Marvel: Gişede en az hasılat yapan UCM filmi hangisidir?

Marvel’ın çizgi romandan filme sıçraması her zaman başarıya dönüşmedi. Bazı şüphelerle başladıktan sonra Marvel Sinematik Evreni konsolide oldu.

MCU’da film filmleri var. Bazıları, tüm zamanların en yüksek hasılatını elde eden Avengers Endgame gibi sinema tarihinde yankılanan başarılar anlamına geliyordu. Ancak diğerleri, yayınlarında masanın altına girdi.

Gişede en az hasılat yapan UCM filmi hangisidir? Göreceğiz.

Marvel ve sinemalara sıçraması: şüphelerle bir başlangıç

13 Haziran 2008’de vizyona giren The Incredible Hulk, Marvel’ın en düşük hasılat yapan filmiydi. Dünya çapında “zar zor” 263 milyon dolar topladı.

Louis Leterrier, Bruce Banner rolünde Ed Norton’un oynadığı filmi yönetti. Ayrıca Liv Tyler ve Tim Roth’un sırasıyla Betty Ross ve Emil Blonsky/Abomination olarak performansları da yer aldı.

The Incredible Hulk, 2 Mayıs 2008’de vizyona giren Infinity Saga’nın Iron Man’den sonraki ikinci filmiydi. Robert Downey Jr.’ın Tony Stark / Iron Man olarak oynadığı destanı başlatan film 585 milyon dolar hasılat elde etti.

The Incredible Hulk ile ilgili komik olan şey, yeşil canavarla ilgili on yıldaki ikinci film olmasıydı. Birincisi: Hulk, yönetmen olarak Ang Lee ve Bruce Banner rolünde Eric Bana. Bu 2003 yılında piyasaya sürüldü ve 245 milyon dolarlık bir gişe koleksiyonu elde etti.

Hulk’un MCU için önemi

Her halükarda, The Incredible Hulk’ın önemi sadece MCU’nun Big Bang’i değil, yeşil karakterin tanıtımı ve post-credit sahnesinde görünen Tony Stark ile olan bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Buradan takım uyum sağlamaya başladı.

Gerisi tarih, gişede dünya çapında 22,5 milyar dolar hasılat yapan olağanüstü bir hikaye.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…