Master PDF Editor ile Adobe Acrobat olmadan profesyonel belgeler oluşturun

PDF dosyalarının kullanımı günümüzde tamamen yaygın hale geldi. İster görüntüleyebilmemiz gerekse de düzenlemek istemeliyiz, bunun için uygun bir programa ihtiyacımız olacak. Burası yazılım gibi Ana PDF Düzenleyicibundan sonra bahsedeceğiz.

PDF formatındaki dosyalardan bahsettiğimizde, 1993’te Adobe System tarafından yaratılan ve geliştirilen ve daha sonra 2008’de açık standart haline gelen bir belge türünden bahsediyoruz. Bu dosya türü, indirildikten veya değiştirildikten sonra şeklini kaybetmeden grafikleri, metinleri, imzaları, multimedya öğelerini vb. dahil edebilme avantajına sahiptir. Bunları kullanabilmek için hem görselleştirmemize hem de kolayca düzenlememize yardımcı olacak uygun bir programa sahip olmak gerekecektir.

Master PDF Editor’in başlıca özellikleri

Master PDF Editor, PDF belgeleriyle çalışmamızı çok kolaylaştıracak çok basit bir uygulamadır. onunla yapabiliriz görüntüleme, oluşturma ve değiştirme herhangi bir PDF belgesi. Ayrıca birkaç dosyayı tek bir dosyada birleştirebilecek, orijinal bir belgeyi birkaç belgeye bölebilecek, ayrıca PDF dosyalarını yorumlayabilecek, imzalayabilecek ve şifreleyebileceğiz.

Bu güçlü program bize yazı ekle herhangi bir biçimde bir PDF belgesine dönüştürün, mevcut metni düzenleyin veya görüntü ekleyin, nesneleri taşıyın, nesneleri yeniden boyutlandırın, görüntüleri bir dosyaya kaydedin ve panoya kopyalayın. Ayrıca düğmeler, metin alanları veya onay kutuları gibi form öğelerini düzenlememize de olanak tanır.

Özellikleri arasında kaçırılmayacak optik karakter tanıma bu, hızlı bir şekilde metin aramamıza ve taranan belgeleri ve resimleri düzenlememize olanak tanır. Sayfalar veya paragraflar için yer imleri ekleyebileceğiz ve bu şekilde daha hızlı gezinme ve daha verimli bilgi araması elde edebileceğiz. hiç şansı olmayacak dijital imzalar oluşturun ve doğrulayın. Bir PDF belgesi için bu imzalar, kağıt belgelerdeki el yazısı imzaya eşdeğerdir.

PDF’lerinizle ihtiyacınız olan her işlemi gerçekleştirin

Programı başlattığımızda, ana menüsü basit ve kolay bir tarayıcı arayüzü ile görünür, böylece hem yeni başlayanlar hem de daha uzman kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ayrıca, tam olarak tercüme edilmiştir. İspanyol çok daha sezgisel bir kullanım için. En üstte klasik buluyoruz araç çubuğu ve ana işlevlerine doğrudan erişimi olan iki ek çubuğun hemen altında. Bu çubuklar bölünebilir ve ekranın yanlarına veya altına yerleştirilebilir.

Ana PDF Düzenleyici arayüzü

Herhangi bir dosya eklemek için, “Dosya” yolu ve “Aç” kullanılarak dosya gezgini aracılığıyla veya arayüzde bulunan “Belgeyi Aç” düğmesi aracılığıyla içe aktarılması gerekecektir. Kaçırabileceğimiz şey, programın dosyaları sürükleyip bırakma özelliğini desteklemiyor. “Araçlar” sekmesinden, düzenleyicinin arka plan rengini veya temasını değiştirebileceğimiz “Program Tercihleri”ne erişebiliriz. “Görünüm” bölümünde açık, koyu veya sistemde varsayılan olarak gelen temayı seçebiliriz.

