Mac’imizin RAM belleğini korumak için kullanılan Electron uygulamalarına bir alternatif olan Microsoft Edge veya Google Chrome

Mac'imizin RAM belleğini korumak için kullanılan Electron uygulamalarına bir alternatif olan Microsoft Edge veya Google Chrome

Bir uygulama geliştirmenin birkaç yolu vardır. Her birinin, şirketlerin geliştirme ekiplerinin bir veya diğer çözümü seçmesini sağlayan avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yollardan biri, bir teknoloji olan Elektron teknolojisini kullanmaktır. Ana dezavantajları arasında yüksek RAM belleği tüketimi vardır.. Neyse ki, durumu iyileştirmek için ulaşabileceğimiz çok meraklı bir kaynak var, hadi görelim.

Electron, çok fazla uygulamayla çalıştırdığımız RAM’e aç platform

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/09/83/c2/5ebc2cf44bd22f7494/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4b/bc/f2/5ebc3d503bef0708d0/orijinal/mini-microsoft-edge-okkk.jpeg»}

Her şeyden önce, Elektron’un ne olduğu hakkında kısa bir not. Kısaca özetlemek gerekirse, Electron bir uygulama çalıştıran bir tarayıcıdır. A) Evet, Geliştirici yerel bir uygulama oluşturmaancak tarayıcı için bir tane. Bu, Elektron katmanı sayesinde tek bir geliştirmenin birçok sisteme ulaşmasını sağlar. Dezavantajlar listesinin başında, bu sistemle geliştirilen uygulamaların sahip olduğu muazzam kaynak tüketimi, özellikle de RAM gelmektedir.

Bu durum karşısında ilginç bir alternatif var: resmi müşteriler yerine web uygulamalarını kullanmaya geçin. Ortalamada, Spotify, WhatsApp veya Slack gibi elektron uygulamaları yaklaşık 700 MB RAM kaplar.. Bu arada, bir tarayıcıda sekmeler olarak açılan bu aynı üç uygulama, tarayıcının kendisi de dahil olmak üzere toplam yaklaşık 1600 MB RAM tüketir. Bu üç uygulamayı Mac’inde düzenli olarak açan biri için fark yaklaşık 600 MB bellektir.

Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, sınırlı miktarda belleğe sahip makineler için bir seçenek tarayıcıda Elektron hizmetlerini kullan. Safari şimdilik bu seçeneği sunmuyor, ancak Google Chrome veya Microsoft Edge sunuyor. Edge’de, hizmetin web sayfasını açmanız, yan taraftaki üç noktaya dokunmanız ve bölümdeki Uygulamalar dokunmak Bu siteyi bir uygulama olarak yükleyin. Chrome’da da üç dikey noktaya dokunuyoruz, seçiyoruz Daha fazla araç ve biz oynuyoruz Kısayol oluştur; sonra işaretliyoruz Pencere olarak aç» ve *Oluştur’a dokunun.

Tarayıcıda açılan PWA’lar, belirli kaynakları paylaşarak, birden fazla Electron örneğinden daha az bellek kaplar. Avantajları ve dezavantajları olan bir sistem.

Bu sistemle, Progressive Web App (PWA) tarayıcımıza yüklenecek ve bunlara ilgili pencere veya sekmeden erişebileceğiz. Ancak bu sistemin bazı dezavantajları olduğu da söylenmelidir. Ana olanlardan biri, bildirimlerin hangi uygulamadan geldiklerini ayırt etmeden her zaman tarayıcı simgesiyle görünmesidir. Aslında, bazı durumlarda okunmamış bildirim sayacı Dock simgesinde görünmez.

Bir diğer dezavantaj, en önemlisi, sekmeyi veya pencereyi kapatmak, hizmetin bağlantısını kesmek anlamına gelirhala açık olan ve bizi bilgilendirmek için haber bekleyen “yerel” uygulamalarda olanların aksine.

Apple, Apple Music'te yer alan sanatçılara 163 milyon dolarlık lisans ücreti ve telif ücreti ödedi.

Her halükarda, bir tarayıcı versiyonundan başka bir şey olmayan bu uygulamaların, içinde ve dışında çalıştırılabileceği açıktır. Seçim, kendimizi bulduğumuz makinenin özelliklerine ve onlara sunacağımız kullanıma bağlı olacaktır. Bu uygulamaların yerel geliştirmeyle gelmesini beklerken, bu hizmetlerin RAM tüketimini azaltma seçeneğimiz olacak.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Mac’imizin RAM belleğini korumak için kullanılan Electron uygulamalarına bir alternatif olan Microsoft Edge veya Google Chromeaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…