Microsoft, Dev Channel içinde Edge'de sekmeleri değiştirmeden görsel aramayı zaten test ediyor

Microsoft, Dev Channel içinde Edge’de sekmeleri değiştirmeden görsel aramayı zaten test ediyor

Microsoft, Edge tarayıcısının geliştirme sürümlerini test etmeye devam ediyor ve şimdi yeni bir seçeneği test ediyor. tarayıcının kenar çubuğundan resimleri arayabiliriz ve mevcut sayfadan ayrılmak zorunda kalmadan.

Görsel arama, Bing’i kullanır, Chrome’da olduğu gibi Google’ı kullanır. Mevcut bir görüntüden, web’deki benzer görüntüleri veya aradığımızla örtüşen görüntüleri bulmamızı sağlayan bir sistem.

Resimleri bulmak daha kolay

Bing 3

Yeni Edge’in iyileştirmeleri arasında görsel aramanın tarayıcıya ulaşması ve tek yapmanız gereken bizi ilgilendiren görselin üzerinde farenin veya trackpad’in sağ tuşuna basmak. Tüm seçenekler listesinden seçip tıklamamız gerekecek “Kenar çubuğunda Bing’de resim ara” (Görüntü için kenar çubuğunda Bing’i arayın).

{«videoId»:»x7zpd4q»,»autoplay»:true,»title»:»27 MICROSOFT EDGE’DE BİR PRO gibi UZMAN OLMAK İÇİN İPUÇLARI ve HİÇBİR ŞEKİLDE»}

Bu yeni seçeneğe tıkladığınızda, arama sonuçları görünür. Bing, bilgileri benzer resimlerle sağ sütunda görüntüler, metin içeren alanın görünmesi, görüntü içeriyorsa, kopyalanabilir. Ayrıca seçilen resmi yeni bir sekmede açabiliriz.

Bing 4

Reddit’te Leo Varela kullanıcısı tarafından keşfedilen bu yeni özellik, sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test aşamasındadır, bu yüzden Edge’in en son sürümüne sahip olsanız bile aktif görmüyorsanız endişelenmenize gerek yok. Aslında, sadece denedim ve benim durumumda da görünmüyor.

Windows 10 oturum açma ekranı otomatik olarak Bing'den en iyi görüntülerle nasıl özelleştirilir

Bu işlevsellik, hepimizin sahip olduğu işlev olan “Web’de görsel ara” seçeneğinin aksine, geçerli sayfadan ayrılmadan bing’de bir resim arayın ve yeni bir sekmeyi etkinleştirmek zorunda kalmadan, yukarıda belirtilen ilk seçenekle gerçekleşen bir şey.

Bu araç, insanları, yerleri, ürünleri tanımlamak, bir şirketin yerini belirlemek, bir logo belirlemek ve hatta arama yapmak için çok yararlı olabilir. diğer seçenekler arasında bir görüntüden metin ayıklayın. Ayrıca, telif hakkı olmayan görselleri bulmak için görsel aramayı kullanabiliriz.

Yoluyla | Windows Son Resimler | Reddit’te Leo Varela

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Microsoft, Dev Channel içinde Edge’de sekmeleri değiştirmeden görsel aramayı zaten test ediyor aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…