McLaren Artura: Yeni V6 motorunu piyasaya süren canavarca plug-in hibrit, 677 hp ve bağlı lastiklerle geliyor

McLaren prömiyeri. bu Yeni McLaren Artura hybrid, MCLA platformunu ilk kullanan, klasik V8 benzinli motoru terk eden ve 50 kilograma kadar daha hafif ve 577 CV güce sahip yeni V6’yı tercih eden bir plug-in hibrit süper otomobil. Özel elektrik motoruyla birlikte McLaren Artura, toplamda 671 beygir.

Bugüne kadar, McLaren hibritleri önceki modellere dayanıyordu. Bu, engelleyici SpeedTail veya P1’in durumudur. Yeni Artura ile McLaren fiyatı önemli ölçüde düşürdü ve büyük ölçekte üretmeyi planlıyor. Özel kataloğunun elektrifikasyonunda bir adım daha ileri giden yeni bir araç.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/51/41/c2/602cd11f3bef07b0fe/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/1a/94/52/602cd0ee3bef07b0ec/orijinal/mclaren-artura.jpeg»}

Yeni şasi, bağlı lastikler ve 330 km/s’ye kadar

Mclaren Artura 1

McLaren Artura, yeni ‘McLaren Carbon Lightweight’ mimarisi üzerine inşa edilmiştir ve ilk kez bir daha hafif alüminyum ve karbon fiber gövdeli yeni tasarım. Toplamda, 1.498 kilogram boş ağırlığı olan bir araba ile karşı karşıyayız.

Motor için, çift turboşarjlı ve elektrik motorlu yeni 3 litrelik V6 benzinli motor seçilmiştir. Toplamda yaklaşık 677 hp ve 720 Nm alıyoruz. 95 hp elektrik motoru durumunda, 225 Nm’lik bir tork ve 0’dan 100 km/s hıza 3,0 saniyede8.3 saniyede 200 km/s hıza ulaşabiliyor. McLaren Artura’nın azami hızı elektronik olarak 330 km/s ile sınırlandırılmıştır.

10 milyon dolarlık McLarens, çalıştırmak için 90'ların dizüstü bilgisayarına ihtiyaç duyduğunda

McLaren, bu yeni hibrit süper otomobilin 129 g/km CO2 ile tarihindeki en verimli otomobil olduğunu açıklıyor. Birlikte verilen 7,4 kWh pil sayesinde araç seyahat edebilir elektrik modunda 30 kilometreye kadar. Şirket verilerine göre, McLaren Artura duvara takılabilir ve 2,5 saatte pilin %80’ini tamamlayabilir.

Mclaren Artura 2

Sekiz vitesli şanzımanımız, arka süspansiyonumuz ve yeni Pirelli P Zero Corsa lastikleri“Lastikten en iyi performansı sunmak için Artura’nın kontrol sistemlerine iletilen, lastiğin özel koşullarına dayalı olarak yüksek değerli bir veri akışı oluşturmak için tekerleklerdeki yazılım ve donanımı birleştiren bir şirket teknolojisini içerir. ».

Yani, küçük verileri aracın sistemine gönderen tekerleklerdeki sensörler paketi ve yanıtını iyileştirmek için senkronize edilir.

McLaren tekerlek

İçeride, McLaren sunuyor Apple CarPlay ve Android Auto ile bağlantıiki ekran arasında. Araç, sürücünün ne zaman yaklaştığını algılayan ve sistemi önceden açan bir bluetooth anahtarı da dahil olmak üzere navigasyondan seyir hızına kadar markanın olağan telemetrisini içeriyor.

Mclaren Artura 5

Yeni McLaren Artura, piyasaya göre değişen bir fiyatla 2020’nin üçüncü çeyreğinden itibaren teslim edilecek. Avrupa’da bulabilirsin 226.000 € Almanyada. İspanya için fiyatı ve bulunabilirliği henüz açıklanmadı.

Mclaren Artura 6

Xataka’da | McLaren için, 2050’de F1 arabalarını sürmek artık sadece insan işi olmayacak: kabini yapay zekalarla paylaşmak zorunda kalacaklar.

– Haberler McLaren Artura: Yeni V6 motorunu piyasaya süren canavarca plug-in hibrit, 677 hp ve bağlı lastiklerle geliyor aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…