Microsoft Edge: Çocuk Modu nedir?

Microsoft Edge tarayıcısı büyümeye devam ediyor ve özellikleri daha kapsamlı hale geliyor.

Bu sefer Microsoft, hane halkının en küçüğünün daha güvenli bir şekilde dolaşabilmesi için bir işlev üzerinde çalışıyor. Bu, Edge’de gezinmenin daha güvenli bir özelliği olan ve çocukları tarayıcıyı kullanırken ebeveynlerin daha sakin olabileceği Çocuk Modudur.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Edge Kids Modu nasıl çalışır?

Kenar profili seçicisinden bu işlevi etkinleştirebilir, ayarları hizmetin izin verdiği iki yaş aralığı ile yapabilirsiniz.

İşlev etkinleştirildiğinde, sorumluların ziyaret ettikleri sitelerden haberdar olmaları için izleme teknolojisi eşliğinde çocuklara yönelik temalar eklenecek ve ayrıca inPrivate modu ve Büyük Güvenli Arama sistemi aracılığıyla güvenli arama özelliği de bulunacak. gençlerin yetişkin içerikli sayfalara erişmesini engeller.

Edge Kids Modunun diğer özellikleri

Microsoft’un bu işlev aracılığıyla getirdiği ilginç özelliklerden bir diğeri de, “Aile” adlı bir bölüm aracılığıyla ebeveynler tarafından değiştirilebilen izin verilen sitelerin bir listesidir.

Bu bölüm, ebeveynlerin, çocuklarının güvenli bir şekilde göz atabilmeleri için hangi sitelere güvendiklerini manuel olarak belirtmelerine yardımcı olur.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Reklamlardan da vazgeçilecek ve reşit olmayanların bir Microsoft hesabına ihtiyacı olmayacak.

Çocuk Modundan çıkmaya çalıştıklarında bunun için bir şifre gerekecektir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…