'Mega Time Squad': zamanda yolculuk eden bir grup aptal hakkında asitli ve çılgın bir komedi

‘Mega Time Squad’: zamanda yolculuk eden bir grup aptal hakkında asitli ve çılgın bir komedi

Aptalı oynayan zeki bir komediden daha komik bir şey yoktur. Bu durumda, ‘Mega Time Squad’ (Filmin’de görebileceğiniz) bir soygun ve zaman yolculuğu komedisidir. Başladığı malzeme, ne kadar ciddiye almak istese de, yine de muazzam bir saçmalık olurdu.. Bundan yararlanmak, yönetmen ve senarist Tim van Dammen’in (‘Romeo ve Juliet’in bilinmeyen bir müzikal güncellemesini imzalamadan önce neredeyse sosyetik bir oyuncuydu) bahsidir ve gerçekten iyi gider.

Onun için kesinlikle tüm karakterlerini moronlar olarak tasvir ediyor (genel olarak konuşursak, neredeyse hepsinin iyi bir kalbi var, sınırlamaları onları beceriksiz yapsa da), burunlarından iki inçten fazlasını göremezler. Yeni Zelanda’nın küçük Thames kasabasındaki son derece yerel ortam (buraya dikkat edin: ilginç davranışlar ve her yerde tartışılmaz aksanlar) başlangıç ​​noktasını tamamlar.

'Ceket' (HBO): Zaman yolculuğu akıl hastalığı ile karıştırıldığında

en iyilerinden birinde çalışan tıkaç Filmde, biri her silah ateşlediğinde tüm karakterler ağrıyan kulaklarını kapatıyor. Thames’teki kargaşaya bu kadar alışık değiller ve bir şekilde, hırsızların planlarının çok güvensiz ve çok kısa vadeli olması anlaşılabilir: Üçlüleri, sonuçlarını düşünmeden soyun, bankaları üçten dörtte bire sokun… bir şekilde mod, güneşli ve sessiz Yeni Zelanda ortamı bu suçluların sakarlığını haklı çıkarıyor Karşılaştırıldığında, ‘Fargo’nun kahramanlarını entelektüel yapanlar.

Ama dahası da var tabii. Kahramanlarımızdan biri, zamanda geriye yolculuk etmesini sağlayan bir Çin bileziğine rastlar. Birkaç dakika Zamanda geriye, özellikle. Onu ortaya çıkaran ve kendini bulan şey. Ancak ‘Mega Time Squad’ zaman yolculuğunun paradoksları veya çelişkileri tarafından eğlendirilmez ve olduğu gibi gider: Bir aptal, kendisine benzeyen diğer aptallarla karşılaştığında ne olur?

{«videoId»:»x80d9b9″,»autoplay»:true,»title»:»Mega Time Squad – Fragman»}

Zaman yolculuğunun Ninja Kaplumbağaları

‘Mega Time Squad’ ile ilgili en merak edilen şey, zaman yolculuğunun gerekçesinde hiçbir bilimkurgu unsurunun olmaması, bunun hakkında olması. saf ahşap yüzlü şenlikli Çinli bir tezgâhtar tarafından sağlanan basit bir sihirli bileklik. Yine de izleyicinin, diyelim ki daha gerçekçi yaklaşımları benimserken türün uzlaşımlarını bildiğini ve birinin kendisiyle karşılaşmasından çıkarılan mizahla oynadığını biliyor.

Ve bu, filmin başlığında mükemmel bir şekilde özetlenen ‘Mega Time Squad’ın temelidir, çoğaltılmış kahramanın tamamen geçici klonlardan oluşan kendi çetesine verdiği isim: yani, aptalca bir mizah macerası, ama aynı zamanda kendi aptallığının olasılıklarının çok farkında. Başka bir örnek: klonların bir eve girdiği ve sadece orada bulunarak ortalığı kasıp kavurduğu sekans.

Yeni bir matematiksel modele göre paradokssuz zaman yolculuğu teorik olarak mümkün

Bütün bunlar, ortamın uygun bir şekilde grotesk kullanımıyla pekiştirilir. (Yeni Zelanda, tüfekli yaşlı bir kadının bankada sıraya girdiği yer inanılır bir şey) ve her zaman karikatürün sınırında olan muazzam yorumlar için. Büyük kahramana (Anton Tennet) mafya babası Shelton (‘What We Do in the Shadows’ta Jonny Brugh olarak hatırlayacaksınız) gibi insanlar katılıyor.

Sonuç, kısa bir süre (bir nefes verme gibi geçen 79 dakika) için mükemmeldir. zaman yolculuğu ve mütevazı özel efektlerin mizah ve kod bükümleri ama işlevselden daha fazlası. En şaşırtıcı ve ilginç komedi arıyorsanız, Yeni Zelanda mutlu bir yer olmaya devam ediyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Mega Time Squad’: zamanda yolculuk eden bir grup aptal hakkında asitli ve çılgın bir komedi aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…