MásMóvil, Euskaltel için halka arz teklifinde bulundu: Bask operatörünü yaklaşık 2.000 milyon avroya satın almak istiyorlar

bu Grupo MásMóvil, operatör Euskaltel’i satın alma niyetini açıkladı. Bir devralma teklifi (OPA) yoluyla, şirket için yaklaşık 2.000 milyon avroluk bir meblağ teklif ederek, Bask operatörünün hisselerinin %100’ünü satın almaya çalışıyorlar.

Teklifin Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu’na iletilmesiyle satın alma niyeti resmileştirilir. Bu gönüllü ve dostane bir satın almadır, bu nedenle hisse sahiplerinin çoğunluğu, anlaşmanın gerçekleşmesi için bunları MásMóvil’e satmayı kabul etmelidir. İle birlikte yaklaşık 2.000 milyon eurohisse başına yaklaşık 11 Euro’ya ve son altı ayın fiyatına göre yaklaşık %27’lik bir prime tekabül ediyor.

veya

MásMóvil’e göre, diyorlar ki zaten Euskaltel’in sermayesinin %52,32’sinin desteğine sahipler. Yani Kutxabank, Alba veya Zegona gibi ana hissedarlar hisselerini gayri kabili rücu anlaşmalarla satmayı kabul etmişler. İşletmecinin satın alınması konusunda anlaşmaya varmak için, hisselerin en az %75’ini satın alabilmek gerekir. Aynı şekilde, piyasa düzenleyicilerinin de izin vermesi.

Euskaltel son aylarda önemli ilerleme kaydetti, özellikle Virgin Teleco ile yapılan baskı sayesinde. Ayrıca Orange ile yaptığı anlaşma sayesinde önemli bir fiber optik dağıtımına sahiptir.

Másmovil: Dördüncü "pazarlıklı" operatörden turboyu İspanya

(Dev) MásMóvil

1997 yılında kurulan ve yirmi yılı aşkın bir geçmişe sahip olan, Daha FazlaMobil yavaş yavaş büyüdü İspanya’da dördüncü operatör olmak. Bu büyüme sırasında, hem operatörü MásMóvil’den hem de yıllar içinde satın aldığı diğerlerinden oluşan MásMóvil Grubunu oluşturdu. Bunların arasında Yoigo, Pepephone veya Lebara öne çıkıyor.

H

Euskaltel’in neredeyse satın alınması, yapmak istedikleri bir başka büyük satın alma olan Vodafone İspanya’nın satın alınmasıyla ilgili söylentileri duraklatabilir. Akıllı sensörler veya bir elektrik şirketi geliştiren Sevillalı bir girişim gibi her türden şirketi satın almış olsalar da. Müşteri düzeyinde, yakın zamanda 5G’lerini çıkardılar.

üzerinden | Bilgi

– Haberler MásMóvil, Euskaltel için halka arz teklifinde bulundu: Bask operatörünü yaklaşık 2.000 milyon avroya satın almak istiyorlar aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…