Ana PDF Düzenleyici Görünümü

Bir dosya ekledikten sonra çalışma alanı üç bölüme ayrılacak. Orta kısımda bize düzenlemek istediğimiz belgenin bir ön izlemesini gösterecek. Sol tarafta, PDF belgesinde bulunan bağlantılar ve imzalar ile birlikte sayfaların, yer imlerinin, ekli dosyaların, nesne ağacı görünümünün işlevlerini bize sunar. Son olarak, sağ tarafta, Object Inspector adlı programın evrensel bir aracını buluyoruz.

Ana PDF Filigran Düzenleyicisi

«Nesne Denetçisi» aracılığıyla bir değişiklik yapmak için çeşitli seçenekler direkt olarak. Örneğin çizginin kalınlığını, bordür rengini, çizginin stilini seçebiliriz. Örneğin, bir kullanıcıya PDF’deki bir bağlantıya tıkladıklarında yapabileceklerini atayarak etkinleştirme eylemleri atayabiliriz.

Ana PDF Düzenleyici Güvenliği

Bu düzenleyicide uygulanan güvenlik önlemleri ile ilgili olarak, iki tür şifreleme. Bunları seçmek için “Dosya” sekmesine tıklamalı ve “Özellikler” seçeneğini seçmeliyiz. İçinde iki tür şifreleme bulacağız, biri “Şifreleme Şifresi” ve diğeri “Sertifika Şifrelemesi”. Ek olarak, en düşük RC4 bitlerinden en güvenli olana kadar birden çok şifreleme düzeyine sahiptir. 256 bit AES.

Sonuçlar

Master PDF Editor’ün özelliklerinden bahsedersek, bunların bol olduğunu ve hem en temel hem de gelişmiş ihtiyaçları karşılayabildiğini ve kendisini Adobe Acrobat’a açık bir alternatif olarak konumlandırdığını görürüz. Hafif bir programdır, bu nedenle sistemimizin büyük kaynaklarını işgal etmez, bu nedenle her türlü bilgisayar tarafından kullanılabilir.

Ana PDF Düzenleyiciyi İndirin

Ana PDF düzenleyici, ticari lisansa sahip bir PDF görüntüleyici ve düzenleyicidir, bu nedenle onu kullanmak için lisansını satın almak gerekecektir. Bir test olarak indirebiliriz ücretsiz sürüm web sayfanızdan ve değişikliklerimize filigran ekleyin. Program çok platformludur, bu nedenle bir sürümü vardır. Linux, macOS ve Windows, 32 ve 64 bit sistemlerle uyumludur. Mevcut en son sürümü 5.7.20 ve fiyatı 69.78 euro.

Ana PDF Düzenleyiciye Alternatifler

PDF’yi görüntüleyebileceğimiz veya düzenleyebileceğimiz bir program arıyorsak, Master PDF Editor’a birkaç alternatif öneriyoruz.

PDF BOB’u

Bu çevrimiçi PDF düzenleyici ile herhangi bir yazılım yüklemeye gerek kalmadan web tarayıcımızdan değişiklik yapabiliriz. Metin, açıklama ekleyebiliriz ve dikdörtgenler, oklar ve çizgiler gibi vurgulama ve şekillendirme araçlarına sahiptir. Ayrıca PDF sayfalarını yeniden düzenleme, sırasını değiştirme ve yeni sayfalar ekleme imkanına sahiptir. PDF BOB ücretsiz bir araçtır ve onu kullanmak için web sitesine erişmeniz yeterlidir.

PDFsam Temel

Bu araç açık kaynak kodlu, platformlar arası ve ücretsiz olup PDF dosyalarını kolayca düzenleyebiliriz. Bununla sayfaları bölebilir, döndürebilir, birleştirebilir ve çıkarabilir, ayrıca farklı öğeleri birleştirebilir ve ayırabiliriz. Ayrıca iki veya daha fazla dosyayı tek bir belgede birleştirebiliriz. PDFsam Basic, web sitesinden indirebileceğimiz ücretsiz bir uygulamadır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…