MásMóvil, Euskaltel’i 2 milyon Euro’ya satın alacak

tarafından açıklanan bomba MoreMobil Grup bugün. Euskaltel, İspanya’nın kuzeyindeki kablo operatörlerini kademeli olarak devraldı ve daha fazla komşu ilde genişlemeye başladı ve Virgin’in piyasaya sürülmesiyle ulusal pazarı tercih etti. Şimdi, oldu Daha FazlaMobil kim ne yapacağını açıkladı Euskaltel 2.000 milyon avroluk bir satın alma teklifi ile.

Böylece, MásMóvil Grubu, bir fırlatma başlattıktan sonra operatörün kontrolünü ele geçirecek. OPA (Kamu Satın Alma Teklifi) en hisselerinizin %100’ü. Devir teslimi ihalesi yapılacak Kaixo Telekomtamamen MásMóvil Ibercom’a ait bir şirket.

Sosyal sermayenin çoğunluğunun desteğine sahiptir.

operasyon var %52,32 destek İşletmecinin Zegona ve Kutxabank dahil olmak üzere mevcut sermayesinin. teklif yapıldı CNMV’ye iletildive tamamen nakit olarak yapılacaktır. hisse başına 11,17 € Euskaltel’in son altı aydaki ortalama hisse fiyatının %26,8’i ve cari fiyatının %16,5’i oranında prime denk gelmektedir.

Grup, operasyonu en azından sermayenin %75’inin desteklenmesive ayrıca düzenleyici ve rekabet otoritelerinin operasyonu onaylaması için. MásMóvil CEO’su Meinrad Spenger için, operasyon “İspanya’da sektörün büyümesini ilerletecek ve fiber ve mobil altyapımıza erişimin yanı sıra bir artıştan yararlanabilecek hissedarlar, çalışanlar ve müşteriler için iyi olacak. faaliyet gösterdiği bölgelerdeki yatırımların

Operatör, bu hareketin İspanya’daki en hızlı büyüyen operatör olarak konumunu güçlendireceğini iddia ediyor. gibi operatörler Yoigo, MásMóvil, Pepephone, Llamaya, Lebara, Lycamobile ve Hits Mobileve bu nedenle konumunu güçlendirecektir. İspanya’da dördüncü operatör.

Dördüncü operatör konumunu güçlendirecek: yaklaşık 14 milyon hat

MásMóvil markaları sürdüreceğini onayladı Euskaltel, R, Telecable ve Virgin mevcut çalışanları ve genel merkezlerini tutmanın yanı sıra ayrı ayrı. Ayrıca Euskadi, Galiçya ve Asturias’ta 5G ve fiber dağıtımına yatırım yapacağını belirtiyor.

Her iki grubun satın alınması/birleşmesi tamamlanırsa, MásMóvil neredeyse 14 milyon hat sözleşmelitahmini 2.700 milyon avro geliri ve MásMóvil ile fiber kapsama alanına sahip olacak 26 milyon evi ve 1.500 çalışanı ile.

Bu hareket, bankacılık ve telekomünikasyon dahil olmak üzere Avrupa genelinde çeşitli stratejik sektörlerde gördüğümüz yakınsama eğilimini doğrulamaktadır. Avrupa Birliği, giderek daha az operatör olmasını ve her birinin sahip olduğu gücü yatırımları ve altyapılarının genişletilmesini kolaylaştırmak için yoğunlaştırmasını istiyor.

İlginç bir şekilde, Ocak 2019’da Orange ve MásMóvil, Euskaltel’i devralmayı reddetti. O zaman, şimdikine benzer bir prim varsayarsak, teklif hisselerin %100’ü için 1.670 milyon Euro’ya eşdeğer olacaktı.

MásMóvil’in Euskaltel’i 2.000 milyon avroya satın alacağı yazısı, ADSLZone’da ilk olarak çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…