Marvel: Bu, en az hasılat yapan ve en çok eleştirilen film olan Iron Man’in yükselişiydi?

Iron Man, Marvel Sinematik Evreni yaratmanın ilk adımı oldu. Büyük Patlama, diyelim.

2 Mayıs 2008’de, Robert Downey Jr.’ın oynadığı film vizyona girdi. Tony Stark’ın ikinci kişiliğiyle ilgili iki yapım daha, 7 Mayıs 2010 ve 3 Mayıs 2013’te vizyona girdi.

Ama hangisi gişede en az hasılat yaptı? Ve hangisi en kötü yorumları aldı?

Büyük bir zaferle sonuçlanan bir risk

Jon Favreau, çekici olmayan bir Marvel karakterinin ilk filmini yönetme riskini aldı. Unutmayalım ki o zamanlar en popüleri Spider-Man şirketin elinde değildi.

Başka bir risk: Uyuşturucu ve alkolle ilgili sorunlardan gelen parlak bir aktör olan Downey Jr.’ın başrolü.

Ve her şeye değdi: Film yalnızca bir gişe başarısı elde etmekle kalmadı, aynı zamanda on yıldan uzun süredir yapım aşamasında olan bir projenin temel taşı haline geldi.

İlk Iron Man filmi hasılat yaptı 585 milyon dolar. The Incredible Hulk (263 M), Thor (449 M) ve Captain America: The First Avenger (370 M) gibi UCM’deki diğerlerini geride bıraktı.

Filmin diğer iki versiyonu başarıyı tekrarlayabilir mi?

Marvel’s Iron Man 2 ve 3 böyle gitti

Aslında, devam filmleri parasal olarak ilk üretimi geride bıraktı. Demir Adam 2 rafa kaldırıldı 624 milyon dolarve üçüncü kısım elde edildi 1.2 milyar dolar.

Ancak, eleştiride, ikisi ilkinden daha zayıftı.

Favreau, daha ciddi Terrence Howard için karizmatik Don Cheadle olan James Rhodes’u oynayacak yeni bir aktörün olduğu ikinci bölümü yönetti. Sonuncusu Shane Black’in elindeyken.

Rotten Tomatoes için, Iron Man ise tepkileri oldu eleştirmenlerin ve halkın %90’ının üzerinde, sonraki ikisinde ise %70’i zar zor geçti.

Aslında, ikinci kısım eleştirmenlerden %73, en iyi eleştirmenlerden %61 ve halktan %72 onay aldı. Demir Adam 3 kayıt Eleştirmenlerden %80, en önemlilerden %62 ve halktan %78 onay.

Devam filmlerindeki düşüşler neden?

Sonunda, Downey Jr. eleştirmenlerden her zaman büyük bir kabul gördü. Konu hikayelerdeydi. Örneğin: Iron Man 3’teki Mandarin, hayranlar için oldukça hayal kırıklığı yarattı.

Sayıların ötesinde, Tony Stark destanının önemi UCM’nin konsolidasyonundaydı. Ve nasıl.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…