Mark Zuckerberg, kullanıcı gizliliği konusundaki çatışmasında Apple’a acı çektirmek istiyor

Apple ve Facebook arasındaki tren kazası neredeyse tamamen. İki şirket arasındaki geçmişte makul ve hatta işbirlikçi olan ilişki, şimdi en kötü anını yaşıyor. Bir Wall Street Journal makalesi sayesinde, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in 2018’de çalışanlarından Apple’a “zarar vermelerini” istediğini biliyoruz.

Her şey ondan doğar Tim Cook’un Cambridge Analytica skandalı eleştirisi. 2018 yılına dayanan bir bölüm.

Mark Zuckerberg: Apple’a “Acı vermeliyiz”

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/78/87/82/600b0e0e3bef0772b5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/76/de/e3/600b0e904bd22fda16/original/facebook-ve-lo-que-haces.jpeg»}

Yayın, Facebook’tan Apple’ın işleri üzerinde çok fazla güce sahip olduğunu düşündüklerini belirterek başlıyor. bir nokta ki Son zamanlarda belli oldu, örneğin iOS 14.5’teki kullanıcılar için yeni veri geçişi kontrolü. Geliştiricileri, web ve diğer uygulamalar aracılığıyla onları izlemek için kullanıcılardan izin istemeye zorlayan yeni uygulamalar.

Apple, kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini koruma, onlara verilerine karar vermeleri için araçlar verme ve platform geliştiricilerini belirli önlemleri almaya zorlama çabalarıyla tanınır. oradasın iki şirket arasındaki çatışma noktası. Tim Cook’a o sırada Zuckerberg’in yerinde olsaydı ne yapacağı soruldu:

Kendimi asla onun durumunda bulamazdım.

Bu sözler Facebook CEO’sunu özellikle kötü hissettiren sözlerdir. WSJ’ye göre Zuckerberg, bu sözleri “samimiyetsiz” ve “gerçekle hiç uyumlu değil” olarak nitelendirdi. O zamanlar CEO ekibine “acı vermeleri” gerektiğini söyledi şirkete.

Facebook ve Apple, yıllar içinde bozulan bir ilişki

Mark Zuckerberg

Aynı yayında bu ilişkinin bozulmasına ilişkin daha fazla örnek görüyoruz. Sosyal ağ için, gizlilik veya kişiselleştirilmiş hizmetler arasındaki ikilem yanlış:

Bir Facebook sözcüsü Dani Lever, kişiselleştirilmiş hizmetler ve gizlilik arasındaki seçimin “yanlış bir uzlaşma” olduğunu ve Facebook’un her ikisini de sunduğunu söyledi. Bu iki şirketle ilgili değil. Bu, ücretsiz internetin geleceği ile ilgili, dedi ve KOBİ’lerin, geliştiricilerin ve tüketicilerin Apple’ın yeni kuralları altında kaybettiğini iddia etti. “Apple, bunun gizlilikle ilgili olduğunu iddia ediyor, ancak bu gerçekten kârla ilgili ve biz de bu tür kendi kendine tercih edilen ve rekabete aykırı davranışlara dikkat çekmek için diğerlerine katılıyoruz.”

Ve her zaman böyle olmadı. Apple ve Facebook geçmişte işbirliği yaptı. iOS 6, sosyal ağ ile entegrasyon sağladı. Twitter’ın sistem ayarlarına da dahil edilmesini izleyen bir adım. Ancak bu entegrasyonlar, Google’ın haritalarını ve YouTube’u standart hale getirmeyi bırakmasıyla aynı zamanda kısa bir süre sonra kaldırıldı.

Facebook veya iş modeliniz şeffaflıktan muzdarip olduğunda

Son yıllarda manzara büyük ölçüde değişti. Apple News ile birkaç yıl boyunca Cupertino’dan gelenler, özenle seçilmiş haberler Facebook gibi algoritmalar tarafından değil, insanlar tarafından. Ancak mahremiyet konusunda da çok güçlü bir çatışma cephesi buluyoruz. Her şey, her iki şirketin de yakın gelecekte rekabet güçlerini artıracağını gösteriyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Mark Zuckerberg, kullanıcı gizliliği konusundaki çatışmalarında Apple’a acı çektirmek istiyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…