Michael Jordan: Tarihin en pahalı Air Jordan spor ayakkabısı

Michael Jordan’ı düşündüğümüzde, bir atlet olarak elde ettiği başarıları ve hatta Looney Tunes in Space Jam’deki görünüşünü düşünüyoruz. ama dünyaya bıraktığı en önemli şeylerden biri spor ayakkabıları..

Nike markası adına Air Jordans tamamen efsane oldu ve birçok vaka var. fahiş fiyatlarla satıldıkları yerde, aşağıda göreceğimiz gibi.

grip oyunu

1997 yılında Chicago Bulls ile Utah Jazz karşı karşıya gelmişti. Bulls için işler pek iyi görünmüyordu çünkü Genel skorda 2-2 berabere kalmanın dışında, Michael Jordan en iyi halinde değildi, çünkü gripten hastaydı..

Bu onu sahadan uzaklaştıran bir şey olmasa da halsiz, yorgun görülebiliyordu ve performansı normalin çok altındaydı. Ama yine de, oyunun son çeyreğinde, Fark yaratan 15 sayı atarak Bulls’u galibiyete taşımayı başardı.. Hepsini Air Jordan 12 ayakkabısıyla yaptı.

Şimdi Air Jordan 12 (Grip Oyunu) olarak biliniyor o zamanın orijinalleri birinci sınıf deri kaplamalı, mükemmel durumda ve orijinal sunumunda 140 bin dolar (140.000 $) gibi etkileyici bir fiyata satmayı başardı..

Sadece bir koleksiyon spor ayakkabısı almıyorsunuz, aynı zamanda NBA tarihinin bir parçasını da satın alıyordunuz. İmkansızın başarılabileceğini herkese gösteren Michael Jordan’ın en büyük başarılarından biri hatırlanır..

Şu anda bu özel ayakkabının birçok yeniden baskısı yayınlandı ve o yıldan orijinallerini bulmak temelde imkansız. Ama bence yine de bunlardan birine sahip olmaya değer, çünkü aradan geçen yıllara rağmen çok güzel görünüyorlar..

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…