Microsoft: Bir forumda 2 dolardan satılık iki milyon LinkedIn hesabının verileri

Geçen hafta sonu Facebook verilerinin sızdırılmasının ardından uyarılar bir kez daha sıçradı. yeni veri hırsızlığı vakası hurdaya ayırmabu sefer LinkedInana iş arama platformlarından ve uygulamalarından biri.

Hemen hemen 800.000 e-posta Bu sosyal ağın hesaplarıyla ilişkili, çeşitli profil verilerinin en fazla olduğu bir İnternet forumunda satılıktır. 2 milyon kullanıcı. Neler oluyor? Bilgisayar korsanları bu bilgilere nasıl ulaşabildi?

Bir forumda satılık LinkedIn’den 780.000’den fazla e-posta.

Veri “kazıma” yoluyla LinkedIn’deki kişisel bilgilerin çalınması

Cybernews’te anlattıklarına göre, forumda bu kadar büyük bir teklif yayınlayan kullanıcı, iki milyona kadar LinkedIn profilitekniği kullanılarak elde edilen hurdaya ayırma veya veri kazımaevet belli değil sızıntının kaynağı nerede olabilir.

Her durumda ve olduğu gibi doğrulamak mümkün oldugüvenliği ihlal edilmiş veriler şunları içerir: tam adlar, telefon numaraları, e-postalar ve LinkedIn’in profesyonel profiliyle bağlantılı diğer bilgiler. Sahip olmak sızdıran forumda tüm verileri sattığını belirtiyor Minimum dört rakam için 500 milyon profil. Aynı şekilde, “işinden” örnekler sunar. iki dolar.

Daha fazla bilgi: Şu anda Android’inizden kaldırmanız gereken 17 uygulama

LinkedIn konuyla ilgili henüz bir yorum yapmamış ve bulunamamıştır. sızdırılan veriler arasında hassas bilgilergereklidir uyarmak bu sızıntının içeriği yanlış ellere geçerse, e-posta adreslerinin ve telefon numaralarının büyük spam kampanyaları başlatmak veya kimlik avı saldırıları başlat.

Bu nedenle LinkedIn hesabınızın bu sızıntıdan etkilenmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız, bunu yapmanızı öneririz. profilinizle ilişkili hem şifreyi hem de e-posta hesabını değiştirinsosyal ağın iki faktöründe kimlik doğrulamasını etkinleştirmenizin yanı sıra.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Microsoft: 2 dolardan başlayan bir forumda satılık iki milyon LinkedIn hesabının verileri ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…