macOS Big Sur 11.3, takviminizde bir toplantınız varsa, optimize edilmiş pil şarjını kapatır

macOS Catalina 10.5.5, iOS 13 ve iPadOS 13, uzun vadede cihazlar için çok faydalı bir özellik getirdi: optimize edilmiş pil şarjı. Bu özellik, gece boyunca biz uyurken pilleri %100’e şarj etmek yerine, yalnızca %80’e kadar şarj oluyor ve sabah uyanmadan hemen önce son gücü %100’e çıkarmak için bekliyor. Bu sayede pilin kullanım ömrü uzar, bu da çok fazla bozulmaz.

Şimdi, macOS Big Sur 11.3’ün yeni beta sürümünde bu optimize edilmiş yüklemede bir adım daha keşfedildi: taşınabilir Mac’ler, takvimimizin etkinliklerini hesaba katabilecek, bu nedenle, üç saatten daha kısa bir süre içinde bir etkinliğimiz olursa, maksimum özerkliğe sahip olmamızı sağlamak için ücret %100’e kadar devam edecektir. Artık manuel olarak devre dışı bırakmak zorunda değilsiniz.

Takvim etkinlikleri ve uyarılara göre şarj edilen pil

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/42/cb/a5/600853884bd22f6d9d/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/70/1a/42/600857373bef071646/orijinal/mac-mini-m1-analiz-güçlü-çok-ve-verimli-miniatura.jpeg»}

Geliştirici Steve Moser’ın betanın kaynak kodunun bir bölümünün sonucu olarak keşfettiği şey budur; olaylarda yapılandırdığımız uyarıları dikkate alın takvimin. Hem Intel çipli Mac’lerde hem de Apple Silikon çipli Mac’lerde çalışacak.

watchOS 7 ile Apple Watch'umuzda optimize edilmiş şarj nasıl kullanılır?

işlev tamamen isteğe bağlı, bu nedenle, pili her zaman mümkün olan en kısa sürede %100’e şarj etmekten daha iyisini yapıyorsanız, her zaman bunu yapma fırsatına sahip olacaksınız. Ancak takvimi sık kullananlardansanız, macOS Big Sur’un sunduğu bu yeni seçenek, pilinizin yıllar içinde daha iyi durumda kalması için oldukça yardımcı olabilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler macOS Big Sur 11.3, takviminizde bir toplantınız varsa, optimize edilmiş pil şarjını kapatır aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…