Mesajları daha iyi filtrelemek için iCloud postanızda takma adlar nasıl oluşturulur?

‘Apple ile Oturum Açın’ rakiplerine göre büyük bir avantaja sahiptir: gerçek e-posta adresimizi gizle herhangi bir çevrimiçi hizmete kaydolurken. Bunun yerine, Apple bu hizmet için benzersiz ve rastgele bir adres oluşturur, böylece yalnızca o hizmetten başka bir şey almak istemiyorsak onu atmamız gerekir.

Ancak elbette tüm hizmetler bu entegrasyonu desteklemez, bu nedenle bu rastgele e-postalara her yerde güvenemeyiz. Bu durumlar için, Apple, iCloud postanızda size en fazla üç ‘takma ad’ sunar ile istediğiniz filtreleri uygulayabilirsiniz. Bunları nasıl etkinleştireceğimizi görelim.

Yalnızca birkaç kişinin gerçek e-posta adresinizi bilmesini sağlayın

{«videoId»:»x80f601″,»autoplay»:true,»title»:»iOS ve macOS’ta DUPLICATE kişilerden nasıl KAÇINILIR? Applesfera Eğitimleri»}

Bu takma adlara sahip olmak için doğal olarak bir @icloud.com e-posta adresi oluşturmuş olmanız gerekir. Henüz sahip değilseniz, Apple Kimliğinizle giriş yaparak hizmetin kendi web sitesinden yapabilirsiniz.

Oluşturulan bu web adresiyle, bu bağlantı aracılığıyla iCloud Mail web istemcisinde oturum açın. Orada, sağ kenar çubuğunun altında, vitese sahip tipik simgeyi göreceksiniz. posta ayarlarını girin. Basın ve açılan pencerede ‘Hesaplar’ sekmesine gidin:

Icloud Posta Takma Adları Apple

Bu bölmeden en fazla üç ‘takma ad’ oluşturabilirsiniz, orijinal adresinizi vermek istemediğiniz hizmetlere kaydolmak için kullanabileceğiniz üç e-posta adresi. ‘Bir takma ad ekle’yi tıklarsanız, mevcut tüm seçenekleri göreceksiniz:

Icloud Posta Takma Adları Apple Seçenekleri

Her takma adı bir etiketle düzenleyebilirsiniz (örneğin, ‘Sosyal Ağlar’, ‘Bültenler’ veya ‘Satın Alma İşlemleri’) ve posta istemcisinde ayırt edilmeleri için bir renk. Takma adlar ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz, ancak bunları değiştiremezsiniz ve Apple Kimliğinizde tanımlayıcı olarak kullanamazsınız.

iOS 14'te Spark, Gmail veya herhangi bir posta uygulaması varsayılan e-posta istemcileri olarak nasıl ayarlanır?

Bunu yapmanın avantajı, belirli bir takma ad altında kaydolduğunuz hizmetlerden sıkılırsanız, bu takma adı kolayca silebilirsiniz. Bunun için de iyi bir filtre gerçek e-posta adresinizi yalnızca gerçekten hak edenlere verin.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Mesajları daha iyi filtrelemek için iCloud postanızda takma adlar nasıl oluşturulur? aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…