Mastercard, tüccarların kripto para birimleri kullanmasına izin verecek

Kripto para birimleri ekonomide yer kazanmaya devam ediyor. Mastercard, bu yıl müşterilerinin birkaç sanal para biriminde işlem yapmasına izin vereceğini duyurdu.

Finans firması, duyurusunu dijital varlık ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan tarafından imzalanan bir açıklamada yaptı.

“Şu anda ödemelerin geleceğine bu şekilde hazırlanıyoruz”, yönetmen işaret etti. “Seçili kripto para birimlerini doğrudan ağımız üzerinden desteklemeye başlayacağız.”

Bununla birlikte, çoğu hala uyumluluk önlemlerinden yoksun olduğundan, tüm sanal para birimleri ağlarıyla uyumlu olmayacaktır.

Finans evi, daha fazla dijital para biriminin piyasaya sürülmesi için ana merkez bankalarıyla aktif olarak çalışıyor.

Mastercard’ın kripto para birimleriyle ilgili vizyonu

Dhamodharan, tüccarların belirteçleri kabul etmesine izin vererek “verimsizliklerin ortadan kaldırılacağını” söyledi. “Hem tüketiciler hem de tüccarlar, satın alma yapmak için kripto ve geleneksel arasında geçiş yapmak zorunda kalmayacaklar.”

Yönetici, “Dijital para birimlerine ilişkin ilkelerimize dayanarak hangi varlıkları desteklediğimiz konusunda çok dikkatli olacağız” diye ısrar etti.

kripto para birimleri

Şu ana kadar Mastercard tarafından tanıtılan sanal para birimlerinin ne olacağı bilinmiyor.

“Onlarla ilgili felsefemiz basit: seçim yapmakla ilgili. Mastercard, kripto para birimlerini kullanmaya başlamanızı önermek için burada değil. Ancak müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital, geleneksel veya kripto değerlerini istedikleri gibi hareket ettirmelerini sağlamak için buradayız.”

Blogdaki yönetici, “Seçim sizin olmalı, sizin paranız” diyor.

Bitcoin ve Tesla desteği

Ocak ve Şubat ayları özellikle Bitcoin’e taşındı. yatırım Tesla tarafından yapılan 1.500 milyon dolarlık

Şirket, 10 günde yapılan araç satışlarından elde ettiği tüm kazancı 10 günde aşmış olacaktı.

Bu perşembeye kadar Bitcoin’in değeri 47.763 dolar.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…