MacOS'ta Android oyunları: Sızdırılan bir belgeye göre Google'ın Play Games markasıyla beş yıllık bir planı var

MacOS’ta Android oyunları: Sızdırılan bir belgeye göre Google’ın Play Games markasıyla beş yıllık bir planı var

Google’ın zaten dizüstü bilgisayarlar için kendi işletim sistemi, Chrome OS ve cep telefonları için kendi işletim sistemi Android var. Ancak şirket, planlarını genişletmek söz konusu olduğunda hala bazı ekosistemleri özlüyor ve masaüstü sistemleri hakkında konuştuğumuzda, sahip olduğumuz Windows ve Mac OS. Bunlardan ilki kısmen Windows 11 ile “düzeltilecek” ve görünüşe göre ikincisi için planlar var.

Söylediğimiz gibi, Windows, doğrudan Google Play Store’dan gelmese bile Android oyunlarına sahip olacak. Windows 11’de olacak ve her iki şirket arasındaki anlaşma sayesinde Amazon Appstore’dan gelecek. Ve bazı sızdırılmış planlara göre, öyle görünüyor ki Google, Android oyunlarını Apple’ın masaüstü, MacOS ve MacBook’larına da getirmek istiyor.

“Games Futures”, MacOS için Android oyunları

{«videoId»:»x825gfc»,»autoplay»:true,»title»:»Stadia, Google’ın YENİ NESİL’İ BEKLEDİĞİ DENEYİMİN analizi»}

Bilgiler, Ekim 2020 tarihli bir belge olan sızdırılmış bir dahili Google belgesinden geliyor, bu nedenle en azından o zamanlar (bugün hiçbir şeyi garanti edemeyiz) Google’ın Android oyunlarını Apple masaüstlerine getirmek istediğini biliyoruz. Belge 70 sayfadan oluşuyor ve öyle görünüyor ki kesinlikle gizli görüş Epic ve Apple arasındaki denemenin tamamlanmasından sonra ortaya çıktı.

2021'in şimdiye kadarki en iyi Android oyunları...

Deneme sırasında sunulan belgelerde sıkışan Google’ın ‘Games Futures’ belgesi, bir şirketin “dünyanın en büyük oyun platformunu” oluşturma planını ortaya koyuyor Google Play Games’i marka olarak kullanmak. Google’ın planı, cep telefonlarından masaüstü bilgisayarlara ve Stadia’ya kadar her tür ekran için oyunlara ev sahipliği yapacak bir hizmet oluşturmaktı.

android oyunlar

Bu hizmet aynı zamanda Windows ve MacOS’u da kapsayacak ve Google hizmetlerine bağlı olarak çalışacak ve tek bir evrensel denetleyici altında, bir gamepad TV ekranı da dahil olmak üzere her türlü cihazla eşleştirilebilir. Muhtemelen bu evrensel uzaktan kumanda Google Stadia olurdu, ancak bu bilgi ortaya çıkmadı.

Google, belgenin slaytlarından birinde yorumlandığı gibi, hem bağımsız video oyunlarına hem de kendi veya “kısmen finanse edilen” yapımlara barınak sağlamak için bu birleşik video oyun platformuyla ilgilenecekti. Google Play Oyunlar olacak bir “bağımsız oyunlar için hedef” ve aynı zamanda “en iyi Android mobil oyunlarına” ev sahipliği yapacak. Google Play Pass’ınıza benzer, ancak katkı maddeleri içeren bir şey. Bu planın ölmediğini ve hala devam edip etmediğini göreceğiz ve Google’ın Android oyunlarını bağlı herhangi bir ekrana getirdiğini görebiliriz.

üzerinden | Sınır

– Haberler MacOS’ta Android oyunları: Sızdırılan bir belgeye göre Google’ın Play Games markasıyla beş yıllık bir planı var aslen yayınlandı Android Samuel Fernandez tarafından.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…