zamanı yapılandırabilir veya bu işlevin bir web sitesi için uygulanmasını isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

İşlev etkinleştirildiğinde, bir süredir kullanılmayan sekmeler güncellenmeyecek, bu nedenle RAM bellek tüketimi daha az olacak ve kullandığınız diğer sekmeler ve araçlar için çok daha fazla alan bırakacaktır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…