Maxell, iPhone, iPad ve diğer cihazlarda bulunan işlevlerin patentlerini ihlal ettiği için Apple’a yeniden dava açtı

Elektronik ürün üreticileri bir kez daha Maxellonlar suçlanıyor manzana. Japonlar, Cupertino merkezli şirkete 12 patenti ihlal ettiği iddiasıyla dava açmak için mahkemeye gitti. Apple’ın yürüttüğü işlevlere dahil olacaklardı. iPhone, iPad ve diğer marka cihazlar gibi manzana Kol saati veya Mac.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Spesifik olarak, iddia edilen ihlallerde en çok bulunan işlevler arasında, Yüz zamanı. Bu, AppleInsider tarafından detaylandırıldığı üzere beş patentte görülmektedir. Aynı şekilde, cep telefonlarında ses, İnternet sinyali veya konum konumu kaydetmek için fotoğraf işlevleri vardır.

Sızdırılan dava belgesinde Apple’ın gerçekleştirdiği işlevlerin her biri listeleniyor. Ancak, Maxell’in adalet sistemine teslim ettiği bir raporda, kullanılan her bir ekipman veya cihazı detaylandırıyor.

Bu işlevlerin çoğu iPhone ve iPad’de mevcut olsa da inceleme, markanın akıllı saat ve bilgisayarlarına uygulanan patentlerin de olduğunu gösteriyor.

Maxell

Apple vs Maxell

Detaylı olarak okunabilen patentlerden biri de iPhone’daki kamera yazılımına ait. Maxell, iPhone uygulamasının fotoğraf çekmek için kullandığı beyaz dengesinin kendilerine ait olduğunu söylüyor. Aynı şekilde, klasörleri insanlara göre sıralamak için galerideki yüz tanıma da Japon şirketinin geliştiricilerinin fikri olurdu.

Bahsedilen portal, Maxell’in Apple’a ilk dava açmadığını bildiriyor. 2019 ve 2020’de başlayan iki açık yargı süreci daha olduğunu ortaya koyuyorlar. Bazı durumlarda temyizin olduğunu, çünkü bir mahkemenin Apple lehinde karar verdiğini ekliyorlar.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…