Microsoft Edge bildirimlerini açma istemleri, çoğu kişinin bunları bir web’de açıp açmamasına bağlı olarak gösterilir veya gösterilmez.

Tarayıcı bildirimleri ve bunları açma istemleri, Uzun zamandır mevcut İnternet’te gezinmenin en büyük baş ağrılarından biri oldular. Bu nedenle çoğu geliştirici, bulunduğumuz web sitesinin bize haberlerini iletmek için bize bildirimler sunduğunu belirten bir simge göstererek bildirimlerin susturulmasına izin verme istekleri gibi adımlar atmaktadır.

Şimdiye kadar, Microsoft’un “yeni” Edge ile yöntemi tam da buydu, istersek onları etkinleştirebileceğimizi söyleyen bir simgeyi sessizce göster. Ancak Microsoft’ta başka, daha fazla topluluk davranışını test ediyorlar ve bunu Edge 88 ile kullanıma sunacaklar. Normal olarak belirli bir bilgisayarda onları etkinleştiren veya engelleyen kullanıcı sayısına bağlı olarak bildirimleri gösterip göstermemekten oluşacaktır. İnternet sitesi.

Edge için daha fazla denge

Bildirimler

Microsoft bu kararla bir denge bulmak istiyor gibi görünüyor. Outlook, Gmail, Slack veya WhatsApp Web gibi web uygulamalarında kullanıcıların bildirimleri kabul etmek istemesi mantıklıdır. ve bu nedenle onları etkinleştirmeleri önerilirancak kötü amaçlı yazılım web siteleri de dahil olmak üzere doğruluğu şüpheli ortamlarda, tarayıcı bize varlığını bildirmez.

Microsoft Edge ve diğerleri: performansını Chrome, Firefox ve Opera ile karşılaştırıyoruz

Eski davranışa dönmek isteyen kullanıcılar için seçenek var. Daha ne, arka arkaya üç bildirim istemini engellersek, Edge daha fazla bildirim istemediğimizi varsayacaktırve yalnızca sessiz olarak, yani favoriler yıldız simgesinin yanındaki gezinme çubuğunda sunulurlar.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/09/83/c2/5ebc2cf44bd22f7494/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4b/bc/f2/5ebc3d503bef0708d0/orijinal/mini-microsoft-edge-okkk.jpeg»}

Umarım diğer Chromium tarayıcıları Edge’in liderliğini takip eder. Örneğin Mozilla, bir süredir telemetri ile sorun olarak gördükleri şeyin nasıl çözüleceğini araştırıyor. 2019’da yaptıkları çalışmada şunları söylediler: sadece %3’ü kabul edildi ve %19’u kullanıcıların siteleri doğrudan terk etmesine neden oldu. İkincisinin hatasının bir kısmı, bazı web sitelerinin yükleme sırasında onları çok hızlı göstermesidir, bu, Microsoft’un iyi uygulama içinde önermediği bir şeydir.

üzerinden | [The Verge](

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/09/83/c2/5ebc2cf44bd22f7494/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4b/bc/f2/5ebc3d503bef0708d0/orijinal/mini-microsoft-edge-okkk.jpeg»}

)

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft Edge bildirimlerini açma istemleri, çoğu kişinin bunları bir web’de açıp açmamasına bağlı olarak gösterilir veya gösterilmez. aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…