Microsoft, ABD ordusuna HoloLens gözlüklerini tedarik edecek: askeri kullanım için artırılmış gerçeklik için 21.900 milyon dolarlık bir sözleşme

Microsoft önemli sözleşmeyi kazandı ABD Ordusuna artırılmış gerçeklik gözlüklerini sağlayın. Bu, önümüzdeki 10 yıl içinde 21,9 milyar dolar değerinde bir sözleşme. Duyurudan sonra Microsoft hisselerini %3 artıran büyük bir anlaşma.

Redmond şirketi, Pentagon’dan Amazon’a karşı JEDI sözleşmesini aldıktan sonra ABD kamu yönetimi ile ilişkisini güçlendiriyor. Yine de Microsoft’un seçilmesi şaşırtıcı değil çünkü 2018’in sonunda şirket orduyla 480 milyon dolarlık bir ön anlaşma imzaladı. İki yıldan biraz daha uzun bir süre sonra ABD, artırılmış gerçeklik kullanımında bir adım atacak ve Microsoft ile birlikte HoloLens’i üretime geçirecek ve ordu operasyonlarında uygulama.

Holografik göstergeli bir makineyi tamir etme veya bir insan kalbine girme: HoloLens 2'yi çeşitli kullanım durumlarında test ettik

Askeri kullanım için 120.000 HoloLens

KDV Microsoft

Microsoft sözleşmesi şunları belirtir: ABD’de üretilecek olan 120.000’den fazla artırılmış gerçeklik gözlüğü tedarik edecek. Gözlüklerinin en son modeli olan HoloLens 2, hastanelerde ve şirketlerde halihazırda kullanılıyor. Ordu örneğinde, ilk prototip birinci nesli temel aldı, ancak aylardır tahmin edilebileceği gibi ikinci nesli temel alan yeni gözlük stilleri gösteriyorlar.

Microsoft, bir sonraki aşamaya geçeceğini açıklıyor ‘Entegre Görsel Büyütme Sistemi’ (IVAS), Microsoft Azure bulut hizmetleri tarafından desteklenen HoloLens tabanlı bir cihaz. Şirketin açıkladığı gibi, program “çeşitli senaryolarda bilgi alışverişine ve karar vermeye olanak tanıyan daha fazla durumsal farkındalık” sunduğundan bu, askerlerin “daha ​​güvenli ve daha etkili” olmalarını sağlayacaktır. ».

https://platform.twitter.com/widgets.js

“Yetenekler kümesi mevcut yüksek çözünürlüklü gece, termal sensörlerden yararlanır ve birleşik bir baş üstü ekrana entegre edilmiş askerler tarafından taşınıyor” diye açıklıyorlar ordudan. HoloLens’in mucidi Alex Kipman, “Microsoft, son iki yıldır ABD ordusuyla yakın bir şekilde çalıştı” diyor.

KDV

HoloLens gözlüklerinin ortalama maliyeti yaklaşık 3.500 dolar ve CNBC’ye göre IVAS sistemi haritaları görüntüleme, termal sensör sayesinde insanları ortaya çıkarma ve bir silah için vizör işlevi görme yeteneğine sahip.

Sayısız insanı büyüten bir program Microsoft’ta dahili eleştirmenleren az 94 işçinin şirketten anlaşmayı iptal etmesini ve “herhangi bir teknolojik silahın” geliştirilmesini durdurmasını istediği yer.

{«videoId»:»x80bvgg»,»autoplay»:true,»title»:»Taktiksel Artırılmış Gerçeklik»}

Daha fazla bilgi | Microsoft | Amerikan ordusu

– Haberler Microsoft, ABD Ordusuna HoloLens gözlüklerini tedarik edecek: askeri kullanım için artırılmış gerçeklik için 21.900 milyon dolarlık bir sözleşme aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…