MetaHuman Creator: Yeni Unreal Engine aracı, bir saatten kısa sürede hiper gerçekçi avatarlar yaratmayı vaat ediyor

Video oyunları için avatar oluşturmak, özellikle geliştirme stüdyosu onları fotogerçekçi hale getirmeye çalıştığında kolay değildir. Jhonny Silverhand (‘Cyberpunk 2077’de Keanu Reeves) ve Sam Porter Bridges (‘Death Stranding’de Norman Reedus) gibi karakterler yaratmak zaman alır, çok zaman alır ve çok sayıda pahalı kaynak, ekipman ve personel gerektirir. Ancak Unreal Engine’in geliştiricisi Epic Games’in bir çözümü var: hiper gerçekçi bulut tabanlı bir jeneratör.

Tim Sweeney’nin şirketi az önce bir önizleme yayınladı Metaİnsan Yaratıcısıdijital bir insan figürü oluşturmak için gereken süreyi azaltmak için tasarlanmış bir “bulut uygulaması” “kaliteden ödün vermeden haftalar veya aylardan bir saatten az”. Aracın açıklamasının yanı sıra, Unreal Engine, elde etmeyi hedeflediği sonuçları gösteren ve kısacası muhteşem olan bir dizi test videosu ekledi.

Ona tarihin ilk video oyun konsolunu borçluyuz: Heyecan verici bir hayata sahip bir mühendislik devi Ralph Baer

Saatler içinde gerçekçi insanlar

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/67/2c/b2/6023fa784bd22f3812/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/09/3a/22/6023fa654bd22f3813/orijinal/s3f1vzyph8c-1280×720.jpeg»}

Unreal Engine açıklamasında belirtildiği gibi MetaHuman Creator, bir sürekli büyüyen insan derisi ve hareket çeşitleri kütüphanesi. Bu, “zorlayıcı karakterler” oluşturmanıza, özelliklerini özelleştirmenize ve hatta bir yakalama aracı kullanarak onları canlandırmanıza olanak tanır.

Görünüşe göre, geliştiriciler bazı 30 saç stili Unreal Engine mecha’ya, farklı giyim tarzlarına ve 18 farklı vücut tipi. Oluşturulan model neredeyse milimetreye kadar özelleştirilebilir ve hatta diğer modellerle kombine edilebilir. Tüm bunlara, bağlamsal aydınlatmaya duyarlı harika dokular ve efektler eşlik ediyor.

Avatar oluşturulduktan sonra, geliştirici onu canlandırabilir biri Live Link Face (iOS’ta) gibi bir uygulama kullanıyor, ancak Unreal Engine’den ARKit, DI4D, Digital Domain, Dynamixyz, Faceware, JALI, Speech Graphics ve Cubic Motion için destek sunmaya çalıştıklarını ve manuel olarak izin verdiklerini iddia ediyorlar. anahtar kare oluşturma. Animasyonlar bir modele uygulansa bile, daha sonra diğer avatarlarda yeniden kullanılabilirler. Son olarak, modeli indirmek ve hatta kaynak verileri bir Maya dosyası biçiminde elde etmek mümkün olacaktır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/15/a6/43/6023fa6f4bd22f380a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/52/5d/03/6023fa6a4bd22f380b/orijinal/6maf5dwzxci-1280×720.jpeg»}

MetaHuman Creator, birkaç ay içinde Erken Erişim programında test için hazır olacak. Unreal Engine’e göre, bu satırlarda sahip olduğumuz videoda bir neler başarılabileceğine dair örnek. Video oyunu geliştiricilerinin bundan nasıl yararlandığını ve neyi başarabileceklerini görmeden, demo avatarları en ilginç olanıdır.

Daha fazla bilgi | gerçek dışı motor

– Haberler MetaHuman Creator: Yeni Unreal Engine aracı, bir saatten kısa sürede hiper gerçekçi avatarlar yaratmayı vaat ediyor aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…